Duke vlerësuar, pas një muaji përdorimi, Sony PRS-T2

Sony eReader

Sot saktësisht një muaj më parë bleva eReader-in tim të dytë, një Sony PRS-T2 që nga momenti i parë e konsiderova shumë të shtrenjtë dhe se disa ditë më vonë fillova të mendoj se ishte edhe i lirë dhe se sot konsideroj një xhevahir autentik me një "çmim qesharak".

Me siguri shumë prej jush do të më shkarkojnë mua si një milioner i pamenduar ose budalla pa më shumë, por nëse ndalemi ta mendojmë dhe nëse vërtet ju pëlqen të lexoni dhe jeni në gjendje të merrni mjaft nga kjo pajisje, çmimi i saj përfundon duke qenë vetëm një detaj i thjeshtë.

Duke iu rikthyer artikullit tim, sepse megjithëse nuk mund të duket kështu, unë nuk kam ardhur këtu për të vlerësuar nëse ia vlejti të shpenzoja paratë për pajisjen Sony apo jo, por më tepër për të ju tregoj përvojën time dhe mendimin tim personal.

Sony eReader

Para se të vendosja për të blerë Sony PRS-T2 provova shumë pajisje, lexova qindra krahasime, informacione dhe artikuj në të gjithë rrjetin e rrjeteve dhe pa dyshim mendoj se kisha plotësisht të drejtë në zgjedhjen e kësaj pajisje dhe më shumë pasi lexova në këtë këndi i njëjtë sasia e problemeve që pajisja tjetër po jep që më në fund vlerësoj blerjen së bashku me PRS-T2, po flas pasi mund ta imagjinoni Drita prekëse BQ Cervantes.

Ndër pikat pozitive që kam gjetur në këtë pajisje mund të theksoj:

  • Jetëgjatësia e baterisë. E kam pajisjen saktësisht për një muaj dhe duke e përdorur çdo ditë nuk më është dashur të karikoj akoma baterinë, e cila padyshim është diçka e jashtëzakonshme
  • Shpejtësia e lexuesit. Me përjashtim të fillimit, shpejtësia e kthimit të faqes dhe funksionet e tjera që mund të kryhen me eReader janë jashtëzakonisht të shpejta
  • Përputhshmëria e formatit. Padyshim që kjo pikë për mua ishte një nevojë urgjente që Sony PRS-T2 ka arritur të mbulojë me një shënim të shkëlqyeshëm dhe kjo është se unë mund të lexoj skedarë PDF ose EPUB pa problem ose vështirësi
  • Lehtësia e përdorimit. Për të gjithë ata që thonë, veçanërisht njerëzit në moshë të shtyrë, se nuk do të braktisin librat e tyre tradicionalë për një libër elektronik për shkak të vështirësisë në trajtimin e tij, ata e kanë shumë gabim. Possshtë ndoshta pajisja më e lehtë dhe e thjeshtë e këtij lloji për tu trajtuar

Sony eReader

Si mund të ishte ndryshe në këtë muaj unë gjithashtu kam zbuluar disa pika negative, por që në asnjë rast nuk e turbulloj mendimin tim të përgjithshëm në lidhje me këtë pajisje:

  • Në pamundësi për të nxjerrë shënimet. Shënimet mund të merren për secilën fjalë ose frazë në një libër, por nuk mund të nxirren, për shembull në kompjuter, që është padyshim një pikë negative
  • Dizajni i jashtëm. Unë zgjodha një Sony PRS-T2 të zezë për të qenë serioz dhe në parim i pastër, por sa herë që vendos gishtin në pjesën e jashtme të shenjës së gishtit qëndron mbi të, duke e bërë pjesën e jashtme të pajisjes "pak të shëmtuar".

