Калибар сега е компатибилен со BQ Сервантес 3

калибар

Пред само неколку недели го запознавме новиот уред за читање BQ и се чини дека малку по малку тој се препознава ширум светот. Најновото беше признание од тимот за развој на Калибар, предводен од Ковид Гојал.

Овој тим е вклучен компатибилност со BQ Сервантес 3 во својата најнова верзија на Калибар, верзија што носи неколку нови функции како додаток на оваа поддршка. Но, највпечатливо од сите е што оваа верзија е прва што излезе за еден месец од претходната верзија.

Калибар 2.57 не само што носи компатибилност со BQ Сервантес 3, туку е и неповрзан со ImageMagick

Новата верзија на Калибар, верзија 2.57 ја има нов дизајн во аспект на „генерирање покривка“ Тоа не само што ќе ви овозможи да креирате поинтересни корици, туку исто така ќе ви овозможи да менувате слики, иако нема да биде толку комплексно издание како што е користењето на Gimp или Photoshop.

Од друга страна Калибар се ослободи од ImageMagick, што ја прави програмата полесна отколку во претходните верзии, добри вести, но за возврат губиме, губиме голема видео библиотека во изданието на нашите е-книги. Заедно со ова исто така беше додадено комбинацијата на копчиња Alt + O за пристап до изданието на ISBN-кодот, нешто интересно за оние кои треба да уредат многу е-книги или документи.

„Калибар“ сè уште е одличен издавач на е-книги и верзија по верзија го докажува тоа, но овој пат помина еден месец до еден, нешто што не се случуваше долго време и што го привлече вниманието на многумина. Од друга страна, ценето е што BQ Сервантес 3 има поддршка во Калибар, сигурно тоа многу корисници на овој нов eReader ќе го ценат многу. Како и секогаш, можете да ја добиете оваа верзија преку официјалната веб-страница, иако оние што го имаат инсталирано, сигурно веќе ќе го имаат на располагање известувањето за ажурирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.