Αξιολογώντας, μετά από ένα μήνα χρήσης το Sony PRS-T2 μου

Sony eReader

Σήμερα ακριβώς πριν από ένα μήνα αγόρασα το δεύτερο eReader μου, ένα Sony PRS-T2 Αυτό από την πρώτη στιγμή θεώρησα πολύ ακριβό και ότι λίγες μέρες αργότερα άρχισα να σκέφτομαι ότι ήταν ακόμη φθηνό και ότι σήμερα θεωρώ ένα αυθεντικό κόσμημα σε «γελοία τιμή»

Είμαι σίγουρος ότι πολλοί από εσάς θα με χαρακτηρίσουν έναν απρόσεκτο εκατομμυριούχο ή έναν ανόητο χωρίς περισσότερα, αλλά αν σταματήσουμε να το σκεφτόμαστε και αν θέλετε πραγματικά να διαβάσετε και να είστε σε θέση να βγείτε αρκετά από αυτήν τη συσκευή, η τιμή του καταλήγει να είναι απλή λεπτομέρεια.

Επιστρέφοντας στο άρθρο μου, γιατί παρόλο που μπορεί να μην φαίνεται έτσι, δεν ήρθα εδώ για να εκτιμήσω αν άξιζε να ξοδέψω τα χρήματα στη συσκευή Sony ή όχι, αλλά μάλλον να σου πω την εμπειρία και την προσωπική μου γνώμη.

Sony eReader

Πριν αποφασίσω να αγοράσω το Sony PRS-T2 Δοκίμασα πολλές συσκευές, διάβασα εκατοντάδες συγκρίσεις, πληροφορίες και άρθρα σε όλο το δίκτυο των δικτύων και χωρίς αμφιβολία νομίζω ότι είχα απόλυτα δίκιο στην επιλογή αυτής της συσκευής και πολλά άλλα μετά την ανάγνωση σε αυτό στην ίδια γωνία το ποσό των προβλημάτων που δίνει η άλλη συσκευή που τελικά εκτιμούσα την αγορά μαζί με το PRS-T2, μιλάω όπως μπορείτε να φανταστείτε για το BQ Cervantes Touch Light.

Μεταξύ των θετικών σημείων που έχω βρει σε αυτήν τη συσκευή θα μπορούσα να επισημάνω:

  • Διάρκεια ζωής μπαταρίας. Έχω τη συσκευή για ακριβώς ένα μήνα και τη χρησιμοποιώ καθημερινά, δεν έπρεπε ακόμη να φορτίσω την μπαταρία που είναι αναμφίβολα κάτι εξαιρετικό
  • Ταχύτητα αναγνώστη. Με εξαίρεση την εκκίνηση, η ταχύτητα στροφής της σελίδας και οι άλλες λειτουργίες που μπορούν να εκτελεστούν με το eReader είναι εξαιρετικά γρήγορες
  • Μορφοποίηση συμβατότητας. Χωρίς αμφιβολία, αυτό το σημείο για μένα ήταν επείγουσα ανάγκη που το Sony PRS-T2 κατάφερε να καλύψει με μια εξαιρετική σημείωση και ότι μπορώ να διαβάσω αρχεία PDF ή EPUB χωρίς πρόβλημα ή δυσκολία
  • Ευκολία χρήσης. Για όλους εκείνους που λένε, ειδικά άτομα προχωρημένης ηλικίας, ότι δεν θα εγκαταλείψουν τα παραδοσιακά τους βιβλία για ένα ηλεκτρονικό βιβλίο λόγω της δυσκολίας στο χειρισμό του, είναι πολύ λάθος. Είναι πιθανώς η ευκολότερη και απλούστερη συσκευή αυτού του τύπου για χειρισμό

Sony eReader

Πώς θα μπορούσε να είναι αλλιώς αυτόν τον μήνα, ανακάλυψα επίσης κάποια αρνητικά σημεία, αλλά σε καμία περίπτωση δεν καλύπτει τη γενική γνώμη μου για αυτήν τη συσκευή:

  • Δεν είναι δυνατή η εξαγωγή των σημειώσεων. Οι σημειώσεις μπορούν να ληφθούν σε κάθε λέξη ή φράση σε ένα βιβλίο, αλλά δεν μπορούν να εξαχθούν, για παράδειγμα στον υπολογιστή, ο οποίος είναι αναμφίβολα ένα αρνητικό σημείο
  • Εξωτερικός σχεδιασμός. Επέλεξα ένα μαύρο Sony PRS-T2 για να είμαι σοβαρός και κατ 'αρχήν καθαρός, αλλά κάθε φορά που βάζω ένα δάχτυλο στην εξωτερική επένδυση, το δακτυλικό μου αποτύπωμα παραμένει πάνω του, κάνοντας το εξωτερικό της συσκευής "λίγο άσχημο".

