Krahasimi: Sony PRS-T1 vs Sony PRS-T2

Ngjyrat Sony PRS-T2

Disa javë më parë, Sony lançoi atë që është versioni i dytë i lexuesit të tij të suksesshëm elektronik dhe të cilin ai e ka quajtur PRS-T2 en una continuación del nombre que ya creó para la primera versión de su dispositivo y que alcanzó un impresionante éxito de ventas y consiguió además un elevado grado de satisfacción entre todos aquellos que se lanzaron a comprarlo. Hoy kemi blerë PRS-T2 të ri me paraardhësin e tij, PRS-T1 që është akoma në treg i disponueshëm për blerje dhe që në shikim të parë duket të jetë saktësisht i njëjtë me modelin e ri edhe pse me një çmim më të ulët dhe që nganjëherë ngatërron blerësit, sepse jo, ata nuk janë të njëjtë për sa i përket performancës.

Ndër ngjashmëritë mund të gjejmë i njëjti sistem boje elektronik (E-Ink Pearl), të njëjtën sasi të kujtesës së brendshme dhe aftësinë për të lexuar mjaft formate të ndryshme të librave elektronikë. Matjet janë shumë të ngjashme, dhe pesha mbetet në 167 gram krahasuar me 168 të modelit të mëparshëm, pothuajse e padukshme nëse nuk i vendosim në një shkallë.

Modeli i zi Sony PRS-T1

Dallimi kryesor vizual që do të gjejmë midis PRS-T1 dhe PRS-T2 është dizajni i tyre, i cili ka ndryshuar pak, veçanërisht në zonën e butonave ku do të gjejmë një ndryshim në stilin e tyre. Pasi filluam të përdorim lexuesin e ri elektronik të Sony gjejmë lajmet e mëposhtme:

  • Shpejtësia e pajisjes është përmirësuar dhe në këtë PRS-T2 të ri kthimi i faqes, zmadhimi ose lëvizja midis menusë do të jetë disi më e shpejtë se në modelin e mëparshëm, PRS-T1
  • Integrimi me aplikacionin e njohur Evernote dhe që do të na lejojë, për shembull, të ruajmë një artikull në aplikacionin në fjalë dhe ta kemi të disponueshëm për lexim në Sony PRS-T2. Në të njëjtën mënyrë, nëse shkruajmë një shënim në lexuesin tonë elektronik, do ta kemi në dispozicion në llogarinë tonë Evernote
  • Mundësia e ndarjes në Facebook pasazhe të ndryshme të asaj që po lexojmë në atë moment
Modeli i zi Sony PRS-T2

Ndoshta e vetmja gjë që mund të humbasim në këtë lexues të ri elektronik të Sony është mungesa e lexuesit MP3 që kemi pasur në dispozicion në versionin PRS-T1 dhe kjo është zhdukur në PRS-T2 sipas burimeve të Sony për të shmangur konsumin e tepërt të baterisë.
Me ose pa një lexues MP3, lexuesi i ri elektronik Sony është përmirësuar shumë për sa i përket performancës dhe është padyshim një nga pajisjet më të mira në treg dhe me një çmim më se të arsyeshëm.
Más información – eReader PRS-T1 de Sony, análisis e impresiones
Burimi - Sony.co.uk

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Luis dijo

    Nëna ime ka Sony PRS-T1 rozë dhe ajo është vërtet e kënaqur. Ai nuk ka qenë në gjendje të provojë modelin e ri por tani për tani modeli i vjetër funksionon si një sharm.

    Artikull shumë i mirë!

    1.    Villamandos dijo

      Ai model është i bukur dhe mbulesa në të njëjtën ngjyrë është e bukur.

      Dallimet nga modeli i parë në modelin e dytë janë të dukshme, por pajisja e parë është ende një pajisje shumë, shumë e mirë.

      Përshëndetje !!

  2.   Ivan dijo

    Unë kam sony prs t-1 dhe e vetmja gjë që mungon është një fjalor es-es. Përndryshe është pothuajse e përsosur.

  3.   Alex dijo

    Po mendojmë t’i japim vjehrrën time Sony PRS-T2, ajo e pa atë me një shoqe dhe ishte mjaft e bindur.

    Sidoqoftë, midis kësaj dhe Kindle nuk jam i sigurt se cili vlen më shumë, përveç çmimit për përfitime dhe përdorim, në rast se do të merrte të gjithë performancën.

    Nëse kjo është më mirë se flaka, por nuk shtrydhet më shumë sesa të lexosh, periudha nuk e di nëse ndryshimi në çmim ka kuptim.

    Ndonjë mendim për të më dhënë një kabëll?
    Flm!

  4.   Da Vinçi dijo

    Të lutem, dikush bën ekrane 8 ose 9 inç në eink, gjashtë është qesharake, nuk e lë shikimin me tft dhe e lë duke e detyruar atë me shtypjen e vogël dhe satoset e vijës konstante pasi pulson është qesharake

    1.    Irene Benavidez dijo

      Dikush i bën ato. Në të njëjtin blog keni artikuj në lidhje me 92 ″ Onyx Boox M9,7 ose Tagus Magno, të së njëjtës masë (për të dhënë disa shembuj).

      Por, ju keni edhe opsione të tjera (disa të dorës së dytë të ndërprerë, por të arritshme): Kindle DX, PocketBook Pro… ashtë çështje kërkimi.

  5.   Nacho dijo

    Përshëndetje, kërkoj nga injoranca ime dhe me injorancë totale. Nëse keni një shans për të blerë të dy, a është T2 më i mirë se T1? Në rastin tim të veçantë, mp3 është dytësore, në T2 mund të rrënjosësh dhe lexosh libra Kindle me të? Faleminderit

  6.   bredhi dijo

    Nëse t2 është më i shpejtë se t1, do të ndodhë kur inicializohet, kthesa e faqes dhe hyrja në menu janë po aq e shpejtë.

    T2 është një kurth booby si kurora e një peme pishe. Ata kishin nevojë për të lëshuar diçka të re dhe përdorën të njëjtin program, duke hequr karakteristikat dhe duke kufizuar më tej lidhjen me programe të ndryshme ngarkimi, të tilla si Adobe Digital Editions. E vetmja gjë e mirë për të është se korniza është më shumë mat se sa me shkëlqim, përndryshe më keq.

    Ajo nuk ka muzikë ose hyrje të kartës SD dhe nëse azhurnoni firmuerin, diktatura Sony parandalon rrënjosjen.

  7.   Jona dijo

    Një pyetje që kam se kam humbur kutinë dhe nuk i di karakteristikat e t1, ju mund të më jepni ato që unë dua ta shes atë dhe kam nevojë për ta këtë të re, unë vetëm e konfiguroj nëse jeni të interesuar në duke me shkruar faleminderit

  8.   I ndërmjetëm dijo

    Kam një problem që vendos një fjalëkalim dhe nuk e mbaj mend dhe nuk më lejon të hyj në meny, mundohem ta formatoj por nuk më lejon të bëj asgjë. Cfare mund te bej ?