Pa dyshim, pas shumë raundesh, orësh kërkimi dhe leximi të informacionit dhe mendimeve, unë sinqerisht e besoj atë Unë kisha plotësisht të drejtë kur bleva një Sony PRS-T2 Deri në pikën që nëse dikush do të më ofronte një shkëmbim për ndonjë pajisje tjetër tani, duke më dhënë çmimin e plotë që më kushtoi pajisja Sony dhe pa më ngarkuar asnjë euro për pajisjen e re, unë do të përgjigjesha negativisht pa hezituar asnjë sekondë.

Cila ka qenë përvoja dhe vlerësimi juaj për eReader që ju dhanë Kings ose Santa Claus?.

Më shumë informacion - Krahasimi: Sony PRS-T1 vs Sony PRS-T2


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   i pavendosur dijo

    Dhe pyetja që shumë prej nesh i bëjnë vetes është: cili është më i mirë, ky apo Paperwhite?

    1.    Villamandos dijo

      Unë kam testuar Sony PRS-T2 2 dhe të gjatë

      1.    shkëmbim dijo

        A i keni provuar vërtet të dyja? Çfarë krahasimi keni bërë? Ju po krahasoni një lexues elektronik të gjeneratës së mëparshme (PRS-T2, padyshim) me një gjeneratë të re. A mund të shpjegoni pse SONY është më i mirë në gjatësi?

        1.    Villamandos dijo

          Për mua për shkak të shpejtësisë së sistemit, mundësive kur bëhet fjalë për leximin e skedarëve, dizajnit dhe menaxhimit të pajisjes kur lidhet me kompjuterin. Përveç shumë aspekteve negative që nuk më pëlqejnë për Kindle.

          Secili është shumë i lirë të ketë një mendim, unë kam timen, ti e ke tuajën dhe secilin atë që dëshiron.

          Për mua pajisja Sony mund të jetë më e mirë, por për ju një tjetër dhe nuk duhet të jetë e keqe ...

          1.    shkëmbim dijo

            Secili do të jetë në gjendje të ketë një mendim të qartë, kjo nuk do të thotë se ka disa gjëra që janë objektive. Si e mund PRS-T2 Paperwhite? Në atë që lexon më shumë formate dhe ka një vend i caktuar për kartën MicroSD. Si e rrah Paperwhite? Në rezolucion, në shpejtësi (po, kthesa në faqe e Paperwhite është shumë më e shpejtë, për shembull), në mbështetje teknike (Amazon jep mbështetjen më të mirë teknike sot nga të gjitha kompanitë e lexuesve elektronikë), në dritën e saj të dritës së përparme, në hapësirë ​​ruajtëse falas në Amazon Cloud, etj.

            Lidhur me atë që thoni, menaxhimi i Kindle kur lidhet me kompjuterin është aq i thjeshtë sa ai i pendrive. Unë nuk hyj në model sepse është diçka qartë subjektive.

            Supozoj se është e mundur që SONY herët a vonë do të nisë një lexues elektronik për këtë brez që mund të konkurrojë me KoboGlo, Tagus Lux, Kindle Paperwhite, etj., Por deri më sot nuk ka një lexues të tillë dhe përsëri theksoj se PRS -T2 krahasuar me disa nga ato të mëparshmet nuk është asgjë më shumë sesa një lexues i gjeneratës së kaluar dhe, në përgjithësi, inferior.

            Sinqerisht, besoj se nuk keni pasur mundësinë të krahasoni të dy lexuesit, kështu që nuk është mirë të shprehni mendime për të.

            Pa keqardhje, përshëndetje.


          2.    kataprakti dijo

            Shpejtësia e sistemit? Në një Sony PRS-T2? Ju lutem ... Nëse edhe Kindle 4 prej 79 eurosh jep një mijë kthesa gjatë fillimit dhe ktheni faqen (më mirë se kaq nuk flasim për të mos poshtëruar Sony të varfër). Sa i përket kohëzgjatjes së baterisë, gjëja normale për ÇDO LEXUES është që zgjat rreth një muaj me një shpejtësi prej gjysmë ose një ore leximi ditor, kështu që ata nuk e kanë shpikur timonin as në atë.