Χωρίς αμφιβολία, μετά από πολλούς γύρους, ώρες αναζήτησης και ανάγνωσης πληροφοριών και απόψεων, το πιστεύω ειλικρινά Ήμουν απόλυτα σωστός όταν αγόρασα ένα Sony PRS-T2 στο σημείο που αν κάποιος μου πρόσφερε μια ανταλλαγή για οποιαδήποτε άλλη συσκευή αυτή τη στιγμή, δίνοντάς μου πλήρη επιστροφή της τιμής που μου κόστισε η συσκευή Sony και χωρίς να με χρεώσει κανένα ευρώ για τη νέα συσκευή, θα απαντούσα αρνητικά χωρίς ούτε ένα δευτερόλεπτο δισταγμός.

Ποια ήταν η εμπειρία και η εκτίμησή σας για το eReader που σας έδωσαν οι Βασιλιάδες ή ο Άγιος Βασίλης;.

Περισσότερες πληροφορίες - Σύγκριση: Sony PRS-T1 Vs Sony PRS-T2


Αφήστε το σχόλιό σας

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

*

*

  1. Υπεύθυνος για τα δεδομένα: Miguel Ángel Gatón
  2. Σκοπός των δεδομένων: Έλεγχος SPAM, διαχείριση σχολίων.
  3. Νομιμοποίηση: Η συγκατάθεσή σας
  4. Κοινοποίηση των δεδομένων: Τα δεδομένα δεν θα κοινοποιούνται σε τρίτους, εκτός από νομική υποχρέωση.
  5. Αποθήκευση δεδομένων: Βάση δεδομένων που φιλοξενείται από τα δίκτυα Occentus (ΕΕ)
  6. Δικαιώματα: Ανά πάσα στιγμή μπορείτε να περιορίσετε, να ανακτήσετε και να διαγράψετε τις πληροφορίες σας.

  1.   αναποφάσιστος dijo

    Και το ερώτημα που πολλοί από εμάς αναρωτιόμαστε είναι: ποιο είναι καλύτερο, αυτό ή το Paperwhite;

    1.    Βιλαμάνδος dijo

      Έχω δοκιμάσει το 2 και πολύ το Sony PRS-T2

      1.    αντικαταστάθηκε dijo

        Έχετε δοκιμάσει και τα δύο; Τι σύγκριση κάνατε; Συγκρίνετε έναν e-reader προηγούμενης γενιάς (το PRS-T2, προφανώς) με έναν νέο. Θα μπορούσατε να εξηγήσετε γιατί το SONY έχει καλύτερο μήκος;

        1.    Βιλαμάνδος dijo

          Για μένα λόγω της ταχύτητας του συστήματος, των δυνατοτήτων όσον αφορά την ανάγνωση αρχείων, το σχεδιασμό και τη δυνατότητα διαχείρισης της συσκευής όταν συνδέεται με τον υπολογιστή. Εκτός από πολλές αρνητικές πτυχές που δεν μου αρέσουν σχετικά με το Kindle.

          Ο καθένας είναι πολύ ελεύθερος να έχει γνώμη, έχω τη δική μου, έχετε τη δική σας και καθεμία από αυτές που θέλει.

          Για μένα η συσκευή Sony μπορεί να είναι καλύτερη αλλά για εσάς μια άλλη και δεν χρειάζεται να είναι κακό ...

          1.    αντικαταστάθηκε dijo

            Ο καθένας μπορεί να έχει μια σαφή γνώμη, αυτό δεν σημαίνει ότι υπάρχουν ορισμένα πράγματα που είναι αντικειμενικά. Πώς κερδίζει το PRS-T2 το Paperwhite; Με αυτό διαβάζει περισσότερες μορφές και διαθέτει υποδοχή κάρτας MicroSD. Πώς το ντύνει το Paperwhite; Στην ανάλυση, στην ταχύτητα (ναι, η στροφή της σελίδας του Paperwhite είναι πολύ πιο γρήγορη, για παράδειγμα), σε τεχνική υποστήριξη (η Amazon παρέχει την καλύτερη τεχνική υποστήριξη σήμερα από όλες τις εταιρείες e-reader), στο μπροστινό φως του φωτισμού, στο δωρεάν αποθηκευτικός χώρος στο Amazon Cloud κ.λπ.

            Όσον αφορά αυτά που λέτε, η δυνατότητα διαχείρισης του Kindle όταν συνδέεται με τον υπολογιστή είναι τόσο απλή όσο αυτή του pendrive. Δεν μπαίνω στο σχέδιο γιατί είναι κάτι σαφώς υποκειμενικό.

            Υποθέτω ότι είναι πιθανό το SONY να ξεκινήσει αργά ή γρήγορα ένα e-reader για αυτή τη γενιά που μπορεί να ανταγωνιστεί τους KoboGlo, Tagus Lux, Kindle Paperwhite κ.λπ., αλλά μέχρι σήμερα δεν υπάρχει τέτοιος αναγνώστης και τονίζω και πάλι ότι Το PRS -T2 σε σύγκριση με μερικά από τα προηγούμενα δεν είναι τίποτα περισσότερο από έναν αναγνώστη της προηγούμενης γενιάς και, γενικά, κατώτερο.

            Ειλικρινά, πιστεύω ότι δεν είχατε τη δυνατότητα να συγκρίνετε και τους δύο αναγνώστες, επομένως δεν είναι καλό να εκφράζετε απόψεις για αυτό.

            Χωρίς ακρίβεια, χαιρετισμούς.


