Защо Sony „раздаде“ случая на своя Sony Reader PRS-T3?

Sony

Миналата седмица Sony представи своя нов eReader което обещава нови и интересни подобрения и което той е кръстил, следвайки почти една традиция като Sony Reader PRS-T3. От това ново устройство вече разгледахме много от неговите аспекти като спецификациите или характеристиките, но всеки ден, който минава, си задавам въпрос, на който не мога да дам категоричен отговор.

Въпросът е този, който дава заглавие на тази статия; Защо Sony „раздаде“ случая на своя Sony Reader PRS-T3? и на което, както казах, не успях да дам отговор, но чрез тази статия ще се опитам да направя някакво заключение.

И ако Amazon получи своите предимства чрез продажба на различно цифрово съдържание, Sony печели цялата си печалба от продажбата на своите устройства а в случая на PRS-T1 и PRS-T2 чрез различните им корици, много необходими и продавани на понякога обидни цени.

С пристигането на Sony Reader PRS-T3, корицата вече е включена в електронната книга така че няма да е необходимо да го придобивате с това, което Sony губи един от основните си доходи, което със сигурност ми е трудно да разбера, тъй като никоя компания на пазара за цифрово четене не предлага случай с устройството си и не виждам причината, поради която е подписан японец трябва да го предложи.

Мислех, че това може да е начин да се разгранича от другите компании, но загубата е много важна, тъй като например случаят Sony Reader PRS-T2 струва между 35 и 50 евро в зависимост от избрания модел.

Изводът може да бъде такъв Sony се интересува малко от предимствата на пазара на eReader, много вероятно заключение или че ползите, предлагани от тези устройства, са толкова големи, че нямате нищо против да предложите на потребителите си покритие, включено в устройството.

Защо според вас Sony реши да включи корица в новия си Sony Reader PRS-T3?.

Повече информация - Kindle Paperwhite Vs Sony Reader PRS-T3, дебютантски дуел


Оставете вашия коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

*

*

  1. Отговорен за данните: Мигел Анхел Гатон
  2. Предназначение на данните: Контрол на СПАМ, управление на коментари.
  3. Легитимация: Вашето съгласие
  4. Съобщаване на данните: Данните няма да бъдат съобщени на трети страни, освен по законово задължение.
  5. Съхранение на данни: База данни, хоствана от Occentus Networks (ЕС)
  6. Права: По всяко време можете да ограничите, възстановите и изтриете информацията си.

  1.   имах sony каза той

    sony има малко шансове на пазара и се опитва да ги увеличи?

  2.   Хуан Карлос каза той

    Възможно е електронният четец да е проектиран с калъфа от самото начало.
    Или че цената на калъфа вече е включена в цената на електронния четец.
    Или че е нещо, което да привлече вниманието и да каже: «- В Amazon те не ви дават случая, а ние го правим.»

    Мисля, че може да е набор от три.

  3.   Армандо каза той

    Е, ясно е, че кутията, която предоставя, няма светлина, че самото устройство няма LED подсветка и че кутията с външно осветление ще се продава отделно за 50 евро, така че не можете да използвате включения текущ калъф. Устройството струва 150 евро. Тоест с включено осветление = 200 евро. Това мисля, че ще го направят.

  4.   Elo каза той

    Склонен съм да мисля, че «корицата» има трайност във времето x…. С което в средносрочен план, ако се налага да отваряте и затваряте книгата много пъти, тъй като четенето се синхронизира с режима на заспиване при отваряне и затваряне, тъй като оставате без корица, можете да изхвърлите книгата.

    Мисля, че повече от промяна в типа на електронния четец, при който от малкото, което успях да наблюдавам, рязкостта на екрана е малко по-голяма от предишния му модел, инчовете са намалени малко, което изглежда по-малко и заема по-малко.

    Също и испанският речник, който е интегриран (предполагам поради потребителско търсене), въпреки че страницата му за поддръжка на книги все още не съществува.

    Мисля, че има предимството, че като идва с "калъф", а също и с "слот за micro-sd карта" на гърба (те са две малки подробности, които продават), и повече от един @ от тези, които вече са преминали през предишните си модели Със сигурност ще хапем ..., защото електронният четец все още е „много непослушен“, въпреки че е почти, почти като предшественика си PRST2.

  5.   Elo каза той

    Между другото, любопитно е да се отбележи, че на уебсайта на Mediamark е пуснат в продажба модел на PRST3 без капак или капак (без капак, мисля, че е посочено), „ограничена“ версия на 99 евро ... които ... дойдоха без капак, Смешното е, че за кратко време те се коригират, като добавят „корицата с увеличението на цената“ (e-четецът на Sony PRST149 е около 159 до 3 евро, в зависимост от това къде го купуваме ). С което, виждам, че те са се опитали да пуснат на пазара - първо тестване, с нещо предварително - и печалбата средно от 99 до 149 евро, мисля, че е печалба, повече от щедра. Не виждам голяма загуба, доколкото "ръкавът" е конкурент на Amazon.

    По-скоро виждам, че „заекът“ е взет от Sony, защото тя яде и готви „случая“ сама, без да има посредници, че те взимат печалбите от въпросния случай.

    Когато излязоха първите четци на Sony, те имаха по-прекомерни цени (не е много евтино да се каже), но от моя страна не бих го променил за никой друг четец от друга марка.

    Светлината всъщност не осигурява голяма яснота в случая ... Мисля, че четенето с подходящ източник на светлина е за предпочитане пред това да се налага да оставяте очите си с "оптичен мини-обектив", който ви дава малко светлина за четене.

    Разбирам, че корицата е необходима, но мисля, че са вкарали изключителен гол, като са „интегрирали корицата за четец“ в един пакет ... тъй като тя е „каскадна“ или се върти ... тя не синхронизира страницата за четене с книга, което означава ... Ще се придържам към PRST2 и ще погледна, обмислям го от дни, но ... не ме убеждава съвсем.

    Друг недостатък, който виждам, е, че с ЦЕНАТА, която има четецът, той трябва да може да идва с текущо зарядно устройство (потърсих адаптер, защото неговият струва един час ... на маймуна и друг на патица) и с Това е светият Великден, но ... те биха могли да закръглят пазарния дял повече, в допълнение към внедрените подобрения с POWER ADAPTER.

    Мисля, че ни дават като „деца“, бонбони по бонбони ... и по този начин получават бизнес.

    Всеки прави своето заключение ...

  6.   Йоланда каза той

    Че корицата е глупост. Имам го от март и вече е много влошено и не вадя книгата много от къщата, само това лято на почивка. Хайде, вече си купих още един в ebay.