Нов Kindle Paperwhite и Kindle Kids, облози на Амазон за оваа есен

Kindle Paperwhite и Kindle Kids

Амазон ги претстави своите нови уреди за читање вчера попладне, но на поофицијален начин денес Сега можеме да ги видиме карактеристиките и датотеката на Ново издание за потпис на Kindle Paperwhite и Kindle Paperwhite.

Но, покрај тоа, Амазон привлече нови изненадувања што ги немавме во официјалните гласини, едно од нив е делот за поттикнување деца која е составена од неколку уреди на Амазон насочени кон најинфантилниот сектор за читање.

Во овој случај го имаме Основно поттикнување со карактеристики и адаптации за деца наречени Kindle Kids имаме и ние Kindle Paperwhite Kids што е исто, но со новиот уред Kindle Paperwhite, а потоа имаме и претплата услуга во стилот на Поттикне Неограничено што ќе им овозможи на најмалите од куќата да читаат книги и книги во дигитален формат.

Така, дефинитивно, Амазон го ажурира својот Kindle Paperwhite модел, но не го прави тоа со другите модели, оставајќи ги настрана засега Основните поттикнења и Оинзата за поттикнување.

Kindle Paperwhite Kids

Истекувањето што беше направено пред два дена на веб -страницата Амазон Канада е исполнето, но има елементи за кои не знаевме дека денес конечно можеме да се усогласиме и објавиме. Батеријата и безжичното полнење се крајни и, исто така, за да нема проблеми со полнењето, Амазон вклучи и USB-c порта, оставајќи го настрана традиционалното товарно пристаниште. Ова во пракса може да биде незгодно како нема да можеме да го користиме стариот полнач за читачи но мораме да купиме различно. Меѓутоа, пакетите за читачи со капак го вклучуваат полначот, така што кога ќе пристигнат во Шпанија, исто како што Амазон Шпанија го вклучува полначот во вашиот уред.

El Kindle Paperwhite Signature Edition сметка како не информираа со безжично полнење плус USB-c порта. Во овој случај има и пакет со корици, плус ereader плус безжичен полнач по цена од 239 долари.

Покрај тоа, Амазон ги промени своите еколошки политики во ова издание, појаснувајќи дека уредите се направени со рециклирани елементи, со еколошко пакување и со можност да го рециклирате или да му дадете втор живот на стариот читач, ако сакате да го замените со новиот Kindle Paperwhite.

Kindle Kids многу се подобрува, така што децата уживаат во читањето

Но, она што најмногу го привлече моето внимание и што несомнено ќе биде одличен поттик за екосистемот на Kindle е вниманието на малите.

Амазон ја рекламираше и ја подобри својата услуга за деца со Kindle Kids, која работи како Kindle Unlimited, но со книги погодни за децаНа Покрај тоа, уредите имаат специјална верзија на софтвер што им овозможува на таткото или мајката да ја ограничат употребата на уредот, што укажува на времето во кое уредот престанува да работи, така што детето има воспоставено распоред, ограничете одредени читања или изменете го сензорот за светлина.

Заедно со овие верзии и нови модели се појавуваат серија корици со детски и младински мотиви кои ги надополнуваат читателите и кои можат да се купат одделно, но и заедно, вклучувајќи го и полначот USB-c.

Поттикне хартиена бела 2021

Во моментов тие не се достапни за продажба, веројатно затоа што с yet уште не се за сите земји. Цената на нормалниот модел е 139 долари, моделот Потпис на Kindle Paperwhite е 159 долари и моделот Kindle Kids со соодветните корици се 159 долари и 109 долари за моделите Paperwhite и Kindle Basic, соодветно.

Амазон ја напушта 4G конекцијата и рекламите?

Kindle Kids е одлична новина, но ако сте корисници што го знаете Амазон од првото поттикнување и ја посетувате веб -страницата, ќе ве изненади Амазон го нагласува и нагласува купувањето на верзијата Kindle Paperwhite без реклами, кога до сега не беше така. Дека иако е вистина дека разликите не се многу и рекламирањето не е наметливо, тоа не престанува да привлекува внимание.

Покрај тоа, оваа верзија на Kindle Paperwhite нема да има 4G верзија, што е, секогаш ќе ни треба безжична конекција да може да презема е -книги, вести или да купува. Иако е вистина дека тоа е карактеристика од корист на Амазон, исто така е вистина и дека оваа функција има голема цена за компанијата И ако клиентите не го користат многу, на крајот тоа станува катастрофа на компанијата. Можеби ова е причината зошто во последниве месеци Амазон избра да ја оневозможи оваа функција и да не ја имплементира на нови уреди.

С still уште не го знаеме датумот на можно купување во Шпанија, иако на американскиот пазар ќе биде достапен од 28 октомври Но, по брзото лансирање по истекувањето, мислам дека нема да потрае долго за да го имаме овој уред на шпанскиот пазар, кој и покрај постоењето на таблети, сепак е добар гаџет за читање и часови забава. Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.