          2.    καταπαρά dijo

            Ταχύτητα συστήματος; Σε Sony PRS-T2; Παρακαλώ ... Εάν ακόμη και το Kindle 4 των 79 ευρώ δίνει χίλιες στροφές κατά την εκκίνηση και γυρίστε τη σελίδα (καλύτερα από αυτό δεν μιλάμε για να μην ταπεινώσουμε τη φτωχή Sony). Όσον αφορά τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας, το συνηθισμένο πράγμα για ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗ είναι ότι διαρκεί περίπου ένα μήνα με ρυθμό μισής ή μίας ώρας ημερήσιας ανάγνωσης, οπότε δεν έχουν εφεύρει ούτε τον τροχό.

            Όσον αφορά την «ευκολία χρήσης», το Kindle 4 (το οποίο δεν είναι αφής) είναι πολύ πιο διαισθητικό και «φυσικό» όταν πρόκειται για τη στροφή της σελίδας, αφού το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να πατήσετε οποιοδήποτε από τα κουμπιά εμπρός και πίσω και στα δύο πλευρές. ε την οθόνη με τον αντίχειρα ή το δείκτη σας. Και για την τιμή, λοιπόν ... Kindle 4 στα 79 ευρώ (και πριν από μερικές ημέρες, σε πώληση στα 59 ευρώ).

            Το K4 δεν διαβάζει το ePub, αλήθεια, αλλά προς το παρόν δεν είναι πρόβλημα, καθώς όλα τα βιβλία που πωλούνται και πειρατικά είναι σε μορφή ePub και mobi (το Kindle) και μερικά στη νέα μορφή KF8 από το Amazon . Και τότε υπάρχει το Caliber.

            Και αυτό χωρίς να μιλάμε για τις πολλές δυνατότητες του Kindle έξω από την ανάγνωση βιβλίων: αποστολή και αυτόματη μετατροπή ιστοσελίδων και εφημερίδων, λήψη προεπισκοπήσεων βιβλίων, δυνατότητα επιστροφής αγορασμένων βιβλίων εάν δεν τους αρέσουν ... Τέλος πάντων.

            Λίγη περισσότερη αντικειμενικότητα και αυστηρότητα.


          3.    Marcial dijo

            Στη συνέχεια, το tito Amazon θα έρθει, θα θέσει τους αναγνώστες σας σε Wi-Fi και θα διαγράψει όλα τα βιβλία σας για διακριτικούς λόγους (όπως έχει ήδη κάνει περισσότερες από μία φορές). Και οι υπόλοιποι από εμάς θα σας γελάσουμε πολύ γιατί είστε τόσο ανόητοι που σας έκαναν να χορέψετε με τον διάβολο.


          4.    pepe_thunder dijo

            Σας παρακαλούμε !! Από πού παίρνεις αυτήν την ανοησία;


          5.    Μαρία ντελ Κάρμεν dijo

            Φαίνεται να γνωρίζετε καλά τη Sony και έχω ένα πρόβλημα: Δεν βλέπω κάποια βιβλία που έχω φορτώσει πρόσφατα, αν το κοιτάξω μέσω του υπολογιστή που υπάρχουν, αλλά δεν εμφανίζονται στον Αναγνώστη. Έχω διαγράψει μερικές ήδη διαβαμένες, αλλά εξακολουθεί να μην μου δείχνει τις νέες, τι μπορώ να κάνω; Είμαι απελπισμένοςaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


  2.   Εντουάρντο Πέρεθ dijo

    Έχω μια Λευκή Βίβλο.

    Αυτό που ξεπερνά κατά πολύ τη Sony, είναι ο οπίσθιος φωτισμός.
    Είναι απλώς υπέροχο.
    Η συσκευή δεν «παραμορφώνεται» σε εξωτερικό φως, διατηρεί την αισθητική της. Επιπλέον, βαθμολογείται ανάλογα με την ποσότητα φωτός στο περιβάλλον.
    Έχει το ίδιο πρόβλημα με την επιφάνεια. Τα ίχνη μου είναι παντού. Η χωρητικότητα της μπαταρίας είναι 4 εβδομάδες ή 3 εάν το έχετε με Wi-Fi και ο οπίσθιος φωτισμός είναι πάντα ενεργός, μικρό πρόβλημα.

    Πάντα χρησιμοποιούσα το kindle και δεν ξέρω αν άλλες συσκευές έχουν τις ίδιες εγκαταστάσεις. Μόνο στην αρχή χρησιμοποίησα τη σύνδεση φορητού υπολογιστή για να περάσω βιβλία. Προς το παρόν, ο τρόπος για να περάσετε ένα βιβλίο δεν μπορεί να είναι ευκολότερος από το να στείλετε ένα email στο Kindle, και σε 30 δευτερόλεπτα ή λιγότερο το έχω στον e-reader, χωρίς να χρειάζεται να κοιτάξω να το συνδέσω με το φορητό υπολογιστή.

    Η ανάλυση οθόνης είναι από τις υψηλότερες στην αγορά, δηλαδή με τεχνικές προδιαγραφές. Όταν γυρίζετε τη σελίδα δεν είναι αισθητή.

