Оценяване, след един месец употреба на моя Sony PRS-T2

Sony eReader

Днес точно преди месец купих втория си eReader, Sony PRS-T2 Че от първия момент смятах, че е твърде скъп и че няколко дни по-късно започнах да мисля, че е дори евтино и че днес смятам за автентично бижу на «нелепа цена».

Със сигурност много от вас ще ме отхвърлят като невнимателен милионер или глупак, без повече, но ако спрем да се замислим и ако наистина обичате да четете и сте в състояние да извлечете достатъчно от това устройство, цената му в крайна сметка е просто детайл.

Връщайки се към статията си, защото макар и да не изглежда така, не съм дошъл тук, за да преценя дали си струва да похарча парите за устройството на Sony или не, а по-скоро да да ви кажа моя опит и лично мнение.

Sony eReader

Преди да реша да купя Sony PRS-T2, изпробвах много устройства, прочетох стотици сравнения, информация и статии в мрежата от мрежи и без съмнение мисля, че бях напълно прав в избора на това устройство и още след четене в същото зад ъгъла на количеството проблеми, които другото устройство, което най-накрая оцених като купих заедно с PRS-T2, дава, говоря, както можете да си представите за BQ Cervantes Touch Light.

Сред положителните моменти, които открих в това устройство, мога да подчертая:

  • Живот на батерията. Имам устройството точно от месец и го използвам ежедневно, все още не ми се налага да зареждам батерията, което несъмнено е нещо необикновено
  • Скорост на четеца. С изключение на стартирането, скоростта на обръщане на страницата и другите функции, които могат да се изпълняват с eReader, са изключително бързи
  • Съвместимост на форматите. Без съмнение тази точка за мен беше спешна нужда, която Sony PRS-T2 успя да покрие с отлична бележка и това е, че мога да чета PDF или EPUB файлове без проблем или трудност
  • Лесна употреба. За всички, които казват, особено за хората в напреднала възраст, че няма да изоставят традиционните си книги за електронна книга поради трудностите при боравенето с тях, те много грешат. Това е може би най-лесното и просто устройство от този тип за боравене

Sony eReader

Как би могло да бъде иначе през този месец също открих някои негативни моменти, но това в никакъв случай не помрачава общото ми мнение за това устройство:

  • Бележките не могат да бъдат извлечени. Бележки могат да се правят за всяка дума или фраза в книга, но не могат да се извличат, например на компютъра, което несъмнено е отрицателна точка
  • Външен дизайн. Избрах черен Sony PRS-T2 за сериозен и по принцип чист, но всеки път, когато сложа пръст върху външната облицовка, отпечатъкът ми остава върху него, правейки външността на устройството „малко грозна“.

Без съмнение, след много обиколки, часове на търсене и четене на информация и мнения, аз искрено вярвам в това Бях напълно прав, когато си купих Sony PRS-T2 До такава степен, че ако някой ми предложи размяна за друго устройство в момента, като ми даде пълната цена, която устройството на Sony ми струва, и без да ми таксува евро за новото устройство, щях да отговоря отрицателно без нито едно колебание.

Какъв беше вашият опит и оценка на eReader, която кралете или Дядо Коледа ви дадоха?.

Повече информация - Сравнение: Sony PRS-T1 срещу Sony PRS-T2


Оставете вашия коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

*

*

  1. Отговорен за данните: Мигел Анхел Гатон
  2. Предназначение на данните: Контрол на СПАМ, управление на коментари.
  3. Легитимация: Вашето съгласие
  4. Съобщаване на данните: Данните няма да бъдат съобщени на трети страни, освен по законово задължение.
  5. Съхранение на данни: База данни, хоствана от Occentus Networks (ЕС)
  6. Права: По всяко време можете да ограничите, възстановите и изтриете информацията си.

  1.   нерешителен каза той

    И въпросът, който много от нас си задават, е: кое е по-добро, това или Paperwhite?

    1.    Виламандос каза той

      Тествах 2-те и дълги Sony PRS-T2

      1.    разменят се каза той

        Наистина ли сте опитвали и двете? Какво сравнение направихте? Сравнявате електронно четене от предишно поколение (PRS-T2, очевидно) с ново поколение. Бихте ли обяснили защо SONY е по-добър по дължина?

