14 совршени романтични книги за уживање на Денот на вineубените

Романтични книги

Денес loveубовта се вдишува во секој агол и тоа е Денот на вineубените, најпогоден ден да му покажете loveубов на вашиот партнер и што е подобар начин да го направите тоа со најромантична книга. За ова решивме да ви го олесниме создавајќи ја оваа листа во која ќе најдете 14 совршени романтични книги за уживање на Денот на вineубените и скоро би ви го кажал тоа секој ден, бидејќи секој ден е добро да се биде за loveубен или да читаат loveубовни приказни.

Собравме во оваа листа 14 романтични книги и каде сексот е секогаш присутен, но можевме да направиме список од 3.000 книги, бидејќи за среќа романтичниот роман е во мода и секој пат кога писателите на овој вид роман продаваат се повеќе примероци на нивните приказни.

Во чевлите на Валерија

Во чевлите на Валерија

Во чевлите на Валерија е првата книга во сагата Валерија од Елисабет Бенавент , што самостојно објави на Амазон и што му донесе признание од критичарите и сите читатели.

Една од најдобрите резимеа на оваа книга што некогаш ќе ја прочитате е следната;

Валерија е писател на loveубовни приказни.
Валерија живее на aубов на возвишен начин.
Валерија има тројца пријатели: Нереја, Кармен и Лола.
Валерија живее во Мадрид.
Валерија го сака Адријан сè додека не го запознае Виктор.
Валерија треба да биде искрена со самата себе.
Валерија плаче, Валерија се смее, Валерија оди ...
Но, сексот, loveубовта и мажите не се лесни цели.
Валерија е посебна.
Како тебе.

Нешто неочекувано

Овој роман на Пила Кабреро е А. автентична loveубовна приказна каде што не недостасува ниту една состојка. Мартина е протагонист, заедно со своето 8-годишно момче, кое и покрај тоа што може да изгледа, наоѓа loveубов по нивниот фрустриран брак.

Ако сакате да знаете која е нејзината нова loveубов, можете да купите нешто неочекувано ТУКА.

Една ноќ ништо повеќе

Наслов Не се пронајдени производи Веќе ни кажува многу работи за кои можеме да видиме во овој роман на Julулија Квин. Секако, подгответе се за нешто поразлична loveубовна приказна и каде што главните јунаци не се двајца млади луѓе, тоа да, нема да ја натера романтичната loveубов да изгуби ни трошка интерес.

Ако сакате да поминете само една ноќ или повеќе како неколку, не престанувајте да ја читате оваа интересна книга, не престанувајте да ја купувате и особено да ја читате.

Времето помеѓу рабовите

Марија Дуејас

Времето помеѓу шевовите беше првиот роман на Марија Дуењас со кој успеа да се етаблира како една од најпрестижните шпански писатели. Оваа приказна за loveубовта и кршењето на срцето со големи допири на неизвесност, успеа да плени огромен број луѓе, па дури и да го спушти своето слетување, во форма на серија, на телевизија, каде што ја видоа милиони луѓе.

Ако не сакате да ја пропуштите оваа убава и тажна loveубовна приказна, можете да го купите Времето помеѓу рабовите преку Амазон ТУКА.

Без страв од ништо

En Не се пронајдени производи Млад гитарист од позната рок група е главниот јунак на оваа приказна, која започнува на нешто чуден начин, со неговиот прием во клиника поради неговите проблеми со лекови и каде што тој се за inубува во Миранда, нутриционист.

На почетокот може да биде чуден пар, но тие на крајот се уште двајца loversубовници кои ни даваат убава приказна.

Почитуван hон

Комплицирано детство без мајка и со татко кој живее опседнат со нумизматика, се совршени состојки за главниот јунак на оваа приказна, Tyон Тајри, да се запише во војска со цел да избега од неговиот град и особено од семејството. Сепак сè оди наопаку за овој млад човек кога ќе се врати дома на одмор и ќе се сретне со Савана.

Секако, тие лудо се в loveубуваат, и покрај фактот дека Johnон мора да се врати во армијата, што не води loveубов, туку оди само на повеќе. Можете да го стекнете Драги hон ТУКА.

Не ти кријам ништо

Силвија Ден е еден од писателите во моментот благодарение на нејзината трилогија Јас не кријам ништо од тебе или од Кросфајр. Во него, тој ни го кажува изгледот на Гедеон Крос како молња во мракот за да се ослободи убов со висок напон.

Наша препорака е тоа Ако сакате пријатно и романтично време, не престанувајте да ја читате оваа прва книга од популарната трилогија, и не пропуштајте ги другите две книги што ја заокружуваат оваа страствена loveубовна приказна.