    Αυτό που του δίνει προστιθέμενη αξία είναι ότι το Kindle μαθαίνει από τις συνήθειες ανάγνωσής σας. Ανάλογα με το πόσο διαβάζετε, υπολογίζει πόσο καιρό θα ολοκληρώσετε το κεφάλαιο (10 λεπτά, 12, 15 κ.λπ.) ή πόσες ώρες θα τελειώσετε το βιβλίο. Αν νιώσετε τεμπέλης και σταματήσετε να διαβάζετε για μέρες, υπολογίζεται εκ νέου.

    Τέλος, όταν πηγαίνω από το ένα στο άλλο, τα βιβλία βρίσκονται στο "σύννεφο", απλά πρέπει να τα συγχρονίσω και έχω ακριβώς το ίδιο.

    Η επιφάνεια αφής έχει βελτιωθεί σημαντικά. Τα κουμπιά έχουν παραμεριστεί, εκτός από ένα. Και όταν αγγίζετε την επιφάνεια, αισθάνεται πορώδες, σαν φύλλο χαρτιού.

    Χαιρετισμούς.

    1.    Βιλαμάνδος dijo

      Μεγάλη αξιολόγηση του φίλου του Kindle, σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.

      Ένα χαιρετισμό !!

  3.   αλάι dijo

    Με το sony prs t1 εάν μπορείτε να εξαγάγετε σημειώσεις από βιβλία. Απλώς χρησιμοποιήστε το λογισμικό Sony Reader for Pc. Ανοίγετε το βιβλίο και στο κάτω δεξί μέρος κάνετε κλικ στο εικονίδιο για εξαγωγή σημειώσεων.

    1.    Βιλαμάνδος dijo

      Θα το δοκιμάσω για να δω αν λειτουργεί και για τα δύο. Σας ευχαριστώ!!

      1.    Sansa dijo

        Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε το Evernote για να μοιραστείτε τις σημειώσεις με τον λογαριασμό σας στο Evernote, ώστε να μπορείτε να τις έχετε στον υπολογιστή ή στο τηλέφωνό σας.

  4.   Αναποφάσιστος2 dijo

    Και τι γίνεται με τα PDF; Ποιο διαβάζουν καλύτερα, σε αυτήν τη συσκευή ή στο Paperwhite;

    1.    Βιλαμάνδος dijo

      Στη Sony διάβασαν πολύ, πολύ καλά, στο Kindle το δοκίμασα για πολύ μικρό χρονικό διάστημα και δεν μπόρεσα να δοκιμάσω την ανάγνωση οποιουδήποτε PDF, γιατί δεν είναι απαραίτητο για μένα αυτή τη στιγμή.

      1.    καταπαρά dijo

        Ανεξάρτητα από το πόσο καλά διαβάζονται, ένα PDF ΔΕΝ προορίζεται να προβληθεί σε οθόνη 6,, εκτός εάν, επαναλαμβάνω, έχει δημιουργηθεί με μέγεθος σελίδας που σέβεται τις διαστάσεις σε mm μιας οθόνης 6 ″. Οι αναγνώστες δεν κάνουν θαύματα, ειδικά αν το PDF έχει εικόνες.

        1.    Ο David miralles dijo

          Ο άνθρωπος, εξαρτάται από τον τρόπο δημιουργίας του PDF. Εάν αυτό που έχετε είναι μια φωτοτυπία σε ηλεκτρονική μορφή, ναι, αλλά αν για παράδειγμα εξάγεται από ένα .doc, ο αναγνώστης καταγράφει μόνο το κείμενο και φαίνεται φανταστικό. Δείχνει ότι μισείς τη Sony, αλλά το kindle δεν είναι τόσο καλό, ούτε το Sony είναι τόσο κακό. Έχω ένα T1 και εκτός από το φως, το υπόλοιπο γίνεται από τον αναγνώστη μου χωρίς προβλήματα. Αυτό που λείπει το T2 είναι η αναπαραγωγή ήχου, μερικές φορές μου αρέσει να ακούω λίγο μουσική υπόκρουση ενώ διαβάζω.

          1.    αναγνώστη dijo

            Στην πραγματικότητα, ανεξάρτητα από την προέλευση του PDF, ένας ηλεκτρονικός αναγνώστης (ανεξάρτητα από την επωνυμία του) δεν θα είναι πολύ άνετος να χειριστεί εάν το αρχείο δημιουργείται σε μορφή Α4. Για PDF αυτού του μεγέθους, ένα tablet θα είναι πάντα καλύτερο (αν μπορεί να είναι 9,7 ή 10,1 ″ καλύτερα).


    2.    καταπαρά dijo

      Γεια. Η συσκευή ανάγνωσης ηλεκτρονικών μελανιών αριθ. 6 is είναι κατάλληλη για ανάγνωση PDF, εκτός εάν είναι «τυπωμένη» για αυτό το μέγεθος. Εάν εργάζεστε με PDF μεγέθους DINA4, το πράγμα σας είναι να αγοράσετε μια συσκευή ανάγνωσης 8 "ή ένα tablet 10".