        1.    Виламандос каза той

          За мен поради скоростта на системата, възможностите при четене на файлове, дизайна и управляемостта на устройството, когато е свързано към компютъра. В допълнение към много негативни аспекти, които не харесвам в Kindle.

          Всеки е много свободен да има мнение, аз имам моето, вие имате своето и всеки един, който иска.

          За мен устройството на Sony може да е по-добро, но за вас друго и не е задължително да е лошо ...

          1.    разменят се каза той

            Всеки ще може да има ясно мнение, което не означава, че има определени неща, които са обективни. Как PRS-T2 побеждава Paperwhite? С това чете повече формати и има слот за MicroSD карта. Как го побеждава Paperwhite? В резолюция, в скорост (да, обръщането на страниците на Paperwhite е много по-бързо например), в техническата поддръжка (Amazon дава най-добрата техническа поддръжка днес от всички компании за електронни четци), в осветлението му отпред, в безплатно съхранение в Amazon Cloud и др.

            По отношение на това, което казвате, управляемостта на Kindle, когато е свързана към компютъра, е толкова проста, колкото тази на pendrive. Не влизам в дизайна, защото е нещо явно субективно.

            Предполагам, че рано или късно SONY ще пусне електронен четец за това поколение, който може да се конкурира с KoboGlo, Tagus Lux, Kindle Paperwhite и др., Но и до днес няма такъв четец и отново подчертавам, че PRS -T2 в сравнение с някои от предишните не е нищо повече от четец от миналото поколение и като цяло е по-нисък.

            Честно казано, вярвам, че не сте имали възможност да сравните и двамата читатели, така че не е добре да изразявате мнения за това.

            Без ожесточение, поздрави.


          2.    катафракта каза той

            Скорост на системата? На Sony PRS-T2? Моля ... Ако дори Kindle 4 от 79 евро даде хиляда завъртания при стартиране и обръщане на страницата (по-добре от това не говорим, за да не унижаваме бедния Sony). Що се отнася до живота на батерията, нормалното за ВСЕКИ ЧИТАТЕЛ е, че издържа около месец със скорост от половин или час дневно четене, така че те също не са измислили колелото.

            Що се отнася до «лекотата на използване», Kindle 4 (който не е тактилен) е много по-интуитивен и «естествен», когато става въпрос за обръщане на страницата, тъй като всичко, което трябва да направите, е да натиснете някой от бутоните напред и назад и на двата e на екрана с палеца или показалеца. А що се отнася до цената, добре ... Kindle 4 на 79 евро (и преди няколко дни, в продажба на 59 евро).

            K4 не чете ePub, вярно, но това в момента не е проблем, тъй като всички книги, които се продават и пиратстват, са във форматите ePub и mobi (тази на Kindle), а някои и в новия формат Amazon KF8. И тогава има Калибър.

            И това без да говорим за многото възможности на Kindle извън четенето на книги: изпращане и автоматично преобразуване на уеб страници и вестници, изтегляне на визуализации на книги, възможност за връщане на закупени книги, ако не ви харесват ... Както и да е.

            Моля, малко повече обективност и строгост.


          3.    Marcial каза той

            След това ще дойде Amazon tito, той ще влезе във вашите читатели чрез Wi-Fi и ще изтрие всичките ви книги по преценка (както вече е правил повече от веднъж). А ние останалите много ще ви се смеем, че сте толкова глупави, че сте ви накарали да танцувате с дявола.


          4.    pepe_thunder каза той

            Моля те !! Откъде вземете тези глупости?


          5.    Мария дел Кармен каза той

            Изглежда добре познавате Sony и имам проблем: Не виждам някои книги, които съм заредил наскоро, ако ги погледна през компютъра там, но те не се появяват в Reader. Изтрих няколко вече прочетени, но все още не ми показва новите, какво мога да направя? Аз съм отчаянaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


  2.   Едуардо Перес каза той

    Имам бяла хартия.

    Това, което далеч надминава Sony, е подсветката.
    Просто е страхотно.
    Устройството не се "деформира" при външна светлина, запазва своята естетика. Освен това се градуира в зависимост от количеството светлина в околната среда.
    Той има същия проблем с повърхността. Отпечатъците ми са навсякъде. Капацитетът на батерията е 4 седмици или 3, ако го имате с Wi-Fi и подсветката винаги активна, незначителен проблем.