            Lidhur me «lehtësinë e përdorimit», Kindle 4 (i cili nuk është i prekshëm) është shumë më intuitiv dhe «natyror» kur bëhet fjalë për kthimin e faqes, pasi gjithçka që duhet të bësh është të shtypësh ndonjë nga butonat përpara dhe prapa në të dy anët.e ekranin me gishtin e madh ose gishtin tregues. Dhe sa i përket çmimit, mirë ... Kindle 4 me 79 euro (dhe disa ditë më parë, në shitje me 59 euro).

            K4 nuk lexon ePub, e vërtetë, por që aktualisht nuk është problem, pasi të gjithë librat që shiten dhe piratohen janë në formatet ePub dhe mobi (ai i Kindle), dhe disa në formatin e ri Amazon KF8. Dhe pastaj është Kalibri.

            Dhe kjo për të mos përmendur mundësitë e shumta të Kindle jashtë leximit të librave: dërgimi dhe shndërrimi automatik i faqeve të internetit dhe gazetave, shkarkimi i pamjeve paraprake të librave, mundësia e kthimit të librave të blerë nëse nuk ju pëlqen ... Sidoqoftë.

            Ju lutem, edhe pak më shumë objektivitet dhe ashpërsi.


          3.    ushtarak dijo

            Pastaj titulli Amazon do të vijë, ai do të vendosë lexuesit tuaj në Wi-Fi dhe do të fshijë të gjithë librat tuaj për arsye diskrecionale (siç ka bërë tashmë më shumë se një herë). Dhe ne të tjerët do të qeshim shumë me ju që jeni kaq budallenj sa ju keni bërë të vallëzoni me djallin.


          4.    pepe_thunder dijo

            Ju lutem !! Ku i merrni ato marrëzira?


          5.    Maria del Carmen dijo

            Ju duket se e njihni mirë Sony dhe unë kam një problem: Unë nuk shoh disa libra që kam ngarkuar kohët e fundit, nëse e shikoj përmes kompjuterit atje, por nuk shfaqen në Reader. Kam fshirë disa të lexuara tashmë, por akoma nuk më tregon ato të reja, çfarë mund të bëj? Jam i deshperuaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


  2.   Eduard Perez dijo

    Unë kam një letër të bardhë.

    Ajo që tejkalon shumë Sony, është drita e pasme.
    Justshtë thjesht e mrekullueshme.
    Pajisja nuk "deformon" me një dritë të jashtme, ajo ruan estetikën e saj. Përveç kësaj, ajo është e diplomuar në varësi të sasisë së dritës në mjedis.
    Ka të njëjtin problem me sipërfaqen. Gjurmët e mia janë kudo. Kapaciteti i baterisë është 4 javë, ose 3 nëse e keni me Wi-Fi dhe dritën e pasme gjithnjë aktive, problem i vogël.

    Unë gjithmonë kam përdorur kindle dhe nuk e di nëse pajisjet e tjera kanë të njëjtat pajisje. Vetëm në fillim kam përdorur lidhjen e laptopit për të kaluar libra. Aktualisht, mënyra për të kaluar një libër nuk mund të jetë më e lehtë sesa dërgimi i një emaili në Kindle, dhe për 30 sekonda ose më pak unë tashmë e kam atë në lexuesin elektronik, pa pasur nevojë të shkoj rreth kërkimit për ta lidhur atë me laptopin.

    Rezolucioni i ekranit është një nga më të lartët në treg, që është nga specifikimet teknike. Kur kthen faqen nuk vërehet.

    Ajo që i jep asaj vlerë të shtuar është se Kindle mëson nga zakonet tuaja të leximit. Në varësi të sa lexoni, llogarit se sa kohë do të mbaroni kapitullin (10 minuta, 12, 15 etj.) Ose në sa orë do të përfundonit librin. Nëse ju përtoni, dhe ndaloni së lexuari për ditë, kjo rillogaritet.

