Procjenjujem, nakon mjesec dana upotrebe mog Sony PRS-T2

Sony eReader

Danas prije tačno mjesec dana kupio sam drugi eReader, Sony PRS-T2 da sam od prvog trenutka smatrao preskupim i da sam nekoliko dana kasnije počeo misliti da je čak i jeftino i da danas autentični dragulj smatram "smiješnom cijenom".

Sigurno će me mnogi od vas odbaciti kao neopreznog milijunaša ili budalu bez više, ali ako prestanemo razmišljati o tome i ako zaista volite čitati i ako uspijete izvući dovoljno iz ovog uređaja, njegova cijena na kraju je samo puki detalj.

Vraćajući se svom članku, jer iako se to možda ne čini tako, nisam došao ovdje da procijenim da li je vrijedilo potrošiti novac na Sony uređaj ili ne, već da reći vam moje iskustvo i lično mišljenje.

Sony eReader

Prije nego što sam se odlučio za kupnju Sony PRS-T2, isprobao sam mnoge uređaje, pročitao stotine usporedbi, informacija i članaka u mreži mreža i bez sumnje mislim da sam bio potpuno u pravu što sam se odlučio za ovaj uređaj i još više nakon čitanja u ovom istom Zanemarite količinu problema koje drugi uređaj stvara i koje napokon cijenim kupujući zajedno s PRS-T2, govorim kao što možete zamisliti o BQ Cervantes Light Light.

Među pozitivnim točkama koje sam pronašao u ovom uređaju mogao bih istaknuti:

  • Duración de la batería. Uređaj imam tačno mjesec dana i svakodnevno ga koristim, još nisam morao puniti bateriju, što je nesumnjivo nešto izvanredno
  • Brzina čitača. Osim pokretanja, brzina okretanja stranice i ostale funkcije koje se mogu izvršiti pomoću eReader-a su izuzetno brze
  • Kompatibilnost formata. Bez sumnje, ovo je za mene bila hitna potreba koju je Sony PRS-T2 uspio pokriti izvrsnom notom, a to je da bez problema i poteškoća mogu čitati PDF ili EPUB datoteke
  • Jednostavnost upotrebe. Za sve one koji kažu, posebno za osobe starije životne dobi, da neće napustiti svoje tradicionalne knjige zbog elektroničke knjige, zbog poteškoća u rukovanju njima, vrlo su u krivu. To je možda najlakši i najjednostavniji uređaj ove vrste za rukovanje

Sony eReader

Kako bi moglo biti drugačije u ovom mjesecu sam također otkrio neke negativne tačke, ali to ni u kom slučaju ne pomućuje moje opće mišljenje o ovom uređaju:

  • Nije moguće izdvojiti bilješke. Bilješke se mogu voditi za svaku riječ ili frazu u knjizi, ali se ne mogu izdvojiti, na primjer na računar, što je nesumnjivo negativna poanta
  • Dizajn eksterijera. Odabrao sam crni Sony PRS-T2 zbog ozbiljnosti i u principu čistoće, ali svaki put kad stavim prst na vanjsku oblogu moj otisak ostane na njemu, čineći vanjski dio uređaja "pomalo ružnim".

Bez sumnje, nakon mnogih rundi, sati traženja i čitanja informacija i mišljenja, iskreno vjerujem u to Bio sam potpuno u pravu kad sam kupio Sony PRS-T2 do te mjere da, ako bi mi netko odmah ponudio zamjenu za bilo koji drugi uređaj, dajući mi puni povrat cijene koju me koštao Sony uređaj i bez naplate eura za novi uređaj, odgovorio bih negativno bez i jedne sekunde oklijevanje.

Kakvo je vaše iskustvo i procjena eReadera koji su vam dali kraljevi ili Djed Mraz?.

Više informacija - Usporedba: Sony PRS-T1 i Sony PRS-T2


Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obavezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostuje Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.