    Винаги съм използвал kindle и не знам дали други устройства имат същите съоръжения. Само отначало използвах връзката на лаптопа за предаване на книги. Понастоящем начинът за предаване на книга не може да бъде по-лесен от изпращането на имейл до Kindle и след 30 секунди или по-малко вече го имам на електронния четец, без да се налага да обикалям и да го свържа с лаптопа.

    Разделителната способност на екрана е една от най-високите на пазара, тоест по техническа спецификация. При обръщане на страницата това не се забелязва.

    Това, което му придава добавена стойност, е, че Kindle се учи от вашите навици за четене. В зависимост от това колко сте прочели, той изчислява колко дълго ще завършите главата (10 минути, 12, 15 и т.н.) или за колко часа ще завършите книгата. Ако ви мързелува и спрете да четете с дни, това се преизчислява.

    И накрая, когато премина от една палка към друга, книгите са в „облака“, просто трябва да ги синхронизирам и имам абсолютно същите.

    Допирната повърхност е значително подобрена. Бутоните са оставени настрана, запазете един. И когато докоснете повърхността, тя се чувства пореста, като лист хартия.

    Поздрави.

    1.    Виламандос каза той

      Страхотна оценка на приятеля Kindle, благодаря ви много за това.

      Поздрав!

  3.   алай каза той

    Със sony prs t1, ако можете да извличате бележки от книги. Просто използвайте софтуера Sony Reader за компютър. Отваряте книгата и в долната дясна част щраквате върху иконата, за да експортирате бележки.

    1.    Виламандос каза той

      Ще се опитам да видя дали работи и за двамата. Благодаря ти!!

      1.    Sansa каза той

        Можете също да използвате Evernote, за да споделяте бележките с вашия акаунт в Evernote и по този начин да ги имате на разположение на вашия компютър или телефон.

  4.   Нерешен2 каза той

    А какво ще кажете за PDF файловете? Коя те четат по-добре, на това устройство или на Paperwhite?

    1.    Виламандос каза той

      В Sony те четат много, много добре, в Kindle го опитах за много кратко време и не успях да тествам четенето на който и да е PDF, защото в момента това не е необходимост за мен.

      1.    катафракта каза той

        Без значение колко добре се четат, PDF НЕ е предназначен за гледане на 6-инчов екран, освен ако, повтарям, не е генериран с размер на страницата, който съответства на размерите в mm на 6-инчов екран. Читателите не правят чудеса, особено ако PDF съдържа илюстрации.

        1.    Дейвид Миралес каза той

          Човече, това зависи от начина на генериране на PDF файла. Ако това, което имате, е фотокопия в електронен формат, да, но ако например е извлечена от .doc, четецът само улавя текста и изглежда фантастично. Можете да кажете, че мразите Sony, но запалването не е толкова добро и Sony не е толкова лошо. Имам T1 и с изключение на светлината, останалото се прави от моя четец без проблеми. Това, което липсва на T2, е възпроизвеждане на аудио, понякога обичам да слушам фонова музика, докато чета.

          1.    лектор каза той

            Всъщност, независимо от произхода на PDF файла, електронният четец (независимо от неговата марка) няма да бъде много удобен за работа, ако файлът е генериран във формат А4. За PDF файлове с такъв размер таблетът винаги ще бъде по-добър (ако може да бъде с 9,7 или 10,1 ″ по-добър).


    2.    катафракта каза той

      Здравейте. Няма 6-инчов четец на електронни мастила с екран е подходящ за четене на PDF, освен ако не е „отпечатан“ за този размер. Ако работите с PDF формат с размер DINA4, вашето нещо е да закупите 8-инчов четец или 10-инчов таблет.

  5.   КАРМЕН "ЗАГУБЕН" каза той

    здравей, дадоха ми Sony PRS-T2. Проблемът е, че по въпроса за електронните книги съм доста невеж. Имам книги на компютъра си в pdf формат, мога ли да ги прехвърля на sony както е? или трябва да ги конвертирам в друг формат.

