Rishikimi i Sony eReader i ri: Sony PRS-T3

Rishikimi i Sony eReader i ri: Sony PRS-T3

Disa jave me pare, djemtë në Sony na dhanë me mirësi eReader-in e tyre të ri, Sony PRS-T3, në mënyrë që të mund të bënim një rishikim në eReader. Disa ditë më parë ne botuam unboxing e eReader dhe sot ju sjellim rishikimin. E di që ky eReader nuk ka një reputacion të mirë tani pas kësaj braktisni Sony dyqanin e saj elektronik në favor të dyqanit ebook KoboMegjithëse mund të jetë një nga momentet më të mira për të marrë në konsideratë këtë eReader, pasi që biblioteka Kobo është shumë më e madhe se biblioteka Sony, dmth, ne kemi «marrë papritmas»Një sasi e madhe e librave elektronikë dhe periodikë përveç që kanë mundësinë për ta marrë atë me një çmim më të ulët me zbritjet që nis Kobo. Sidoqoftë, mbani në mend se videoja është bërë para lajmit të ebookstore, kështu që nuk do ta gjeni në video në asnjë moment.

Sony PRS-T3, një produkt i mirë i Sony

El PRS-T3 erdhi tek ne përmes djemtë nga Sony. Ajo që më tërhoqi vëmendjen më shumë është paketimi eReader. Pas heqjes së plastikës, rreshtimeve dhe kuti kartoni, gjetëm paketën eReader, paketën që mund ta shohim në dyqane apo dyqane të mëdha, domethënë siguria e eReader është e pabesueshme, veçanërisht nëse e krahasojmë me konkurrentët e tij si p.sh. Kindle nga Amazon. Pasi të hapemi, gjejmë eReader, dokumentacionin dhe kabllon usb që mund të përdorim për të karikuar baterinë eReader si dhe për të komunikuar eReader me kompjuterin.

Sa i përket karakteristikave teknike, do t'i gjeni në video, si dhe në artikuj të tjerë të botuar tashmë, megjithatë unë do të doja të theksoja dy aspekte që unë mendoj se janë thelbësore për këtë eReader. E para nga këto është situata e baterisë. SonyPRS-T3 Unë mendoj se është eReader-i i parë që vë baterinë brenda mundësive të përdoruesit, kështu që nëse kemi një problem me të ose duam ta zëvendësojmë, ne mund ta bëjmë atë pa përdorur ndonjë shërbim teknik. Karakteristikë tjetër e SonyPRS-T3 për të nxjerrë në pah është ekrani i saj. Ndërsa është e vërtetë që PRS-T3 Nuk ka një dritë para si konkurrentët e saj, ka një ekran shumë të ri dhe të qartë, me një sfond të bardhë që kanë disa eReaders dhe një perceptim të pabesueshëm të prekjeve. Ky perceptim është jashtëzakonisht i dobishëm kur duam të shkruajmë shënime, të nënvizojmë ose të tërheqim në ebook-un tonë vetëm me prekjen e gishtit.

Lidhur me softuerin e SonyPRS-T3, ndërfaqja e tij është e thjeshtë dhe shumë intuitive, si ajo e pothuajse të gjithë eReaders, megjithatë ne kemi vërejtur një ndryshim të rëndësishëm, PRS-T3 Duhet një kohë e gjatë për t'u ngarkuar, për t'u ndezur, krahasuar me eReaders të tjerë si Kobo Aura HD, fillimi i tij është vonë, megjithatë, sapo të ndizet, shpejtësia dhe ngarkimi i librave elektronikë është shumë i shpejtë. Ndoshta më shumë se lexuesit e tjerë si Kobo Aura HD ose Kindle Paperwhite. Vlen të përmendet gjithashtu mundësia që Sony PRS-T3 jep për të instaluar dhe përdorur aplikacione në eReader. Përveç aplikacioneve themelore, Sony përfshin dy aplikacione shumë të dobishme në eReader-in e saj: Evernote dhe Facebook. E para, Evernote, e kthen eReader-in tonë në një axhendë madhështore në të cilën ne mund të shkruajmë të gjitha shënimet, takimet dhe detyrat tona të përditshme, ne e shkruajmë atë në kompjuter dhe e sinkronizojmë me eReader. Por ne gjithashtu mund të instalojmë aplikacione të tjera të tilla si Pocket ose TelegramLe të mos harrojmë se sistemi operativ në sfond është Android.