  5.   CARMEN "LOST" dijo

    γεια, μου δόθηκε ένα Sony PRS-T2. Το πρόβλημα είναι ότι στο θέμα των ebooks είμαι πολύ άγνοια. Έχω βιβλία στον υπολογιστή μου σε μορφή pdf, μπορώ να τα μεταφέρω στο sony όπως είναι; ή πρέπει να τα μετατρέψω σε άλλη μορφή.

    Εάν πρέπει να τα μετατρέψω, παρακαλώ, πώς γίνεται; Ευχαριστώ

  6.   Πέπε Αραγκόν dijo

    Πού μπορώ να βρω ένα μολύβι για το sony prst2, το δικό μου έχει χαθεί

  7.   Καρλάνγκας dijo

    Όσον αφορά την ανάγνωση βιβλίων σε μορφή PDF, κανείς δεν μπορεί να νικήσει το Sony T1,2. Έχω ένα Kindle και ένα Kobo, αλλά πάντα επιστρέφω στη Sony μου επειδή έχουν το ιδανικό λογισμικό για να διαβάσουν βιβλία PDF: τις στήλες τους, το αυτόματο απόκομμα τους, την ικανότητά τους να τα διαβάζουν σαν να ήταν ePub χωρίς την ανάγκη μετατροπής, ΤΕΛΟΣ παντων. Για αρχεία PDF, το Sony T1,2 δεν υστερεί σε κανένα.
    αφορά

  8.   Καρλάνγκας dijo

    Όσον αφορά την ανάγνωση βιβλίων σε μορφή PDF, κανείς δεν μπορεί να νικήσει το Sony T1,2. Έχω ένα Kindle και ένα Kobo φωτισμένο, αλλά πάντα επιστρέφω στη Sony μου επειδή έχουν το ιδανικό λογισμικό για να διαβάσουν βιβλία σε PDF, εκτός από την πρακτικότητα των κουμπιών του: τη δυνατότητα ανάγνωσής τους σε στήλες, κάνοντας αυτόματη περικοπή, πιθανότητα να τα διαβάσετε σαν ένα ePub θα είναι χωρίς την ανάγκη να τα μετατρέψετε, ούτως ή άλλως. Για αρχεία PDF, το Sony T1,2 δεν υστερεί σε κανένα.
    αφορά

    1.    Αλε Κένδρα dijo

      Πώς το κάνεις αυτό? Έκοψα το τέλος κάθε σελίδας pdf, το αγόρασα πριν από μια εβδομάδα και θέλω να το πετάξω! Έχω ένα prs600 που μου αρέσει, αλλά είμαι παλιός, γι 'αυτό ήθελα να το ενημερώσω, πρέπει να το διαβάσω σε pdf, με βγάζει αν πρέπει να μετατρέψω 1600 βιβλία, να με βοηθήσω ,,, θα αφήστε το email μου αν μπορείτε να το κάνετε alejandrasanroman@hotmail.com, Σας ευχαριστώ!

  9.   οξικό dijo

    Γεια σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι χρήσιμο να σημειώσετε σημειώσεις στο πανεπιστήμιο ή αν μπορείτε να διαβάσετε ένα βιβλίο και να μεταβείτε γρήγορα σε έναν συντάκτη για να συνοψίσετε το βιβλίο. Ευχαριστώ

  10.   Κανονιοβολισμός dijo

    Δεν ξέρω αν θα είναι ακόμη ενεργό, αλλά προσπαθώ την τύχη μου. Με ένα Epub του Game of Thrones το ebook (είναι αυτό το μοντέλο) με γυρίζει στις σελίδες τρεις κάθε φορά: από 412-315 έως 416-419, καθιστώντας αδύνατο για μένα να διαβάσω τι θεωρητικά λέει στο 413 από το κουμπί πηδάει γύρω από αυτά τα μπλοκ και το άγγιγμα τρελαίνεται αν προσπαθήσω να το σέρνω.

    Είναι φυσιολογικό?

    1.    Κανονιοβολισμός dijo

      Λοιπόν, ένας φίλος μου το πέρασε, έτσι το καταλαβαίνω έτσι;

      1.    Βιλαμάνδος dijo

        Λοιπόν, δεν μπορούσα να σας πω την αλήθεια τότε, σας συνιστώ να ρωτήσετε στο φόρουμ, δεν μου συνέβη ποτέ με τη συσκευή μου.

        Μια άλλη επιλογή θα μπορούσε να είναι να πάρετε ένα άλλο πανομοιότυπο βιβλίο για να δείτε αν το πρόβλημα έγκειται στο ψηφιακό βιβλίο που θα ήταν το πιο φυσιολογικό.

  11.   gerardo dijo

    γεια, έχω πρόβλημα με ένα T2 που αγόρασα αυτήν την εβδομάδα, δεν μπορώ να φορτώσω πλήρως ένα βιβλίο που έχω μετατρέψει από FB2 σε PDF, πρέπει να έχει 692 σελίδες και μόνο 61 φορτώνονται, κάποιος ξέρει γιατί.

