Pse Sony “dha” çështjen në Sony Reader PRS-T3?

Sony

Javën e kaluar Sony prezantoi të vetat eReader i ri që premton përmirësime të reja dhe interesante dhe të cilat ai i ka pagëzuar duke ndjekur pothuajse një traditë si Sony Reader PRS-T3. Për këtë pajisje të re tashmë kemi shqyrtuar shumë nga aspektet e saj si specifikimet ose karakteristikat, por çdo ditë që kalon i bëj vetes një pyetje të cilës nuk mund t'i jap një përgjigje të prerë.

Pyetja është ajo që i jep titull këtij artikulli; Pse Sony “dha” çështjen në Sony Reader PRS-T3? dhe për të cilën siç thashë nuk kam qenë në gjendje të jap një përgjigje por përmes këtij artikulli do të përpiqem të nxjerr një përfundim.

Dhe është se nëse Amazon përfiton nga shitja e përmbajtjeve të ndryshme dixhitale, Sony bën të gjitha fitimet e saj nga shitja e pajisjeve të saj dhe në rastin e PRS-T1 dhe PRS-T2 përmes mbulesave të tyre të ndryshme, shumë të nevojshme dhe të shitura me çmime nganjëherë abuzive.

Me ardhjen e Sony Reader PRS-T3, kopertina tashmë është përfshirë me librin elektronik kështu që nuk do të jetë e nevojshme ta fitojmë atë me atë që Sony humbet një nga të ardhurat e saj kryesore, gjë që sigurisht është e vështirë për mua ta kuptoj pasi asnjë kompani në tregun dixhital të leximit nuk ofron një rast me pajisjen e saj dhe nuk e shoh arsyen pse është nënshkruar Japonishtja duhet ta ofrojë atë.

Unë kam menduar se mund të jetë një mënyrë për të diferencuar veten nga kompanitë e tjera, por humbja është shumë e rëndësishme pasi, për shembull, mbulesa Sony Reader PRS-T2 ishte me vlerë midis 35 dhe 50 euro në varësi të modelit që u zgjodh.

Përfundimi mund të jetë ai Sony kujdeset pak për përfitimet e tregut eReader, përfundim shumë i mundshëm ose se përfitimet e ofruara nga këto pajisje janë aq të mëdha sa nuk ju shqetëson t'u ofroni përdoruesve tuaj një mbulesë të përfshirë në pajisje.

Si mendoni, pse Sony vendosi të përfshijë një kopertinë në Sony Reader-in e saj të ri PRS-T3?.

Më shumë informacion - Kindle Paperwhite Vs Sony Reader PRS-T3, duel debutues


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   kisha nje Sony dijo

    Sony ka pak shanse në treg dhe përpiqet t'i rrisë ato?

  2.   Juan Carlos dijo

    Mund të jetë që lexuesi elektronik që është hartuar me rastin që nga fillimi.
    Ose që çmimi i kutisë është përfshirë tashmë në çmimin e lexuesit elektronik.
    Ose se është diçka për të tërhequr vëmendjen dhe për të thënë: «- Në Amazon ata nuk të japin rastin dhe ne po e bëjmë.»

    Mendoj se mund të jetë një grup prej tre vetash.

  3.   Armando dijo

    Epo, është e qartë që kutia që ofron nuk ka dritë, se vetë pajisja nuk ka ndriçim të pasmë LED dhe se kutia me ndriçim të jashtëm do të shitet ndaras për 50 euro, kështu që ju nuk mund të përdorni kutinë aktuale të përfshirë. Pajisja kushton 150 euro. Kjo është, me ndriçim të përfshirë = 200 euro. Kjo është ajo që unë mendoj se do të bëjnë.

  4.   Elo dijo

    Jam i prirur të mendoj se «mbulesa» ka një qëndrueshmëri në kohë x. Me të cilën, në planin afatmesëm, nëse duhet të hapni dhe mbyllni librin shumë herë, pasi leximi sinkronizohet me modalitetin e gjumit kur hapni dhe mbyllni, pasi ju mbaron kapaku, mund ta hidhni librin tutje.