    Më në fund, kur shkoj nga një flakë në tjetrën, librat janë në "re", unë thjesht duhet t'i sinkronizoj dhe kam saktësisht të njëjtën gjë.

    Sipërfaqja e prekjes është përmirësuar shumë. Butonat janë lënë mënjanë, përveç një. Dhe kur prekni sipërfaqen, ajo ndihet poroze, si një fletë letre.

    Përshëndetje.

    1.    Villamandos dijo

      Vlerësim i shkëlqyeshëm i mikut Kindle, shumë faleminderit për të.

      Përshëndetje !!

  3.   atje dijo

    Me sony prs t1 nëse mund të nxjerrësh shënime nga librat. Thjesht përdorni softuerin Sony Reader për PC. Ju hapni librin dhe në pjesën e poshtme të djathtë ju klikoni në ikonën për të eksportuar shënime.

    1.    Villamandos dijo

      Do ta provoj për të parë nëse funksionon për të dy. Faleminderit!!

      1.    Sansa dijo

        Ju gjithashtu mund të përdorni Evernote për të ndarë shënimet me llogarinë tuaj Evernote në mënyrë që t'i keni ato në kompjuterin ose telefonin tuaj.

  4.   I pavendosur2 dijo

    Dhe çfarë lidhje me PDF-të? Cilin lexojnë më mirë, në këtë pajisje apo në Paperwhite?

    1.    Villamandos dijo

      Në Sony ata lexuan shumë, shumë mirë, në Kindle e provova për një kohë shumë të shkurtër dhe nuk arrita të provoj leximin e ndonjë PDF sepse nuk është domosdoshmëri për mua në këtë moment.

      1.    kataprakti dijo

        Pavarësisht se sa mirë lexohen, një PDF NUK synohet të shikohet në një ekran me 6,, përveç nëse, e përsëris, është gjeneruar me një madhësi faqeje që respekton dimensionet në mm të një ekrani 6. Lexuesit nuk bëjnë mrekulli, veçanërisht nëse PDF ka ilustrime.

        1.    David miralles dijo

          Njeri, kjo varet nga mënyra se si gjenerohet PDF. Nëse ajo që keni është një fotokopje në format elektronik, po, por nëse për shembull është nxjerrë nga një .doc, lexuesi kap vetëm tekstin dhe duket fantastike. Ju mund të thoni që e urreni Sony-në, por ndezja nuk është aq e mirë dhe Sony-i nuk është aq e keqe. Unë kam një T1 dhe përveç dritës, pjesa tjetër bëhet nga lexuesi im pa probleme. Ajo që i mungon T2 është riprodhimi i audios, ndonjëherë më pëlqen të dëgjoj pak muzikë në sfond gjatë leximit.

          1.    lexues dijo

            Në të vërtetë, pavarësisht nga origjina e PDF, një lexues elektronik (pavarësisht nga marka e tij) nuk do të jetë shumë komod për tu trajtuar nëse skedari gjenerohet në formatin A4. Për PDF të asaj madhësie, një tabletë do të jetë gjithmonë më i mirë (nëse mund të jetë 9,7 ose 10,1 ″ më i mirë).


    2.    kataprakti dijo

      Përshëndetje. Asnjë lexues i e-ink me ekran 6 is nuk është i përshtatshëm për leximin e PDF, përveç nëse është 'shtypur' për atë madhësi. Nëse punoni me PDF me madhësi DINA4, gjëja juaj është të blini një lexues 8 or ose një tabletë 10.

  5.   CARMEN "HUMBUR" dijo

    pershendetje, mora nje Sony PRS-T2 si nje dhurate. Problemi është se në temën e librave elektronikë jam mjaft injorant. Kam libra në kompjuterin tim në formatin pdf, a mund ta transferoj në Sony ashtu siç është? ose duhet t'i kthej në një format tjetër.