    Ако трябва да ги преобразувам, моля, как се прави това? Благодаря

  6.   пепе арагон каза той

    Къде мога да намеря молив за sony prst2, моят е загубен

  7.   Карлангас каза той

    Що се отнася до четенето на книги в PDF формат, никой не може да победи Sony T1,2. Имам Kindle и Kobo, но винаги се връщам в моя Sony, защото те имат идеалния софтуер за четене на PDF книги: техните колони, автоматичното им изрязване, способността им да ги четат, сякаш са ePub, без да е необходимо да конвертирате, така или иначе. За PDF файловете Sony T1,2 са ненадминати.
    поздрави

  8.   Карлангас каза той

    Що се отнася до четенето на книги в PDF формат, никой не може да победи Sony T1,2. Имам осветени Kindle и Kobo, но винаги се връщам в моя Sony, защото те имат идеалния софтуер за четене на книги в PDF, в допълнение към практичността на бутоните: възможността за четенето им в колони, автоматичното изрязване, възможността да ги четете като от ePub, така или иначе ще бъде без да е необходимо да ги конвертирате. За PDF файловете Sony T1,2 са ненадминати.
    поздрави

    1.    Але кендра каза той

      как правиш това? Изрязах дъното на всяка pdf страница за мен, купих я преди седмица и искам да я изхвърля! Имам prs600, който обичам, но съм стар, затова исках да го актуализирам, трябва да го прочета в pdf, изважда ме, ако трябва да конвертирам 1600 книги, помогнете ми ,,, ще оставете ви моя имейл, ако можете да го направите alejandrasanroman@hotmail.com, Благодаря ти!

  9.   киселинно каза той

    Здравейте, исках да ви попитам дали е полезно за водене на бележки в университета или можете да прочетете книга и бързо да отидете до редактор, за да обобщите книгата. Благодаря

  10.   Салют каза той

    Не знам дали това ще е активно още, но опитвам късмета си. С Epub на Game of Thrones електронната книга (това е този модел) ме обръща по три страници наведнъж: от 412-315 до 416-419, което ми прави невъзможно да прочета какво теоретично казва в 413, тъй като бутонът скача около тези блокове и пипането полудява, ако се опитам да влача

    Нормално е?

    1.    Салют каза той

      Е, приятел ми го предаде, така че разбирам така?

      1.    Виламандос каза той

        Е, тогава не можах да ви кажа истината, препоръчвам ви да попитате във форума, никога не ми се е случвало с устройството ми.

        Друг вариант може да бъде да си вземете друга идентична книга, за да видите дали проблемът е в дигиталната книга, която би била най-нормалната.

  11.   Херардо каза той

    здравей, имам проблем с T2, който купих тази седмица, не мога да заредя напълно книга, която съм преобразувал от FB2 в PDF, трябва да има 692 страници и само 61 са заредени, някой знае защо.

    благодаря

  12.   Антонио каза той

    Имам Sony. Въпреки че оценявах закупуването на разпалителя. И двете са добре. Докато Kindle има други „функции“, не мисля, че е по-добър за това или за обратното.
    Нека не забравяме каква е вашата роля: да четете книга. Не искам да възпроизвежда mp3 или очевидно видео (ограничения на екрана).
    Но някой виждал ли е традиционна книга със светлина? Следователно не смятам, че е от съществено значение екранът на моя четец да го няма, въпреки че светлината не е подсветка като тази на Kindle. Работя много с компютри, за да се опитвам да избягвам светлината при четене.
    Казват, че разпалването е по-бързо, когато става въпрос за прелистване на страницата ... честно казано, моето го обръща по-бързо, отколкото ми отнема да погледна нагоре.
    Също така за работа и обучение трябва да отворя и редувам няколко word и pdf документи. Нито бих си помислил да го направя с четеца на Sony, но нито с Kindle, просто нито един от тях не би могъл да покрие дори 10% от нуждите ми от мощност и скорост, за това имам компютър и таблет.
    Накратко, запалването има светлина (не е необходимо, напротив, избягвам я), по-бързо ли е? Нямам нужда от тази скорост, тя прави повече неща ... Просто искам да се чете. Всеки се справя добре с функцията, за която е: четене, имам приятели с Kindle и съм много щастлив.