Lidhur me blerjen e librave elektronikë, ne nuk mund ta verifikonim atë nga e para pasi eReader na informoi se kishte një problem me dyqanin ebook dhe rajonin, mbase procesi i ndryshimit tashmë është duke u zhvilluar që ju me siguri do ta keni në dispozicion tani.

Më në fund, komentoni se Sony PRS-T3 vjen me një rast mbrojtës shumë të dobishëm që do të na ndihmojë të ruajmë eReader-in tonë nga gunga aksidentale, tani, nëse nuk e duam, ekziston edhe mundësia për të blerë eReader pa atë rast, me ulja konsekuente e çmimit të saj. Ti vendos. Çfarë mendoni për këtë përmbledhje? A ka ndonjë aspekt që ju do të theksonit që nuk është thënë?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Peter Dahdah dijo

    Para Kobo Aura HD eReader im ishte një Sony PRS-600 dhe dy arsye bindëse ishin ato që më bënë të ndryshoj markën: E para: Unë nuk kisha gjuhën spanjolle, kështu që nuk kisha mundësinë e fjalorit dhe e dyta. ekranin e ndriçuar.
    Materiali nga ai Sony është shumë më superior se ai i Kobo, shumë i fuqishëm, biblioteka paraqitet gjithashtu më mirë, më e thjeshtë dhe me mundësi më të mëdha kërkimi, të tilla si nga zhanri letrar.

  2.   VINCENTI dijo

    N ON DITN E DASHURIS JAPI DOGJES TUAJ NJ A PREJTUES SONY PRS-T3. Disa muaj janë gjysma e ekranit të turbullt dhe të shirituar. ATA M T THONIN SE Ekrani është thyer dhe nuk është mbuluar nga garancia. RIPARIMI TSHT AN ANTI-EKONOMIK. Mua më ka zhgënjyer në mënyrë të fshehtë.

  3.   Jezu dijo

    Ekrani prishet lehtësisht nga përdorimi normal brenda pak muajsh nga përdorimi dhe Sony nuk do të jetë përgjegjës për riparimin edhe nëse pajisjet janë nën garanci.

  4.   Carlos dijo

    Unë gjithashtu i dhashë një Sony PRS-T3 gruas time. Ajo ishte shumë e lumtur dhe unë gjithashtu i dhashë mbulesën mbrojtëse me ndriçim. Por pas tre muajsh një ditë e gjen me disa vija në pjesën e sipërme të ekranit. Unë heq kapakun mbrojtës për ta çuar në SAT dhe në atë operacion shiritat shtriheshin në mes të tij. E kuptova se do të prishej.
    Por siç thonë ata në shumë komente SONY kalon gjithçka dhe nuk e konsideron atë si përgjegjësi të tyre dhe nuk mbulohet nga garancia e tyre. ISSHT A TRRHEQJE E VUERTET sepse pajisja nuk është aspak e lirë dhe në të vërtetë ka një ekran të dobët që nuk i plotëson standardet minimale të rezistencës.

  5.   juanvi dijo

    Më ndodhi saktësisht e njëjta gjë. Pas tre muajsh duke përdorur një ekran të prishur pa bërë asgjë. Sony nuk është përgjegjës. Sulm i armatosur. Mos e blini këtë eBook ose do të humbni para.

  6.   Toni dijo

    E lashë të papërdorur për muajt e verës, për habinë time, kur doja ta ndizja përsëri nuk do të ndizet. E kam ngarkuar disa herë dhe asgjë, nuk ka funksionuar. Vërtetë me pak kohë përdorimi, më ka prishur.
    Nuk e di nëse janë daullet apo çfarë është në të vërtetë. Bateria është e arritshme, por kabllot që e lidhin atë janë të bashkuara ... 150 € për mbeturinat ...