Како да користите картичка за преземање е-книги

Како да користите картичка за преземање е-книги

Во последните месеци бројот на картички за преземање е-книги значително се зголеми, сега многумина ако не и повеќето имаат свои картичка за преземање да купуваат е-книги во нивните продавници. Но, она што изгледа едноставно и корисно, понекогаш не е и има многу луѓе кои, иако сакаат да користат ваков вид картички, не знаат како да го направат тоа. Ние објаснуваме чекор по чекор како да користите картичка за преземање е-книги. На картичка за преземање што сме користеле е онаа на Тагус или Куќата на книгата оној што можеме да го најдеме каде било во Шпанија од после договор со Ел Корте Инглес, нејзината локација е многу распространета.

Што купуваме кога купуваме картичка за преземање?

Кога купуваме картичка за преземање, ние не само што купуваме картичка, туку исто така купуваме пари или поточно ги депонираме. Овој депозит се прави преку продавницата, така е и така МНОГУ ВАORTНО НЕ ФРЛУВАЈТЕ ГО БИЛЕТОТ бидејќи има ПИН-картичка за преземање, како и доказ за нашата набавка. Картичката за преземање може да се користи во продавницата La Casa del Libro или во Tagus Books, иако преземањата на картичката спомнувај ги само книгите на Тагус. Во примерот користев Tagusbooks, но и двете продавници може да се користат.

Како да ја користите картичката за преземање во Tagus Books?

Ако не сме регистрирани, првото нешто што треба да направиме е да се регистрираме, во опцијата за начини за плаќање, веднаш над на кредитна картичка, се појавува дел што вели » Биланс на Тагус»Y«Вчитај повторно«, Ако ова е првпат да го користиме, Биланс празно, ако не, кажете ни ги парите што ни останаа.

Како да користите картичка за преземање е-книги

За да го внесете салдото на картичката за преземање, мора да го внесеме ПИН-от на билетот купување во полето што се појавува по притискање на «Вчитај повторно«, Иако пишува„Број на картичка«По внесувањето на иглата, износот ќе се ажурира во Билансот, во зависност од видот на картичката за преземање што сме ја користеле.

Откако ќе го наполниме салдото, можеме да купиме кој било ebook, сè додека имаме доволно салдо, со еден клик или «купување во 1 чекор".

Како да користите картичка за преземање е-книги

Проблеми при користење на картичката за преземање

Кога се обидов да го искористам, предупредив на грешка што за среќа момците од Тагус тие беа во можност да го решат. Ако ја користите картичката, преземете директно, односно без повторно полнење на салдото, користејќи ја опцијата «купи со картичка за преземање»Е имате проблеми. Тие ќе ве замолат да ја внесете Број на картичка и ПИН, Картичката бр. не постои, така што секогаш ќе ви создава проблеми. Гледајќи наоколу, најдов решение за овој проблем што се состоеше во внесување на кој било број на картичка, но иако внесов неколку броеви, никогаш не можев да ја направам картичката за преземање според овој метод.

Заклучок

Мислам дека системот за картички за преземање е-книги сè уште треба многу да се подобри. И не го велам ова затоа што наоѓаме само една покрај картичките на iTunes, но бидејќи системот е прилично незгоден, има моменти кога ќе го побара бројот на картичката и тие навистина го нарекуваат ПИН и друг пат лудуваш барајќи ги соодветните броеви. Иако морам да признаам дека работи како оригинален подарок. Патем, Дали знаете картичка за преземање е-книги што е лесно достапна во Шпанија? Можете да ги коментирате вашите искуства со нив, може да им помогне на многу корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роза Сала dijo

  Здраво Хоакин:
  Интересен ваш напис што не го знаев. Како што знаете, постои уште еден систем за преземање е-книги преку картички што е многу помалку незгоден од Тагус. Се вика Seebook и ќе се појави во шпанските книжарници оваа есен. Seebook не бара регистрација на која било страница ниту е поврзана со специфичен екосистем за читање. Треба само да ја внесете вашата е-пошта за да ја добиете врската за преземање. Корисникот избира формат во кој сака да презема (mobi, epub, па дури и pdf), за да може да чита на кој било уред. И картичките ви овозможуваат да ги преземате преземањата што ги сакате во формат што го сакате и онолку пати колку што сакате. Можете да дознаете повеќе на http://www.seebook.eu/. (Одрекување: Јас сум извршен директор на Seebook!

 2.   Хорхе dijo

  Hi
  Може ли да користам иста картичка за различни сметки?