    Unë mendoj se më shumë sesa një ndryshim në llojin e lexuesit elektronik, në të cilin nga sa pak kam mundur të vërej, mprehtësia e ekranit është pak më e madhe se modeli i saj i mëparshëm, inçet zvogëlohen pak, gjë që duket më e vogël dhe zë më pak.

    Gjithashtu fjalori spanjoll që është i integruar (supozoj për shkak të kërkesës së përdoruesit), megjithëse faqja e tij e mbështetjes për librat është ende inekzistente.

    Unë mendoj se ka avantazhin që duke ardhur me një "rast" dhe gjithashtu me një "vend për një kartë micro-SD" në pjesën e pasme (ato janë dy detaje të vogla që shesin), dhe më shumë se një @ nga ata që kanë tashmë kaluar nëpër modelet e tyre të mëparshme Ne me siguri do të kafshojmë ... sepse lexuesi elektronik është ende "shumë i keq", pavarësisht se është pothuajse, pothuajse, si paraardhësi i tij, PRST2.

  5.   Elo dijo

    Nga rruga, është kurioze të theksohet se në faqen e internetit të Mediamark, një model i PRST3 pa kopertinë ose mbulesë ishte hedhur në shitje (pa kopertinë, mendoj se tregonte), një version "i kufizuar" prej 99 eurosh ... i cili ... erdhi pa mbulesë, dhe gjëja qesharake është që brenda një kohe të shkurtër ata të ndreqin duke shtuar "mbulesën me rritjen e çmimit" (lexuesi elektronik Sony PRST149 është rreth 159 deri në 3 euro, varësisht nga vendi ku e blejmë ) Me të cilën, unë shoh që ata janë përpjekur të tregtojnë - duke testuar së pari, me diçka provuese - dhe fitimin mesatarisht prej 99 deri në 149 euro, mendoj se është një fitim, më shumë se bujar. Unë nuk shoh një humbje të madhe, përsa i përket "mëngës" që është një konkurrent i Amazon.

    Përkundrazi, unë shoh që "lepuri" është marrë nga Sony, sepse ajo ha dhe gatuan vetë "çështjen" pa pasur ndërmjetës, që ata të marrin fitimet nga çështja në fjalë.

    Kur dolën lexuesit e parë të Sony, ata kishin çmime më të tepruara (nuk është shumë e lirë të thuash), por nga ana ime, nuk do ta ndryshoja për asnjë lexues tjetër të ndonjë marke tjetër.

    Drita në të vërtetë nuk siguron një qartësi të madhe në një rast ... Unë mendoj se leximi me një burim të përshtatshëm drite preferohet sesa të lini sytë me një "mini-lente optike", e cila ju jep pak dritë për të lexuar.

    E kuptoj që kopertina është e domosdoshme, por mendoj se ata kanë shënuar një gol të jashtëzakonshëm duke "integruar kopertinën e lexuesit" në një paketë të vetme ... meqenëse "kaskadon" ose rrotullohet ... nuk sinkronizon faqen e leximit me libër, i cili ... Do të qëndroj me PRST2 dhe do të shikoj, kam ditë që po mendoj për të, por ... nuk më bind shumë.

    Një tjetër pengesë që unë shoh, është se me ÇMIMIN që ka lexuesi, ai duhet të jetë në gjendje të vijë me një karikues aktual (kam kërkuar një adaptor, sepse kushton një orë ... majmun dhe një tjetër rosë) dhe me Kjo është Pashkë, por ... ata mund të kishin rrumbullakuar pjesën e tregut më shumë, përveç përmirësimeve të zbatuara, me adaptorin e energjisë.

    Unë mendoj se ata po na japin si "fëmijë", caramelito nga caramelito ... dhe kështu ata po bëjnë biznes.

    Të gjithë nxjerrin përfundimin e tyre ...

  6.   Yolanda dijo

    Se kopertina është kot. E kam që nga marsi dhe tashmë është përkeqësuar shumë, dhe librin tim nuk e nxjerr shumë nga shtëpia, vetëm këtë verë me pushime. Eja, unë tashmë kam blerë një tjetër në ebay.