Usporedba: Sony PRS-T1 i Sony PRS-T2

Sony PRS-T2 boje

Prije nekoliko sedmica, Sony je lansirao šta je druga verzija svog uspješnog e-čitača i koju je nazvao PRS-T2 u nastavku imena koje je već kreirao za prvu verziju svog uređaja i koje je postiglo impresivan prodajni uspjeh i ujedno postiglo visok stepen zadovoljstva svih onih koji su se odlučili da ga kupe. Danas kupili smo novi PRS-T2 sa svojim prethodnikom, PRS-T1 to je još uvijek na tržištu dostupno za kupnju i čini se da je na prvi pogled potpuno isto kao i novi model, iako s nižom cijenom i to ponekad zbunjuje kupce, jer ne, oni nisu isti u pogledu performansi.

Među sličnostima možemo naći i isti sistem elektroničkog mastila (E-Ink Pearl), jednaka količina interne memorije i mogućnost čitanja velikog broja različitih formata e-knjiga. Mjerenja su vrlo slična, a težina ostaje 167 grama u odnosu na 168 prethodnog modela, gotovo neprimjetna ako ih ne stavimo na vagu.

Crni model Sony PRS-T1

Glavna vizualna razlika koju ćemo otkriti između PRS-T1 i PRS-T2 je njihov dizajn, koji se malo promijenio, posebno u području tipki gdje ćemo naći promjenu u njihovom stilu. Jednom smo počeli da koristimo novi Sony e-čitač nalazimo sljedeće vijesti:

  • Poboljšana je brzina uređaja i u ovom novom PRS-T2 okretanje stranice, zumiranje ili pomicanje između menija bit će nešto brže nego u prethodnom modelu, PRS-T1
  • Integracija s popularnom aplikacijom Evernote, što će nam omogućiti, na primjer, da sačuvamo članak u navedenoj aplikaciji i da ga stavimo na raspolaganje za čitanje na našem Sony PRS-T2. Na isti način, ako napišemo bilješku na naš e-čitač, imat ćemo je dostupnu na našem Evernote računu
  • Mogućnost dijeljenja na Facebooku različitih odlomaka onoga što u tom trenutku čitamo
Crni model Sony PRS-T2

Možda jedina stvar koju možemo propustiti u ovom novom Sonyjevom e-čitaču je odsustvo MP3 playera koji smo imali na raspolaganju u verziji PRS-T1 a to je nestalo u PRS-T2 prema izvorima Sony-a kako bi se izbjegla prekomjerna potrošnja baterije.
S MP3 playerom ili bez njega, novi Sony e-čitač znatno se poboljšao u pogledu performansi i nesumnjivo je jedan od najboljih uređaja na tržištu i ima više nego prihvatljivu cijenu.
Više informacija – Sony PRS-T1 eReader, recenzije i utisci
Izvor - sony.co.uk

Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obavezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostuje Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.

  1.   luis rekao je

    Moja majka ima ružičasti Sony PRS-T1 i zaista je oduševljena. Nije uspio testirati novi model, ali za sada stari djeluje kao šarm.

    Vrlo dobar članak!

    1.    Villamandos rekao je

      Taj model je predivan, a poklopac u istoj boji je predivan.

      Razlike od prvog modela do drugog su primjetne, ali prvi od uređaja je i dalje vrlo, vrlo dobar uređaj.

      Pozdrav!

  2.   Ivan rekao je

    Imam sony prs t-1 i jedino što nedostaje je es-es rječnik. Inače je gotovo savršeno.

  3.   Alex rekao je

    Razmišljamo o tome da Sony Sony PRS-T2 damo mojoj svekrvi, vidjela ga je s prijateljem i bila prilično uvjerena.

    Međutim, između ovog i Kindlea nisam siguran koji vrijedi više, osim cijene za pogodnosti i upotrebu, u slučaju da bi uzele sve performanse.

    Ako je ovo bolje od ložišta, ali nije stisnuto više nego za čitanje, period ne znam da li razlika u cijeni ima smisla.

    Imate li mišljenje da mi date kabel?
    Thx!

  4.   davinci rekao je

    Molim vas, netko napravi ekrane od 8 ili 9 inča u einku, šest je smiješno, ne ostavljate pogled s tft-a i ostavljate ga prisiljavajući malim slovima i stalnim crtama dok trepću smiješno

    1.    Irene Benavidez rekao je

      Neko ih pravi. Na ovom istom blogu imate članke o 92 ″ Onyx Booxu M9,7 ili Tagus Magnou, iste mjere (da navedem nekoliko primjera).

      Ali, imate i druge mogućnosti (neke ukinute, ali dostupne iz druge ruke): Kindle DX, PocketBook Pro ... Stvar je pretraživanja.

  5.   Nacho rekao je

    Pozdrav, molim iz svog neznanja i sa potpunim neznanjem. Ako imate priliku kupiti oba, je li T2 bolji od T1? U mom konkretnom slučaju, mp3 je sekundarni, u T2 možete s njim root i čitati knjige Kindle?. Hvala

  6.   jelka rekao je

    Ako je t2 brži od t1, bit će to kada se inicijalizira, okretanje stranice i pristup meniju jednako su brzi.

    T2 je mina zamka poput krošnje bora. Trebali su objaviti nešto novo i koristili su isti softver, uklanjajući funkcije i dalje ograničavajući vezu sa različitim programima za učitavanje, poput Adobe Digital Editions. Jedina dobra stvar je što je okvir mat, a ne sjajan, inače pogoršan.

    Nema ulaz za muziku ili sd karticu, a ako ažurirate firmver, Sonyjeva diktatura sprečava ukorjenjivanje.

  7.   Jonah rekao je

    Pitanje koje imam da sam izgubio kutiju i ne znam karakteristike t1, mogli biste mi ih dati da ga želim prodati i treba mi ovaj novi, konfigurišem ga samo ako vas zanima pišući mi, hvala

  8.   Ara rekao je

    Imam problem, stavio sam lozinku i ne mogu je se sjetiti i neće mi omogućiti pristup izborniku, pokušavam je formatirati, ali ne dopušta mi ništa. Šta mogu učiniti?