    Ευχαριστίες

  12.   antonio dijo

    Έχω Sony. Αν και αξιολογούσα την αγορά του kindle. Και τα δύο είναι καλά. Ενώ το kindle έχει άλλα "χαρακτηριστικά", δεν νομίζω ότι είναι ανώτερο για αυτό ή το αντίστροφο.
    Ας μην ξεχνάμε ποιος είναι ο ρόλος σας: να διαβάσετε ένα βιβλίο. Δεν θέλω να παίζει mp3 ή προφανώς βίντεο (περιορισμοί οθόνης).
    Όμως, έχει δει κάποιος ένα παραδοσιακό βιβλίο με φως; Δεν θεωρώ, επομένως, απαραίτητο να μην το έχει η οθόνη του αναγνώστη μου, αν και το φως δεν είναι φωτιζόμενο όπως αυτό του Kindle. Δουλεύω πολύ με υπολογιστές για να αποφύγω το φως κατά την ανάγνωση.
    Λένε ότι η ανάφλεξη είναι πιο γρήγορη όταν πρόκειται να γυρίσει τη σελίδα ... ειλικρινά, η δική μου την γυρίζει πιο γρήγορα από ό, τι με χρειάζεται να κοιτάξω.
    Επίσης για εργασία και μελέτες πρέπει να ανοίξω και να εναλλάξω πολλά έγγραφα και pdf έγγραφα. Ούτε θα σκεφτόμουν να το κάνω με τον αναγνώστη της Sony, αλλά ούτε με το Kindle, απλά κανένας από αυτούς δεν θα μπορούσε να καλύψει ακόμη και το 10% των αναγκών μου σε ισχύ και ταχύτητα, για αυτό έχω έναν υπολογιστή και ένα tablet.
    Εν ολίγοις, το ανάβει έχει φως (δεν είναι απαραίτητο, αντίθετα, το αποφεύγω), είναι γρηγορότερο; Δεν χρειάζομαι αυτή την ταχύτητα, κάνει περισσότερα πράγματα…. Θέλω απλώς να διαβάσει. Ο καθένας κάνει καλά τη λειτουργία για την οποία είναι: διαβάζοντας, έχω φίλους με το Kindle και πολύ χαρούμενος.

  13.   Esther dijo

    Λοιπόν, έχω ένα πρόβλημα: Όταν αγοράζω ένα βιβλίο στο διαδίκτυο (πληρώνει) παραμένει στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή μου, αλλά δεν μπορώ να το μεταφέρω στο ereader. Με τα δωρεάν ή πειρατικά βιβλία, από την άλλη πλευρά, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Η μορφή αγοράς είναι .acsm, φέρουν DRM και παρόλο που έχω εγκαταστήσει το Adobe Digital Editions και το Caliber, δεν ξέρω πού βρίσκεται το σφάλμα, αλλά όχι, δεν τα βλέπω στο ereader (αν και μου λέει ότι ναι, υπάρχουν ήδη, ότι αν θέλω να τα αντικαταστήσω ...) Είναι μια απογοήτευση. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Σας ευχαριστώ.

  14.   Ρικάρντο dijo

    Γεια, ευχαριστώ για το σχόλιο. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με αυτόν τον αναγνώστη, επειδή αξιολογώ την αγορά.
    Έχω δει ότι διαθέτει ένα ενσωματωμένο αγγλικό-ισπανικό λεξικό, αφού από την ανάγνωση του βιβλίου, επιλέγοντας μια λέξη μπορείτε να δείτε τη μετάφραση. Ενδιαφέρομαι για αυτήν τη λειτουργικότητα για τα Γαλλικά, αλλά ο αναγνώστης που έχω δει έχει λεξικό Γαλλικά-Αγγλικά και όχι Γαλλικά-Ισπανικά.
    Ξέρετε αν είναι δυνατόν να κατεβάσετε λεξικά Ισπανικά-Γαλλικά και να τα ενσωματώσετε στην ανάγνωση;
    Ευχαριστίες

  15.   Sasha dijo

    Γεια σας, θα ήθελα να μάθω αν τα ηλεκτρονικά βιβλία μπορούν να αγοραστούν με χρέωση από το sony prs T2; Ευχαριστώ!

    1.    Βιλαμάνδος dijo

      Τι εννοείς με χρέωση;

      Χαιρετισμούς!

  16.   Παπούτσια dijo

    Έχω αυτό το sony και χαίρομαι επίσης. Ειδικά με την ταχύτητα με την οποία φορτώνει τα βιβλία και τις σελίδες. Και επίσης με το λογισμικό που περιλαμβάνει για τη διαχείρισή του, το οποίο είναι πολύ διαισθητικό και απλό.

  17.   lara dijo

    Καλός! όπως κάποιος ρώτησε παρακάτω… είναι δυνατόν να προσθέσετε ένα ισπανικό-γαλλικό λεξικό στα προεπιλεγμένα λεξικά του sony e-reader; (στο prst3 που έχει βγει ξανά τώρα)

  18.   Πολική αρκούδα dijo

    Φυσικά μπορείτε να εξαγάγετε τις σημειώσεις σε έναν υπολογιστή. Χρησιμοποιήστε τη συσκευή ανάγνωσης Sony (PC ή Mac) για αυτό

  19.   Ανώνυμος dijo

    Μου αρέσει πολύ το prs t2 (έχει κουμπιά, οθόνη αφής, ευκολία χρήσης ...), αν και παραδέχομαι ότι ο φωτισμός του pw είναι πολύ καλός

  20.   Adolfo dijo

    Μου δόθηκε το prst2 ως δώρο, αλλά έχω μια ερώτηση που ο πωλητής δεν έχει επιλύσει. Όταν γυρίζετε τη σελίδα ή ανεβάζετε μια φωτογραφία, αναβοσβήνει πολύ έως ότου σταθεροποιηθεί η εικόνα. Είναι φυσιολογικό?