    Nëse duhet t'i konvertoj, ju lutem, si bëhet? Faleminderit

  6.   Pepe Aragón dijo

    Ku mund të gjej një laps për sony prst2, imi ka humbur

  7.   Karlangas dijo

    Kur bëhet fjalë për leximin e librave në formatin PDF, askush nuk mund ta mposhtë Sony T1,2. Unë kam një Kindle dhe një Kobo, por gjithmonë kthehem te Sony-i im, sepse ata kanë softuerin ideal për të lexuar libra PDF: kolonat e tyre, prerjen automatike të tyre, aftësinë e tyre për t'i lexuar sikur të ishin një ePub pa pasur nevojë të konvertohen. , gjithsesi. Për PDF-të, Sony T1,2 është i pakalueshëm.
    të fala

  8.   Karlangas dijo

    Kur bëhet fjalë për leximin e librave në formatin PDF, askush nuk mund ta mposhtë Sony T1,2. Unë kam një Kindle dhe Kobo të ndriçuar, por gjithmonë kthehem te Sony-i im, sepse ata kanë softuerin ideal për të lexuar libra në PDF, përveç praktikës së butonave të tij: mundësinë e leximit të tyre në kolona, ​​bërjen e prerjeve automatike mundësia e leximit të tyre sikur të një ePub do të jetë pa nevojën e konvertimit të tyre, gjithsesi. Për PDF-të, Sony T1,2 është i pakalueshëm.
    të fala

    1.    Ale kendra dijo

      si e bën atë? Unë prerë pjesën e poshtme të secilës faqe pdf për mua, e bleva një javë më parë dhe dua ta hedh! Kam nje prs600 qe e dua, por jam plak, prandaj doja ta azhurnoja, duhet ta lexoj ne pdf, me nxjerr nese duhet te konvertoj 1600 libra, me ndihmoni ,,, do te të lë emailin tim nëse mund ta bësh alejandrasanroman@hotmail.com, Faleminderit!

  9.   acid dijo

    Përshëndetje, doja t'ju pyesja nëse është e dobishme për të mbajtur shënime në universitet, ose nëse mund të lexoni një libër dhe shpejt të shkoni te një redaktor për ta përmbledhur librin. Faleminderit

  10.   Breshëri dijo

    Nuk e di nëse kjo do të jetë aktive akoma, por po provoj fatin tim. Me një Epub të Game of Thrones, libri elektronik (është ky model) më kthen nëpër faqet tre në të njëjtën kohë: nga 412-315 në 416-419, duke e bërë të pamundur për mua të lexoj atë që në teori thotë në 413 që nga butoni kërcen rreth këtyre blloqeve dhe prekja çmendet nëse përpiqem të zvarritem.

    Eshte normale?

    1.    Breshëri dijo

      Epo, një shok më kaloi, kështu që e kuptoj apo jo?

      1.    Villamandos dijo

        Epo, atëherë nuk mund t'ju them të vërtetën, ju rekomandoj të pyesni në forum, nuk më ka ndodhur kurrë me pajisjen time.

        Një opsion tjetër mund të jetë që të merrni një libër tjetër identik për të parë nëse problemi qëndron në librin dixhital që do të ishte më normal.

  11.   Gerardo dijo

    Përshëndetje, kam një problem me një T2 që bleva këtë javë, nuk mund të ngarkoj plotësisht një libër që e kam konvertuar nga FB2 në PDF, duhet të ketë 692 faqe dhe vetëm 61 janë të ngarkuar, dikush e di pse.

