Бележник засекогаш

Бележник засекогаш

Иако се чини дека електронското мастило е технологијата што ќе ги наследи тековните функции на хартијата, вистината е дека постојат и други технологии и случувања кои се обидуваат да ја подобрат оваа технологија, па дури и самата хартија, како што е хартијата. Бележник засекогаш.

Компанијата Rocketbook можеби го постигна тоа со својот нов производ, Бележник засекогаш, дигитален лаптоп што ќе ни овозможи да го имаме најдоброто од хартија и дигиталниот свет. Ова е она што секој го бара и што не можеме да го најдеме на хартија или електронско мастило.

Everlast Notebook е нормална тетратка за хартија, но не од нормална хартија, туку од хартија создадена со полиестерски влакна што ни овозможува да пишуваме на неговите страници онолку пати колку што сакаме без да ја оштетиме тетратката.

Everlast Notebook користи синтетичка хартија изработена од полиестер

Исто така во овој труд се наоѓаат одредени позициони точки кои ќе послужи за дигитализирање на содржината. Така, преку апликацијата Rocketboot и вашето пенкало можете испратете ги сите пишани информации до која било дигитална услуга, од апликации за складирање облак до апликации за уредување текст или слика. Ајде, главните функции за кои сакаме дигитализиран текст.

Оваа тетратка Everlast сè уште не е продадена, но вие ја барате финансирање на грандиозно финансирање со цел да се започне со продажба и дистрибуција. Оваа кампања бележи успех бидејќи побара 26.000 УСД и собрани над 160.000 УСД, сè уште останува 42 дена за завршување.

Ако ги земеме предвид информациите за оваа кампања, тетратката Еверласт ќе чини 34 долари, повеќе од интересна цена ако земеме предвид дека можеме да ја избришеме содржината со малку вода и тоа е тоа, повторно лаптопот подготвен за употреба.

Лично ми смета интересно, сепак многу се сомневам дека тоа ќе стигне до книжарниците на краток рокНаместо тоа, мислам дека ќе биде нешто што ќе трае многу години за да стигнеме до нашите раце, но сепак е интересно Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.