  21.   Μαίρη Μαντζούρ dijo

    Γεια σας, ο σύζυγός μου μου έδωσε την περασμένη εβδομάδα, επειδή συναντώ αυτό το ebook ή τον αναγνώστη, είμαι νέος και προσπαθώ να μπορέσω να το χειριστώ, είναι έως ότου προσαρμοστώ, αν έχω ένα ερώτημα, και κατέβασα πολλά βιβλία, συμπεριλαμβανομένης μιας τριλογίας ότι πεθαίνω να διαβάσω Όλες οι μορφές που κατεβάζω είναι pdf, γιατί πραγματικά δεν ξέρω ποια μορφή είναι η καλύτερη, και από τα τρία βιβλία το πρώτο και το τρίτο βιβλίο δεν μου επιτρέπουν να αλλάξω το γράμμα, γιατί; Κατέβασα το ίδιο βιβλίο από άλλες σελίδες, αλλά το ίδιο πράγμα που συμβαίνει με το δεύτερο βιβλίο συνεχίζει να συμβαίνει σε μένα, δεν υποφέρω, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω το δεύτερο αν δεν διάβασα το πρώτο, παρακαλώ βοήθησέ με, καθώς προφανώς έχεις περισσότερη εμπειρία και ξέρεις πώς να το χειριστείς σε παρακαλώ, σε ευχαριστώ πολύ

  22.   σίβυλλα dijo

    Ξεκινάω ένα sony prsT2, έχω ήδη ενσωματώσει 100 βιβλία, είμαι πολύ καλός αναγνώστης ... και ίσως ανυπόμονος για την καινοτομία. Είναι βολικό να φορτώνετε εκ των προτέρων; Μια άλλη ερώτηση Συνήθως συμβαίνει ότι, όταν κάνετε κλικ στο βιβλίο, εμφανίζεται ένα σύμβολο που δηλώνει: ** το αρχείο δεν μπορεί να βρεθεί, το στοιχείο έχει αφαιρεθεί από τον υπολογιστή **, παρόλο που έχει επισημανθεί με τη λέξη ΝΕΟ. Τι σημαίνει? Δεν πήρα αυτό το βιβλίο πίσω;
    Όσον αφορά την * φόρτιση της μπαταρίας *, τι είναι πιο βολικό; Περιμένετε εδώ έχει τελειώσει τελείως ή φορτίζεται πριν;
    Ευχαριστώ αν λάβω απαντήσεις σε αυτά τα προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί.

  23.   Ραούλ Παλέρο dijo

    Γεια σας Villalobos, έχω το PRS T2 και όταν κατεβάζω βιβλία με προστασία DRM, πρέπει να φορτώσω ένα αναγνωριστικό Adobe στον αναγνώστη, πώς γίνεται; Έχω περάσει από όλη τη διαμόρφωση και δεν μπορώ να βρω τίποτα, είμαι όντως ένας νεοφώτιστος σε κυβερνητικά θέματα. Ευχαριστώ Raul

  24.   Τζόακεν Τζορτζ dijo

    Γεια σας, ευχαριστώ για την κριτική σας, με βοήθησε στην απόφαση να το αγοράσω. Είμαι από την Αργεντινή και η αγορά e-reader δεν έχει αναπτυχθεί εδώ. Παρόλο που υπάρχουν εταιρείες που κατασκευάζουν στη χώρα μας πολλές σειρές ηλεκτρονικών προϊόντων όπως tablet, φορητούς υπολογιστές, lcd, κ.λπ., και μιλώ για μάρκες όπως η Sony, Hitanchi, Lenovo, μεταξύ άλλων. Δεν είναι αφιερωμένοι στους ηλεκτρονικούς αναγνώστες. Το μόνο που έχει αναπαράσταση είναι το Grammata. Έτσι, έχοντας αποκτήσει αυτήν τη Sony, σίγουρα εισαχθεί, είναι πολύτιμο εύρημα.

  25.   Ender dijo

    Νομίζω ότι επειδή χρησιμοποιούσα το πρόγραμμα ανάγνωσης για ένα μήνα, δεν φαίνεται να είναι μια πολύ εκτεταμένη ανάλυση, στην πραγματικότητα έχω ακόμα πολλές αμφιβολίες, και τίποτα δεν λέγεται καν για τα λεξικά, κάτι που για πολλούς είναι θεμελιώδες (και καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει λεξικό στα Ισπανικά, και δεν επιτρέπει την εγκατάσταση λεξικών, κάτι που επιτρέπει στο kindle), δεν λέγεται τίποτα για την οπτικοποίηση των εικόνων. επειδή ένα άτομο που επιλέγει ένα ereader που επιτρέπει την ανάγνωση περισσότερων μορφών, οφείλεται στην προστιθέμενη αξία που παρέχουν, και εδώ δεν λέγεται εάν, για παράδειγμα, οι εικόνες μπορούν να περιστραφούν ή μπορείτε να κάνετε μεγέθυνση και σμίκρυνση. Στην πραγματικότητα δεν έχουν τεθεί ούτε καν οι τεχνικές λεπτομέρειες και πολλά.