    Falënderim

  12.   antonio dijo

    Unë kam një Sony. Edhe pse po vlerësoja blerjen e flakës. Secili është mirë. Ndërsa ndezja ka "tipare" të tjera, unë nuk mendoj se është superiore për këtë apo anasjelltas.
    Le të mos harrojmë se cili është roli yt: të lexosh një libër. Unë nuk dua që ajo të luajë mp3 ose padyshim video (kufizimet e ekranit).
    Por, a ka parë dikush një libër tradicional me dritë? Prandaj, nuk e konsideroj thelbësore që ekrani i lexuesit tim të mos e ketë, megjithëse drita nuk ndriçohet si ajo e Kindle. Unë punoj shumë me kompjuterë që të përpiqem të shmang dritën kur lexoj.
    Ata thonë se flaka është më e shpejtë kur bëhet fjalë për të kthyer faqen ... sinqerisht, e imja e kthen më shpejt sesa më duhet të ngre lart.
    Gjithashtu për punë dhe studime duhet të hap dhe alternoj disa dokumente me fjalë dhe pdf. As nuk do të mendoja ta bëja me lexuesin Sony, por as me Kindle, thjesht asnjëri prej tyre nuk mund të mbulonte as 10% të nevojave të mia të energjisë dhe shpejtësisë, sepse unë kam një kompjuter dhe një tablet.
    Me pak fjalë, flaka ka dritë (nuk është e nevojshme, përkundrazi, unë e shmang atë), është më e shpejtë? Nuk kam nevojë për atë shpejtësi. Bën më shumë gjëra. Unë vetëm dua që ajo të lexojë. Çdokush e bën mirë funksionin për të cilin është: duke lexuar, unë kam miq me Kindle dhe shumë të lumtur.

  13.   Esther dijo

    Epo, unë kam një problem: Kur blej një libër në internet (duke paguar) ai qëndron në hard diskun e kompjuterit tim, por nuk mund ta transferoj te lexuesi. Nga ana tjetër, me libra falas ose pirate, nuk kam asnjë problem. Formati i blerjes është .acsm, ata mbajnë DRM, dhe megjithëse kam të instaluar Adobe Digital Editions dhe Caliber, nuk e di se ku është gabimi, por nuk i shoh në lexues (megjithëse më thotë që po , ato tashmë ekzistojnë, se nëse dua t'i zëvendësoj ...) ashtë një zhgënjim. Dikush mund të më ndihmojë? Faleminderit.

  14.   Ricardo dijo

    Përshëndetje, faleminderit për komentin. Unë do të doja të bëja një pyetje në lidhje me këtë lexues, sepse unë jam duke vlerësuar blerjen.
    Kam parë që ka një fjalor të integruar anglisht-spanjisht, h që nga leximi i librit, duke zgjedhur një fjalë mund të shihni përkthimin. Unë jam i interesuar për këtë funksionalitet për frëngjishten, por lexuesi që kam parë ka një fjalor frëngjisht-anglisht, dhe jo frëngjisht-spanjisht.
    A e dini nëse është e mundur të shkarkoni fjalorë spanjisht-frëngjisht dhe t'i integroni ato në lexim?
    Falënderim

  15.   sasha dijo

    Përshëndetje, do të doja të dija nëse librat elektronikë mund të blihen me debitim nga sony prs T2? Faleminderit!

    1.    Villamandos dijo

      Çfarë kuptoni me debitim?

      Një përshëndetje!

  16.   Shoei dijo

    Unë e kam këtë Sony dhe jam gjithashtu i kënaqur. Sidomos me shpejtësinë me të cilën ngarkon librat dhe faqet. Dhe gjithashtu me softuerin që përfshin për ta menaxhuar, i cili është shumë intuitiv dhe i thjeshtë.

  17.   lara dijo

    Mirë! siç pyeti dikush më poshtë… a është e mundur të shtoni një fjalor spanjisht-frëngjisht në fjalorët e parazgjedhur të lexuesit elektronik sony? (tek prst3 që ka dalë përsëri tani)

  18.   Ariu Polar dijo

    Sigurisht që mund të nxjerrësh shënimet në një kompjuter. Përdorni lexuesin Sony (PC ose Mac) për këtë

  19.   Anonimo dijo

    Më pëlqen shumë prs t2 (ka butona, ekran me prekje, lehtësi në përdorim ...), megjithëse e pranoj që ndriçimi i pw është shumë i mirë

  20.   Adolfo dijo

    Më është bërë dhuratë prst2, por kam një pyetje që shitësi nuk e ka zgjidhur. Kur ktheni faqen ose ngarkoni një foto, ajo pulson shumë derisa imazhi të stabilizohet. Eshte normale?