  1.   neodlučan rekao je

    A pitanje koje si mnogi od nas postavljaju je: što je bolje, ovo ili Paperwhite?

    1.    Villamandos rekao je

      Testirao sam 2 i duži Sony PRS-T2

      1.    razmjena rekao je

        Jeste li zaista probali oboje? Kakvo ste poređenje napravili? Upoređujete prethodnu generaciju e-čitača (očito PRS-T2) s novom generacijom. Možete li objasniti zašto je SONY bolje dužine?

        1.    Villamandos rekao je

          Za mene zbog brzine sistema, mogućnosti čitanja datoteka, dizajna i upravljivosti uređaja kada je povezan na računar. Pored mnogih negativnih aspekata koji mi se ne sviđaju kod Kindle-a.

          Svatko je vrlo slobodan da ima svoje mišljenje, ja imam svoje, vi imate svoje i svako ono koje želi.

          Za mene je Sony uređaj možda bolji, ali za vas drugi i ne mora biti loš ...

          1.    razmjena rekao je

            Svako će moći imati jasno mišljenje, što ne znači da postoje određene stvari koje su objektivne. Kako PRS-T2 pobjeđuje Paperwhite? U tom smislu čita više formata i ima utor za MicroSD karticu. Kako ga Paperwhite pobjeđuje? U rezoluciji, u brzini (da, okretanje stranice Paperwhite-a je mnogo brže, na primjer), u tehničkoj podršci (Amazon daje najbolju tehničku podršku danas od svih kompanija za e-čitače), u prednjem svjetlu osvjetljenja, u besplatno skladištenje u Amazon Cloud-u itd.

            Što se tiče onoga što kažete, upravljivost Kindle-a kada je spojen na računar jednostavna je kao i upravljanje pendriveom. Ne ulazim u dizajn jer je to nešto očito subjektivno.

            Pretpostavljam da je moguće da će SONY prije ili kasnije lansirati e-čitač za ovu generaciju koji se može natjecati s KoboGlo, Tagus Lux, Kindle Paperwhite itd., Ali do danas nema takvog čitača i opet naglašavam da PRS -T2 u odnosu na neke od prethodnih nije ništa drugo nego čitač prošle generacije i, generalno, inferioran.

            Iskreno, vjerujem da niste imali priliku usporediti oba čitatelja pa nije dobro o tome iznositi mišljenja.

            Bez prepirke, pozdrav.


          2.    katafrakta rekao je

            Brzina sistema? Na Sonyju PRS-T2? Molim vas ... Ako čak i Kindle 4 od 79 eura pri otvaranju pokrene hiljadu okretaja i okrene stranicu (bolje je da ne razgovaramo kako ne bismo ponizili jadni Sony). Što se tiče trajanja baterije, normalna stvar za SVAKOG ČITAČA je da traje oko mjesec dana brzinom od pola ili sata dnevnog čitanja, pa ni oni nisu izmislili točak.

            Što se tiče «jednostavnosti upotrebe», Kindle 4 (koji nije taktilni) puno je intuitivniji i «prirodniji» kada je u pitanju okretanje stranice, jer sve što trebate je pritisnuti bilo koji gumb naprijed i natrag na obje ekrana palcem ili kažiprstom. A što se tiče cijene, pa ... Kindle 4 po cijeni od 79 eura (a prije nekoliko dana na prodaju po cijeni od 59 eura).

            K4 ne čita ePub, istina, ali to trenutno ne predstavlja problem, jer su sve knjige koje se prodaju i piratiraju u formatima ePub i mobi (onaj Kindle), a neke u novom Amazon KF8 formatu. A tu je i Kalibar.

            A to je da ne spominjemo brojne mogućnosti Kindle-a izvan čitanja knjiga: slanje i automatsko pretvaranje web stranica i novina, preuzimanje pregleda knjiga, mogućnost vraćanja kupljenih knjiga ako vam se ne sviđaju ... Svejedno.

            Molim vas, malo više objektivnosti i strogosti.


