Упатство: преземете книги за апликацијата Киндл достапна за мобилни уреди и таблети

Windows телефон

Една од најголемите главоболки кај многу корисници на различните Kindle апликации достапни и за мобилни и за таблет уреди е да преземате е-книги за да можете да читате, што иако може да изгледа не, е многу едноставна операција што ќе се обидам да ви ја објаснам преку ова упатство што сум го насловил; преземете книги за апликацијата Киндл достапна за мобилни уреди и таблети.

Ова упатство е изработено со апликацијата Киндл за iPad и сликите што ќе ги видите во текот на упатството се преземени од iPad, иако процесот што ќе го објасниме подолу е потполно ист на кој било таблет или мобилен уред.

Прво на сите ние мора одете на веб-страницата на Амазон, а потоа на делот е-книги каде што можеме да избереме од стотици книги, некои од нив бесплатни, а други платени.

Амазон

Откако ја одбравме книгата што сакаме да ја преземеме за нашиот таблет или мобилен уред, мора да кликнеме на насловот, во овој случај решивме да ја преземеме «El Cuervo», чија цена е нула евра.

Амазон

Еднаш внатре во самата страница на книгата ќе треба да одлучиме каде сакаме да ја испратиме е-книгата. Важно е да се детализира во овој момент дека Амазон, иако книгата има цена од нула евра, секогаш зборува за купување и плаќање, затоа не треба да се плашите затоа што ако книгата е бесплатна, никогаш нема да ви наплатат пари од вашата картичка или банкарска сметка.

Амазон

Во мојот случај, имам на располагање два уреди за испраќање на еКнига, од една страна на iPad-от за кој зборував и Kindle Fire HD. И во двата случаи, процесот е ист, го избираме уредот и ја притискаме опцијата «Купете сега со 1 клик».

Амазон

Откако ќе заврши процесот, Амазон не известува дека набавката е успешно извршена.

Амазон

Ако одиме на апликацијата Киндл на нашиот таблет или мобилен уред можеме да ја видиме е-книгата веќе достапна за читање.

Амазон

Повеќе информации - Упатство: Преземете весници и списанија на вашиот Kindle за помалку од 30 секунди и бесплатно


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.