  13.   Естер каза той

    Е, имам проблем: Когато купувам книга онлайн (плащам), тя остава на твърдия диск на компютъра ми, но не мога да я прехвърля на устройството за четене. С безплатни или пиратски книги, от друга страна, нямам проблем. Форматът за покупка е .acsm, те носят DRM и въпреки че имам инсталирани Adobe Digital Editions и Calibre, не знам къде е грешката, но не ги виждам в устройството за четене (въпреки че ми казва че да, те вече съществуват, че ако искам да ги заменя ...) Това е разочарование. Може ли някой да ми помогне? Благодаря ти.

  14.   Рикардо каза той

    Здравейте, благодаря за коментара. Бих искал да задам въпрос за този четец, защото оценявам покупката.
    Видях, че има интегриран англо-испански речник, h че от четенето на книгата, избирането на дума можете да видите превода. Интересувам се от тази функционалност за френски, но читателят, който съм виждал, има френско-английски речник, а не френско-испански.
    Знаете ли дали е възможно да изтеглите испано-френски речници и да ги интегрирате в четенето?
    благодаря

  15.   Саша каза той

    Здравейте, бих искал да знам дали електронни книги могат да бъдат закупени с дебит от sony prs T2? Благодаря!

    1.    Виламандос каза той

      Какво имате предвид под дебит?

      Поздрави!

  16.   Шой каза той

    Имам този sony и също съм възхитен. Особено със скоростта, с която зарежда книгите и страниците. А също и със софтуера, който включва за управление, който е много интуитивен и прост.

  17.   Лара каза той

    Добре! както някой попита по-долу ... възможно ли е да добавите испано-френски речник към речниците по подразбиране на sony e-четеца? (към prst3, който излезе отново сега)

  18.   Полярна мечка каза той

    Разбира се, можете да извлечете бележките на компютър. За това използвайте sony четеца (PC или Mac)

  19.   Anonimo каза той

    Харесвам prs t2 много повече (има бутони, сензорен екран, лекота на използване ...), въпреки че признавам, че осветлението на pw е много добро

  20.   Adolfo каза той

    Получих подарък prst2, но имам въпрос, който продавачът не е разрешил. Когато обърнете страницата или качите снимка, тя мига много, докато изображението се стабилизира. Нормално е?

  21.   Марям манзур каза той

    Здравейте, съпругът ми ми даде миналата седмица, защото срещам тази електронна книга или четец, нова съм и се опитвам да се справя с нея, докато се адаптирам, ако имам заявка и изтеглих много книги, включително трилогия, умирам да прочета Всички формати, които изтеглям, са pdf, защото наистина не знам кой формат работи най-добре, а от трите книги първата и третата книги не ми позволяват да сменя буквата, защото ????? Изтеглих същата книга от други страници, но същото нещо, което се случва с втората книга, продължава да ми се случва, не страдам, но не мога да прочета втората, ако не съм прочела първата, моля, бихте ли ми помогнали, тъй като очевидно имате повече опит и знаете как да се справите, помогнете ми, моля, благодаря ви много

  22.   сибила каза той

    Пускам sony prsT2, вече съм включил 100 книги, аз съм много добър читател .. и може би нетърпелив за новините. Удобно ли е да се зарежда предварително? Друг въпрос Обикновено се случва, когато кликнете върху книгата, да се появи знак, който гласи: ** файлът не може да бъде намерен, елементът е премахнат от компютъра **, въпреки че е маркиран с думата НОВО. Какво означава? Не си ли върнах тази книга?
    Що се отнася до * зареждането на батерията *, какво е по-удобно? Изчакайте тук напълно ли е изчерпан или заредете преди?
    Благодарен съм, ако получа отговори на тези проблеми, които бяха представени.

  23.   Раул Палеро каза той

    Здравейте Вилалобос, имам PRS T2 и при изтегляне на книги с DRM защита трябва да заредя Adobe ID в четеца, как се прави? Преминах през цялата конфигурация и не мога да намеря нищо, между другото съм неофит в кибернетичните проблеми. Благодаря Раул

  24.   Хоакин Джордж каза той

    Здравейте, благодаря за вашата критика, помогна ми при решението да го купя. Аз съм от Аржентина и тук не е развит пазарът на електронни четци; Въпреки че има компании, които произвеждат у нас много гами от електронни продукти като таблети, преносими компютри, LCD и т.н., и аз говоря за марки като Sony, Hitanchi, Lenovo, наред с други; Те не са посветени на електронни четци. Единственият, който има представителство, е Grammata. Така че придобиването на този Sony, който със сигурност е импортиран, е ценна находка.