          3.    vojni rekao je

            Tada će doći tito Amazon, koji će vaše čitatelje staviti na Wi-Fi i izbrisati sve vaše knjige iz diskrecijskih razloga (kao što je to već učinio više puta). A mi ostali ćemo vam se puno smijati jer ste bili tako glupi što ste vas natjerali da plešete s vragom.


          4.    pepe_thunder rekao je

            Molim te !! Odakle ti te gluposti?


          5.    Maria del Carmen rekao je

            Čini se da dobro poznajete Sony, a ja imam problem: ne vidim neke knjige koje sam nedavno učitao, ako ih pogledam preko računara, ali one se ne pojavljuju u Readeru. Izbrisao sam nekoliko već pročitanih, ali i dalje mi ne pokazuje nove, šta mogu učiniti? Očajna sam očajno


  2.   Edward Perez rekao je

    Imam bijeli papir.

    Ono što daleko nadmašuje Sony je pozadinsko osvjetljenje.
    Baš je super.
    Uređaj se ne "deformiše" u vanjskom svjetlu, zadržava svoju estetiku. Pored toga, gradira se ovisno o količini svjetlosti u okolišu.
    Ima isti problem sa površinom. Moji otisci stopala su svuda. Kapacitet baterije je 4 tjedna, odnosno 3 ako ga imate s Wi-Fi mrežom i pozadinskim osvjetljenjem uvijek aktivno, mali problem.

    Uvijek sam koristio kindle i ne znam imaju li drugi uređaji iste mogućnosti. Samo sam u početku koristio vezu za laptop za prosljeđivanje knjiga. Trenutno način dodavanja knjige ne može biti lakši od slanja e-pošte na Kindle, a za 30 sekundi ili manje već je imam na e-čitaču, a da ne moram obilaziti tražeći da je povežem s laptopom.

    Rezolucija ekrana je jedna od najviših na tržištu, to je prema tehničkim specifikacijama. Pri okretanju stranice to se ne primjećuje.

    Ono što mu dodaje dodatnu vrijednost je to što Kindle uči iz vaših čitalačkih navika. Ovisno o tome koliko ste pročitali, izračunava se koliko ćete završiti poglavlje (10 minuta, 12, 15 itd.) Ili za koliko sati biste završili knjigu. Ako postanete lijeni i prestanete čitati danima, to se preračunava.

    Konačno, kad pređem s jedne na drugu, knjige su u "oblaku", jednostavno ih moram sinhronizirati i imam potpuno iste.

    Dodirna površina je znatno poboljšana. Tipke su odvojene, sačuvajte jedno. A kad dodirnete površinu, osjeća se porozno, poput lista papira.

    Pozdrav.

    1.    Villamandos rekao je

      Sjajna ocjena prijatelja Kindle, hvala vam puno na tome.

      Pozdrav!

  3.   tamo rekao je

    Uz sony prsten t1 možete li izdvajati bilješke iz knjiga. Samo koristite Sony Reader za PC softver. Otvorite knjigu i u donjem desnom dijelu kliknite ikonu za izvoz bilješki.

    1.    Villamandos rekao je

      Pokušat ću da vidim da li radi i za jedno i za drugo. Hvala ti!!

      1.    Sansa rekao je

        Evernote možete koristiti i za dijeljenje bilješki sa svojim Evernote računom i tako stavljanje na raspolaganje na računaru ili telefonu.

  4.   Neodlučeno2 rekao je

    A šta je sa PDF-ovima? Koji čitaju bolje, na ovom uređaju ili na Paperwhiteu?

    1.    Villamandos rekao je

      U Sonyju su čitali jako, jako dobro, u Kindleu sam ga probao vrlo kratko i nisam uspio testirati čitanje bilo kojeg PDF-a jer mi to trenutno nije neophodno.