  21.   Maryam manzur dijo

    Përshëndetje burri im më dha javën e kaluar sepse unë takoj këtë ebook ose lexues, unë jam i ri dhe po përpiqem ta trajtoj atë, është derisa të përshtatem, nëse kam një pyetje dhe të shkarkoj shumë libra, përfshirë një trilogji që jam duke vdekur për të lexuar Të gjitha formatet që shkarkoj janë pdf, sepse vërtet nuk e di cili format është më i mirë, dhe nga tre librat libri i parë dhe i tretë nuk më lejon të ndryshoj shkronjën, sepse ????? Kam shkarkuar të njëjtin libër nga faqet e tjera por e njëjta gjë vazhdon të më ndodhë pasi me librin e dytë nuk vuaj, por nuk mund ta lexoj të dytin nëse nuk do ta lexoja të parin, a mund të më ndihmoni ju lutem pasi që me sa duket keni me shume eksperience dhe ju dini si ta trajtoni me ndihmoni ju lutem, faleminderit shume

  22.   sibil dijo

    Unë jam duke prezantuar një sony prsT2, unë kam përfshirë tashmë 100 libra, unë jam një lexues shumë i mirë ... dhe mbase i etur për risi. A është i përshtatshëm për t'u ngarkuar paraprakisht? Një pyetje tjetër Zakonisht ndodh që, kur klikoni në libër, të shfaqet një shenjë që thotë: ** skedari nuk mund të gjendet, artikulli është hequr nga kompjuteri **, pavarësisht se është shënuar me fjalën NEW. Çfarë do të thotë? A nuk e mora atë libër?
    Në lidhje me * karikimin e baterisë *, çfarë është më e përshtatshme? Prisni këtu a është shteruar plotësisht ose është ngarkuar më parë?
    Falënderoj nëse marr përgjigje për këto probleme që janë paraqitur.

  23.   Raul Pallero dijo

    Përshëndetje Villalobos, unë kam PRS T2 dhe kur shkarkoj libra me mbrojtje DRM, duhet të ngarkoj një Adobe ID në lexues, si bëhet? Unë kam kaluar të gjithë konfigurimin dhe nuk mund të gjej asgjë, unë jam një neofit nga rruga në çështjet kibernetike. Faleminderit Raul

  24.   Joaquin George dijo

    Përshëndetje, faleminderit për kritikën tuaj, kjo më ndihmoi në vendimin për ta blerë atë. Unë jam nga Argjentina dhe tregu i lexuesve elektronik nuk është zhvilluar këtu; Megjithëse ka ndërmarrje që prodhojnë në vendin tonë shumë gamë të produkteve elektronike si tableta, fletore, LCD etj., Dhe unë po flas për marka të tilla si Sony, Hitanchi, Lenovo, ndër të tjera; Ato nuk u dedikohen lexuesve elektronikë. E vetmja që ka përfaqësim është Grammata. Pra, pasi të keni marrë këtë Sony, të importuar me siguri, është një zbulim i vlefshëm.

  25.   i rrallë dijo

    Unë mendoj që të përdorësh lexuesin për një muaj, nuk duket si një analizë shumë e gjerë, në fakt unë ende kam shumë dyshime, madje asgjë nuk thuhet për fjalorët, diçka që për shumë është themelore (dhe unë e kuptoj se nuk ka fjalor në Spanjisht dhe nuk lejon instalimin e fjalorëve, diçka që në ndezje e lejon), asgjë nuk thuhet për vizualizimin e imazheve; Për shkak se një person që zgjedh një lexues lexues që lejon leximin e më shumë formateve, është për shkak të vlerës së shtuar që sigurojnë këto dhe këtu nuk thuhet nëse, për shembull, imazhet mund të rrotullohen, ose mund të zmadhoni dhe zmadhoni; në fakt nuk janë vënë as detajet teknike dhe një e gjatë etj.