  25.   Ендър каза той

    Мисля, че да използвам програмата за четене от месец, това не изглежда като много обширен анализ, всъщност все още имам много съмнения и дори не се казва нищо за речниците, нещо, което за мнозина е фундаментално (и разбирам, че няма речник на испански и това не позволява да се инсталират речници, нещо, което в kindle позволява), нищо не се казва за визуализацията на изображения; Тъй като човек, който избира четец, който позволява четене на повече формати, това се дължи на добавената стойност, която те предоставят, и тук не се казва дали например изображенията могат да се завъртат или можете да увеличите и намалите; всъщност не са въведени дори техническите подробности и дълги и т.н.

  26.   vicentez55 каза той

    Липсва ми добър речник на RAE, който ми позволява да се консултирам с думите на испански, за които може да имам съмнения. Моята електронна книга има 11 интегрирани речника, но не и RAE, и което е още по-лошо, SONY отказва да го включи, още по-малко улеснява тези от нас, които вече имат PRS-T2. Лично аз ще го взема предвид в ущърб на SONY. Поздравления

  27.   Елисабе каза той

    Страхотен читател съм и мисля да купя устройство, но не решавам между Sony и Kindle, може ли някой да ми помогне, като ми каже кое е най-лесно за използване и че помогна да чета през нощта без светлина? Благодаря ти

  28.   Фитилът каза той

    Мога само да кажа, че мразя сони и вниманието, управляемостта и надеждността са НАЙ-ГОРИТЕ

  29.   Можете да кажете (@SePueDecir) каза той

    Моят четец на Sony винаги е бил лош. От време на време той се забиваше при справка с речника или при смяна на книги. Завъртането на страницата отне завинаги. Реших да актуализирам софтуера от страницата на Sony и там той остана. Завинаги заключен. Занесох го на официален сервиз и те ми казаха, че трябва да го изхвърля, че по-добре да си купя друг. Казвам им, че е така, тъй като се опитах да инсталирам техния софтуер, както е посочено, и те не ми дават друго решение освен да го изхвърля.

    Похарчих добри пари за нещо, мислейки, че Sony е гаранция и всъщност е измама.

    Той няма предимство пред останалите четци, сложен е за работа, забавя се, срива се, срива и на всичкото отгоре техническата служба на Sony и обслужването на клиентите не съществуват. Неговият вариант е винаги „да си купите нов“.

  30.   Марвин каза той

    И двете имам, и двамата са отлични, но kindle превъзхожда sony, не само надхвърля sony за осветлението, но и на kindle можете да изтегляте книги от всяко място в интернет, а не от sony.

  31.   Франциско каза той

    Моля, някой може ли да ми каже начина за деинсталиране на калъфа Sony PRSA-SC22 • За четец на книги на Sony • Цвят червен
    • Справка.: SONY-PRSASC22R.WW
    • P / N ………… ..: PRSASC22R.WW
    • Семейство ...: Дигитални книги - електронни книги

  32.   Вт каза той

    Здравейте всички: бихте ли ми казали какъв е средният живот на вашите електронни четци? Имам Kindle Touch и след две години и 7 месеца клавишът от менюто се е счупил и не мога да стигна до него. Откровено съм разочарован от тази марка, тъй като я придобих, мислейки за добавената стойност, която тя може да осигури: качество, книги в Amazon и т.н. Но сега откривам, че тъй като е извън гаранцията, те не могат да я поправят и единственото решение е да купите ми един от запасите от по-евтини устройства. Издържат ли електронните книги толкова малко? Моята е супер добре обгрижена, така че изглежда като кратко време.
    Ето защо мисля да премина към SONY.
    С най-добри пожелания.

  33.   Робер каза той

    Гладките мозъци, които обичат Apple, са същите, които обичат Kindle. Богове ...