      1.    katafrakta rekao je

        Bez obzira na to koliko se dobro čitaju, PDF NIJE namijenjen za gledanje na 6-inčnom ekranu, osim ako, ponavljam, nije generiran s veličinom stranice koja uvažava dimenzije u 6-inčnom ekranu. Čitatelji ne čine čuda, pogotovo ako PDF sadrži ilustracije.

        1.    David miralles rekao je

          Čovječe, to ovisi o načinu stvaranja PDF-a. Ako je vaša fotokopija u elektroničkom formatu, da, ali ako je, na primjer, izvađena iz .doc, čitač samo snima tekst i izgleda fantastično. Možete reći da mrzite Sony, ali lož nije toliko dobar, a Sony nije toliko loš. Imam T1 i osim svjetla, ostalo čita moj čitač bez problema. Ono što T2 nedostaje je reprodukcija zvuka, ponekad volim da slušam malo muzike u pozadini dok čitam.

          1.    lektor rekao je

            Zapravo, bez obzira na podrijetlo PDF-a, e-čitačem (bez obzira na njegovu marku) neće biti baš ugodno rukovati ako je datoteka generirana u A4 formatu. Za PDF datoteke te veličine tableti će uvijek biti bolji (ako mogu biti bolji za 9,7 ili 10,1 ″).


    2.    katafrakta rekao je

      Zdravo. Nijedan 6-inčni čitač e-mastila nije pogodan za čitanje PDF-a, osim ako nije 'otisnut' za tu veličinu. Ako radite s PDF-om veličine DINA4, vaša stvar je kupiti 8-inčni čitač ili 10-inčni tablet.

  5.   CARMEN "IZGUBLJEN" rekao je

    zdravo, dobio sam Sony PRS-T2. Problem je u tome što sam po pitanju e-knjiga prilično neznalica. Na računaru imam knjige u pdf formatu, mogu li ih prenijeti na Sony kao što je? ili ih moram pretvoriti u drugi format.

    Ako ih moram pretvoriti, molim vas, kako se to radi? Hvala

  6.   Pepe Aragón rekao je

    Gdje mogu pronaći olovku za sony prst2, moja je izgubljena

  7.   Kokpit rekao je

    Što se tiče čitanja knjiga u PDF formatu, niko ne može pobijediti Sony T1,2. Imam Kindle i Kobo, ali uvijek se vraćam svom Sonyju jer imaju idealan softver za čitanje PDF knjiga: njihove stupce, njihovo automatsko isjecanje, sposobnost čitanja kao da su ePub bez potrebe za konverzijom, svejedno. Za PDF datoteke, Sony T1,2 su bez premca.
    Saludos

  8.   Kokpit rekao je

    Što se tiče čitanja knjiga u PDF formatu, niko ne može pobijediti Sony T1,2. Imam Kindle i Kobo osvijetljene, ali uvijek se vraćam svom Sonyju jer imaju idealan softver za čitanje knjiga u PDF-u, uz praktičnost njihovih tipki: mogućnost čitanja u stupcima, automatsko obrezivanje, mogućnost čitanja kao da je ePub, ionako će biti bez potrebe za konverzijom. Za PDF datoteke, Sony T1,2 su bez premca.
    Saludos

    1.    Ale kendra rekao je

      kako to radiš? Odrezao sam dno svake pdf stranice umjesto mene, kupio sam je prije tjedan dana i želim je baciti! Imam prs600 koji volim, ali ovaj starac, zato sam ga želio ažurirati, moram pročitati u pdf-u, vadi me ako moram pretvoriti 1600 knjiga, pomozite mi ,,, otići ću moju e-poštu ako to možeš alejandrasanroman@hotmail.com, Hvala ti!

  9.   kiselina rekao je

    Pozdrav, htio sam vas pitati je li korisno za bilježenje na univerzitetu ili možete pročitati knjigu i brzo otići do urednika da rezimirate knjigu. Hvala

  10.   Salva rekao je

    Ne znam hoće li ovo još biti aktivno, ali pokušavam sreću. S Epubom Game of Thrones e-knjiga (to je ovaj model) prevrće tri stranice odjednom: od 412-315 do 416-419, što mi onemogućava da pročitam ono što u teoriji kaže u 413. od gumba skače oko ovih blokova i dodir poludi ako pokušam povući.