  26.   vicentez55 dijo

    Më mungon një fjalor i mirë i RAE që më lejon të konsultoj fjalët në spanjisht, për të cilat mund të dyshoj. Libri im elektronik ka 11 fjalorë të integruar, por jo RAE, dhe ç'është më e keqja, SONY refuzon ta përfshijë atë, aq më pak e bën më të lehtë për ata prej nesh që tashmë kanë PRS-T2. Personalisht do ta marr parasysh në dëm të SONY. Pershendetje

  27.   Elizabeta dijo

    Unë jam një lexues i shkëlqyeshëm dhe po mendoj të blej një pajisje, por nuk jam duke vendosur midis Sony dhe kindle, a mund të më ndihmojë dikush, duke më thënë se cila është më e lehta për t'u përdorur dhe se ka ndihmuar të lexosh natën pa dritë? Faleminderit

  28.   Fitili dijo

    Mund të them vetëm se e urrej Sony-in dhe vëmendja, menaxhueshmëria dhe besueshmëria janë më të dobëtat

  29.   SePuede Say (@SePueDecir) dijo

    Lexuesi im i Sony ka qenë gjithmonë i keq. Shpesh ai ngecte kur këshillohej me fjalorin ose kur ndërronte libra. U desh përgjithmonë të ktheja faqen. Vendosa të azhurnoj softuerin nga faqja Sony dhe aty qëndroi. Përgjithmonë i kyçur. E çova në një shërbim zyrtar dhe më kanë thënë që duhet ta hedh, se më mirë të blej një tjetër. Unë u them atyre se është kështu pasi që u përpoqa të instaloj softuerin e tyre siç tregohet dhe ata nuk më japin ndonjë zgjidhje tjetër përveçse ta hedhin atë tutje.

    Kam shpenzuar para të mëdha për një gjë duke menduar se Sony ishte një garanci dhe në të vërtetë ishte një mashtrim.

    Nuk ka asnjë avantazh ndaj lexuesve të tjerë, është i komplikuar për tu trajtuar, ngadalësohet, rrëzohet, rrëzohet dhe mbi të gjitha shërbimi teknik dhe kujdesi ndaj klientit i Sony nuk ekzistojnë. Opsioni i tij është gjithmonë "blini vetes një të ri".

  30.   Marvin dijo

    Unë i kam të dy, ata janë të dy shkëlqyeshëm, por ndezja e tejkalon Sony, jo vetëm që e tejkalon Sony për ndriçimin, por në kindle mund të shkarkoni libra nga kudo në internet dhe jo nga Sony.

  31.   francisco dijo

    Ju lutem, a mund dikush të më tregojë mënyrën e çinstalimit të Çantës Mbajtëse Sony PRSA-SC22 • Për Sony Book Reader • Ngjyra e Kuqe
    • Referenca.: SONY-PRSASC22R.WW
    • P / N ………… ..: PRSASC22R.WW
    • Familja ....: Librat Dixhitalë - Librat elektronikë

  32.   E marte dijo

    Përshëndetje të gjithëve: a mund të më tregoni, cila është jeta mesatare e lexuesve tuaj elektronikë? Unë kam një Kindle Touch dhe pas dy vitesh dhe 7 muajsh çelësi i menusë është prishur dhe nuk mund ta arrij. Unë jam sinqerisht i zhgënjyer me këtë markë, pasi e fitova atë duke menduar për vlerën e shtuar që mund të siguronte: cilësi, libra në amazon, etj. Por tani zbuloj se pasi është jashtë garancisë ata nuk mund ta rregullojnë atë dhe zgjidhja e vetme është blerja mua një nga pajisjet e tyre më të lira. A zgjasin kaq pak librat? Imja është kujdesur shumë mirë, kështu që duket si një kohë e shkurtër.
    Kjo është arsyeja pse po mendoj të kaloj te SONY.
    Të fala.

  33.   rober dijo

    Trurët e qetë që e duan Apple janë të njëjtët që e duan Kindle. Zotat ..