Бркајќи ја Силвија

Бркајќи ја Силвија

Ова е втора книга на Елизабет бенавент што можеме да видиме на оваа листа, но тоа е дека денес таа е една од најпопуларните шпански писатели во моментот и чии романтични романи се едни од најпродаваните и најследените. Бркајќи ја Силвија е една од двете книги каде Силвија е протагонист, со ofубов кон „ниту со тебе ниту без тебе“ сè додека не запознае голема starвезда која го тера нејзиниот живот да добие голем пресврт што не треба да го пропуштите.

Неодоливо искушение

Милионер, моќен и исто така за loveубен, кој до моментот во кој започнува оваа приказна имаше правило да ја одделува работата од чувствата. Шила Хопкинс успева да го прекрши ова правило предизвикувајќи искри да летаат меѓу нив.

Иако тие треба да работат заедно, ова не е пречка за да видиме повеќе од интересно loveубовна приказна во Зеке Траверс и Шила Хопкинс рефлектирани во Неодоливо искушение.

Понудена муза со скратено работно време

Само насловот на овој роман е веќе најсугестивен, а тоа е дека се нуди муза со скратено работно време, мислам дека не може да остави никого рамнодушен и без да сака да чита. Покрај тоа, титулата е најпогодна бидејќи Диди е муза по професија и по правило забранува за fallingубување во неа.

Дали мислите дека Диди ќе најде loveубов во овој роман?. Проверете го сега со стекнување на понудена муза со скратено работно време Не се пронајдени производи.

Прашај ме што сакаш

Прашајте ме што сакате е една од најпродаваните и најпопуларните романтични трилогии. Потпишано од Меган Максвел и составена од три книги; Прашај ме што сакаш, прашај ме што сакаш, сега и секогаш и прашај ме што сакаш или остави ме.

Во нив приказна за Ерик Цимерман кој патува во Шпанија за смртта на неговиот татко и се занесува од Judудит која подлегнува на искушението. Од таму се случува огромна приказна за loveубовта и сексот што не треба да ја пропуштате.

Јас пред вас

Јас пред вас

Најчеста loveубовна приказна каде Луиза Кларк изгледа дека има свој живот под контрола и исто така не го сака нејзиното сегашно момче. Од своја страна, Вил Трејнор ја загуби волјата за живот со сообраќајна несреќа.

Губењето на работата на Кларк и случајната средба со Вил ги направи и двајцата нивни животи целосно да се променат и можеме да живееме loveубовна приказна на која ретко кој би можел да се надева на почетокот на книгата или со она што ти го кажав во ова мало резиме.

Јас пред тебе е насловот на оваа интересна книга, која можете да ја купите ТУКА.

Убаво копиле

Клои Милс е интелигентна, вредна млада жена и решава да постигне се што ќе науми да стори. Таа има само еден проблем, кој не е никој друг, туку нејзиниот шеф, Бенет Рајан, кој е баран, ригорозен, груб, арогантен и исто така тотално неодолив.

Замислувам дека не треба да ти кажувам многу повеќе затоа што, како романса за романса, сите можете да замислите како завршува приказната помеѓу Клои Милс и Бенет Рајан. За секој случај, бидејќи не е сè како што изгледа, препорачувам веднаш да започнете со читање Убаво копиле да се знае крајот на оваа приказна.

Проект за сопругата

Дон Тилман е универзитетски професор, со голем успех во животот и во спортот, но не и во loveубовта каде што не успеал да оствари втор состанок со ниту една жена. Изненаден затоа што не може да успее во светот на убовта, тој решава да започне Проект за сопругата, што ве уверуваме дека нема да ве разочара во кое било време.

Ако сакате да го знаете моето мислење, потрошете неколку евра на оваа книга затоа што ќе ве изненади и ќе ви се допадне во еднаква мерка.

 

50 нијанси на сива боја

За да ја затвориме оваа листа, не може да престанеме да ја вклучуваме 50 нијанси на сива боја, уште една друга трилогија, натоварена со малку поинаква loveубов во која нејзините големи протагонисти Кристијан Греј и Анастасија Стил тие вибрираа огромен број луѓе од целиот свет.

Вториот роман од оваа трилогија веќе е во кино, иако како и обично нашата препорака е да ја купите трилогијата и да уживате во неа во потполност.

50 нијанси на сива боја

Кои книги на оваа листа сте ги прочитале и уживале?. Кажете ни во резервираниот простор за коментари на овој запис, на нашиот форум или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Анонимен dijo

  Звучи како смешна и одвратна листа на книги за мене.
  ТОА Е »ЕВТИНА ЛИТЕРАТУРА“, почнувајќи од „Педесет нијанси сиво“
  Ве советувам да ги посветите своите „напори“ на друга работа. Вие не знаете ништо за добрата литература! «Чевлар кон чевлите» !!

 2.   карлос мантила dijo

  Пријатели. Ви велам да го ажурирате ажурирањето на фирмверот на Kindles од 5.8.7 до 5.8.7.0.1.