    To je normalno?

    1.    Salva rekao je

      Pa, prijatelj mi ga je dodao, pa dobro razumijem?

      1.    Villamandos rekao je

        Pa, tada vam nisam mogao reći istinu, preporučujem da to pitate na forumu, to mi se nikada nije dogodilo s mojim uređajem.

        Druga opcija može biti nabavka još jedne identične knjige kako bi se vidjelo leži li problem u digitalnoj knjizi koja bi bila najnormalnija.

  11.   gerardo rekao je

    bok, imam problem s T2 koji sam kupio ove sedmice, ne mogu u potpunosti učitati knjigu koju sam pretvorio iz FB2 u PDF, ona mora imati 692 stranice i učitana je samo 61, neko zna zašto.

    hvala

  12.   Antonio rekao je

    Imam Sony. Iako sam procjenjivao kupovinu lože. Bilo koji je u redu. Iako Kindl ima i druge "karakteristike", ne mislim da je superioran za to ili obrnuto.
    Ne zaboravimo koja je vaša uloga: čitati knjigu. Ne želim da reprodukuje mp3 ili očigledno video (ograničenja ekrana).
    Ali, je li neko vidio tradicionalnu knjigu sa svjetlom? Stoga ne smatram bitnim da ga zaslon mog čitača nema, iako svjetlo nije osvijetljeno kao kod Kindlea. Puno radim sa računarima kako bih izbjegavao svjetlost prilikom čitanja.
    Kažu da je potpaljivanje brže kada treba okrenuti stranicu ... iskreno, moj to okreće brže nego što mi treba da pogledam.
    Takođe za rad i studije moram otvoriti i izmjenjivati ​​nekoliko word i pdf dokumenata. Niti bih pomislio da to radim sa Sony čitačem, ali ni s Kindleom, jednostavno nijedan od njih ne bi mogao pokriti ni 10% mojih potreba za snagom i brzinom, jer za to imam računar i tablet.
    Ukratko, ložište ima svjetlost (nije potrebno, naprotiv, izbjegavam je), je li brže? Ne treba mi ta brzina, već više stvari ... Samo želim da se pročita. Svatko dobro radi funkciju zbog koje je: čitajući, imam prijatelje s Kindleom i jako sam sretan.

  13.   Esther rekao je

    Pa, imam problem: Kada knjigu kupim putem interneta (plaćam), ona ostaje na tvrdom disku mog računara, ali je ne mogu prenijeti na čitač. S besplatnim ili piratskim knjigama, s druge strane, nemam problema. Format kupovine je .acsm, oni imaju DRM, i premda imam instalirane Adobe Digital Editions i Calibre, ne znam gdje je kvar, ali ih ne vidim u uređaju za učitavanje (iako mi govori da da , oni već postoje, pa ako ih želim zamijeniti ...) To je frustracija. Može li mi netko pomoći? Hvala ti.

  14.   Ricardo rekao je

    Zdravo, hvala na komentaru. Želio bih postaviti pitanje o ovom čitaču jer procjenjujem kupovinu.
    Vidio sam da ima integrirani englesko-španjolski rječnik, h da nakon čitanja knjige, odabira riječi možete vidjeti prijevod. Zanima me ova funkcija za francuski, ali čitatelj kojeg sam vidio ima francusko-engleski rječnik, a ne francusko-španski.
    Znate li je li moguće preuzeti španjolsko-francuske rječnike i integrirati ih u lektiru?
    hvala

  15.   Saša rekao je

    Pozdrav, zanima me mogu li se e-knjige kupiti s zaduživanjem sony prsten T2? Hvala!

    1.    Villamandos rekao je

      Što podrazumijevate pod terećenjem?

      Hvala!