  26.   55 dijo

    Μου λείπει ένα καλό λεξικό της RAE που μου επιτρέπει να συμβουλεύομαι τις λέξεις στα ισπανικά, για τις οποίες μπορεί να έχω αμφιβολίες. Το ebook μου διαθέτει 11 ενσωματωμένα λεξικά, αλλά όχι το RAE, και το χειρότερο, η SONY αρνείται να το ενσωματώσει, πολύ λιγότερο διευκολύνει εκείνους από εμάς που έχουμε ήδη το PRS-T2. Προσωπικά θα το λάβω υπόψη εις βάρος της SONY. Χαιρετίσματα

  27.   Ελισάμπε dijo

    Είμαι σπουδαίος αναγνώστης και σκέφτομαι να αγοράσω μια συσκευή, αλλά δεν αποφασίζω μεταξύ της Sony και του kindle, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να μου πει ποιο είναι το πιο εύκολο στη χρήση και ότι βοήθησε να διαβάσω τη νύχτα χωρίς φως; Σας ευχαριστώ

  28.   Το φυτίλι dijo

    Μπορώ μόνο να πω ότι μισώ το sony και η προσοχή, η διαχείριση και η αξιοπιστία είναι τα χειρότερα

  29.   Μπορείτε να πείτε (@SePueDecir) dijo

    Το πρόγραμμα ανάγνωσης Sony ήταν πάντα κακό. Κάθε τόσο συχνά θα κολλούσε όταν συμβουλεύτηκε το λεξικό ή όταν άλλαζε βιβλία. Χρειάστηκε για πάντα να γυρίσει τη σελίδα. Αποφάσισα να ενημερώσω το λογισμικό από τη σελίδα της Sony και εκεί παρέμεινε. Για πάντα κλειδωμένο. Το πήρα σε μια επίσημη υπηρεσία και μου είπαν ότι πρέπει να το πετάξω, ότι καλύτερα να αγοράσω άλλο. Τους λέω ότι είναι έτσι αφού προσπάθησα να εγκαταστήσω το λογισμικό τους όπως υποδεικνύεται και δεν μου δίνουν άλλη λύση παρά να το πετάξω.

    Ξόδεψα καλά χρήματα σε κάτι που σκέφτηκε ότι η Sony ήταν εγγύηση και ήταν πραγματικά μια απάτη.

    Δεν έχει πλεονέκτημα έναντι άλλων αναγνωστών, είναι πολύπλοκο να χειριστεί, αργά, σφάλματα, σφάλματα και δεν υπάρχει τεχνική εξυπηρέτηση και εξυπηρέτηση πελατών της Sony. Η επιλογή του είναι πάντα "αγοράστε καινούργιο".

  30.   Marvin dijo

    Έχω και τα δύο, είναι και οι δύο εξαιρετικοί, αλλά το kindle ξεπερνά το sony, όχι μόνο ξεπερνά το sony για το φωτισμό, αλλά και στο kindle μπορείτε να κατεβάσετε βιβλία από οπουδήποτε στο διαδίκτυο και όχι στο sony.

  31.   Francisco dijo

    Σε παρακαλώ, θα μπορούσε κάποιος να μου πει τον τρόπο απεγκατάστασης της θήκης μεταφοράς Sony PRSA-SC22 • Για αναγνώστη βιβλίων Sony • Χρώμα κόκκινο
    • Αναφορά: SONY-PRSASC22R.WW
    • P / N ………… ..: PRSASC22R.WW
    • Οικογένεια ……: Ψηφιακά βιβλία - Ebooks

  32.   Μάρτης dijo

    Γεια σε όλους: θα μπορούσατε να μου πείτε ποια είναι η μέση διάρκεια ζωής των e-reader σας; Έχω ένα Kindle Touch και μετά από δύο χρόνια και 7 μήνες το πλήκτρο μενού έχει σπάσει και δεν μπορώ να φτάσω σε αυτό. Είμαι ειλικρινά απογοητευμένος με αυτήν την επωνυμία, αφού το απέκτησα σκέφτοντας την προστιθέμενη αξία που θα μπορούσε να μου προσφέρει: ποιότητα, βιβλία στο amazon, κ.λπ. αγοράστε μου ένα από τα αποθέματα φθηνότερων συσκευών τους. Τα ηλεκτρονικά βιβλία διαρκούν τόσο σύντομα; Το δικό μου είναι πολύ καλά φροντισμένο, έτσι φαίνεται σαν ένα σύντομο χρονικό διάστημα.
    Γι 'αυτό σκέφτομαι να αλλάξω στο SONY.
    Με φιλικούς χαιρετισμούς.

  33.   Rober dijo

    Οι απαλοί εγκέφαλοι που αγαπούν την Apple είναι οι ίδιοι που αγαπούν το Kindle. Θεοί… ..