  16.   Shoei rekao je

    Imam ovog sony-a i takođe sam oduševljen. Pogotovo brzinom kojom učitava knjige i stranice. A takođe i sa softverom koji uključuje za upravljanje, koji je vrlo intuitivan i jednostavan.

  17.   lara rekao je

    Dobro! kao što je neko pitao u nastavku ... je li moguće dodati španjolsko-francuski rječnik u zadane rječnike sony e-čitača? (do prst3 koji je sada ponovo izašao)

  18.   Polarni medvjed rekao je

    Napomene naravno možete izdvojiti na računar. Za to koristite sony čitač (PC ili Mac)

  19.   anonimo rekao je

    Mnogo mi se više sviđa prs t2 (ima dugmad, dodirni ekran, jednostavnost upotrebe ...), iako priznajem da je osvjetljenje pw-a vrlo dobro

  20.   Adolfo rekao je

    Dali su mi prst2, ali imam pitanje koje prodavac nije riješio. Kada okrenete stranicu ili prenesete fotografiju, ona puno trepće dok se slika ne stabilizuje. To je normalno?

  21.   Maryam manzur rekao je

    Pozdrav, moj suprug mi je dao prošli tjedan jer sam upoznala ovu e-knjigu ili čitač, nova sam i pokušavam to riješiti, sve dok se ne prilagodim, ako imam upit i preuzmem puno knjiga, uključujući trilogiju, umirući da pročitam Svi formati koje preuzmem su pdf, jer stvarno ne znam koji je format bolji, a od tri knjige prva i treća knjiga ne dozvoljavaju mi ​​da promijenim slovo, jer ????? Preuzeo sam istu knjigu s drugih stranica, ali događa mi se isto što i sa drugom knjigom ne patim, ali ne mogu pročitati drugu ako nisam pročitao prvu, molim vas da li biste mi mogli pomoći jer očigledno imate više iskustva i znate kako se nositi s tim, pomozite mi, hvala vam puno

  22.   sibyl rekao je

    Pokrećem sony prsT2, već sam uklopio 100 knjiga, vrlo sam dobar čitatelj .. i možda željan vijesti. Je li zgodno učitati unaprijed? Drugo pitanje Obično se dogodi da se, kada kliknete na knjigu, pojavi znak koji kaže: ** datoteka se ne može pronaći, stavka je uklonjena s računara **, iako je označena riječju NOVO. Šta to znači? Nisam li vratio tu knjigu?
    Što je praktičnije u vezi s * punjenjem baterije *? Čekajte ovdje je li potpuno iscrpljen ili se naplaćuje prije?
    Zahvalan ako primim odgovore na ove probleme koji su predstavljeni.

  23.   Raúl Pallero rekao je

    Pozdrav Villalobos, imam PRS T2 i prilikom preuzimanja knjiga s DRM zaštitom trebao bih učitati Adobe ID u čitač, kako se to radi? Prošao sam sve konfiguracije i ne mogu ništa pronaći, inače sam neofit u kibernetičkim pitanjima. Hvala Raul

  24.   Joaquin George rekao je

    Pozdrav, hvala na vašoj kritici, pomoglo mi je u odluci da je kupim. Ja sam iz Argentine i tržište e-čitača ovdje nije razvijeno; Iako postoje kompanije koje u našoj zemlji proizvode mnoštvo elektroničkih proizvoda poput tableta, prenosnih računara, lcd-a itd., A govorim o brendovima kao što su Sony, Hitanchi, Lenovo, između ostalih; Nisu posvećeni e-čitačima. Jedina koja ima predstavništvo je Grammata. Dakle, nabavka ovog Sonyja, sigurno uvezenog, dragocjeno je otkriće.

  25.   rijetko rekao je

    Mislim da upotreba programa za čitanje čitav mjesec dana ne izgleda kao vrlo opsežna analiza, zapravo još uvijek imam mnogo sumnji, a čak se ništa ne govori ni o rječnicima, što je za mnoge osnovno (i razumijem to ne postoji rječnik na španskom, a to ne dozvoljava instaliranje rječnika, nešto što in kindle dopušta), ništa se ne govori o vizualizaciji slika; Budući da osoba koja odabere učitač koji omogućava čitanje više formata, to im daje dodana vrijednost, a ovdje se ne kaže može li se, na primjer, slike rotirati ili možete povećati i smanjiti; zapravo nisu stavljeni čak ni tehnički detalji, dugačak itd.

  26.   vicentez55 rekao je

    Nedostaje mi dobar rječnik RAE-a koji mi omogućava pregledavanje riječi na španskom, u što bih mogao sumnjati. Moja e-knjiga ima 11 integriranih rječnika, ali ne i RAE, i što je još gore, SONY odbija da ih uvrsti, a još manje olakša onima koji već imamo PRS-T2. Osobno ću to uzeti u obzir na štetu kompanije SONY. Pozdrav

  27.   Elizabeth rekao je

    Sjajan sam čitatelj i razmišljam o kupnji uređaja, ali ne odlučujem između Sonyja i Kindla, može li mi netko pomoći, rekavši mi koji je najjednostavniji za upotrebu i da li je to pomoglo čitati noću bez svjetla? Hvala ti

  28.   Fitilj rekao je

    Mogu samo reći da mrzim Sony, a pažnja, upravljivost i pouzdanost su NAJGORI

  29.   SePuede Say (@SePueDecir) rekao je

    Moj Sony čitač je uvijek bio loš. Svako toliko bi zapeo prilikom pregledavanja rječnika ili prilikom mijenjanja knjiga. Trebalo je zauvijek okrenuti stranicu. Odlučio sam da ažuriram softver sa Sony stranice i tu je i ostao. Zauvijek zaključano. Odneo sam ga službenom servisu i rekli su mi da moram da ga bacim, da bolje da kupim još jedan. Kažem im da je tako jer sam pokušao instalirati njihov softver kako je naznačeno i ne daju mi ​​drugo rješenje osim da ga bacim.

    Potrošio sam dobar novac na nešto misleći da je Sony garancija i zapravo prevara.

    Nema prednost nad ostalim čitačima, komplicirano je za rukovanje, sporo se ruši, ruši, a povrh toga Sonyjeva tehnička služba i briga o kupcima ne postoje. Njegova je opcija uvijek "kupiti si novu".

  30.   marvin rekao je

    Imam oboje, obojica su izvrsni, ali kindle nadmašuje sony, ne samo da nadmašuje sony zbog osvjetljenja, već i napalite knjige s bilo kojeg mjesta na Internetu, a ne sa sony-a.

  31.   francisco rekao je

    Molim vas, može li mi neko reći kako da deinstaliram torbu Sony PRSA-SC22 • Za Sony Reader knjiga • Boja crvena
    • Referenca.: SONY-PRSASC22R.WW
    • P / N ………… ..: PRSASC22R.WW
    • Obitelj …….: Digitalne knjige - E-knjige

  32.   Mar rekao je

    Pozdrav svima: možete li mi reći koji je prosječni život vaših e-čitača? Imam Kindle Touch i nakon dvije godine i 7 mjeseci tipka izbornika se pokvarila i ne mogu doći do nje. Iskreno sam razočaran ovom markom, jer sam je stekao razmišljajući o dodanoj vrijednosti koju bi mogao pružiti: kvaliteti, knjigama u Amazonu itd. Ali sada otkrivam da je van garancije da je ne mogu popraviti i jedino rješenje je kupiti meni jedan od njihovih zaliha jeftinijih uređaja. Traju li knjige tako kratko? Moja je super njegovana pa se čini da je to kratko vrijeme.
    Zbog toga razmišljam o prelasku na SONY.
    Srdačan pozdrav.

  33.   Robert rekao je

    Glatki mozak koji voli Apple je isti onaj koji voli Kindle. Bogovi ... ..