Comparație: Sony PRS-T1 Vs Sony PRS-T2

Culori Sony PRS-T2

Acum câteva săptămâni, Sony a lansat ceea ce este a doua versiune a e-readerului său de succes și pe care a numit-o PRS-T2 într-o continuare a numelui pe care l-a creat deja pentru prima versiune a aparatului său și care a obținut un succes impresionant de vânzări și, de asemenea, a obținut un grad ridicat de satisfacție în rândul tuturor celor care au decis să-l cumpere. Astăzi am cumpărat noul PRS-T2 cu predecesorul său, PRS-T1 care este încă pe piață disponibil pentru cumpărare și care la prima vedere pare să fie exact la fel ca noul model, deși cu un preț mai mic și care uneori încurcă cumpărătorii, deoarece nu, nu sunt egali în ceea ce privește performanța.

Printre asemănările putem găsi același sistem electronic de cerneală (E-Ink Pearl), aceeași cantitate de memorie internă și capacitatea de a citi destul de multe formate diferite de cărți electronice. Măsurătorile sunt foarte asemănătoare, iar greutatea rămâne la 167 grame față de 168 din modelul anterior, aproape imperceptibilă, cu excepția cazului în care le punem pe un cântar.

Model negru Sony PRS-T1

Principala diferență vizuală pe care o vom găsi între PRS-T1 și PRS-T2 este designul lor, care sa schimbat ușor, în special în zona butoanelor unde vom găsi o schimbare în stilul lor. Odată ce am început să folosim noul Sony e-reader găsim următoarele știri:

  • Viteza dispozitivului a fost îmbunătățită și în acest nou PRS-T2 întoarcerea paginii, mărirea sau deplasarea între meniuri va fi oarecum mai rapidă decât în ​​modelul anterior, PRS-T1
  • Integrarea cu aplicația populară Evernote și care ne va permite, de exemplu, să salvăm un articol în aplicația menționată și să îl avem disponibil pentru citire pe Sony PRS-T2. În același mod, dacă scriem o notă pe e-readerul nostru, o vom avea disponibilă în contul nostru Evernote
  • Posibilitatea de a partaja pe Facebook diferite pasaje din ceea ce citim în acel moment
Model negru Sony PRS-T2

Poate că singurul lucru pe care îl putem rata în acest nou e-reader Sony este absența playerului MP3 pe care îl aveam disponibil în versiunea PRS-T1 și care a dispărut în PRS-T2 conform surselor Sony pentru a evita consumul excesiv de baterie.
Cu sau fără un player MP3, noul Sony e-reader s-a îmbunătățit mult în ceea ce privește performanța și este, fără îndoială, unul dintre cele mai bune dispozitive de pe piață și cu un preț mai mult decât rezonabil.
Mai multe informații – Sony PRS-T1 eReader, recenzii și impresii
Sursă - sony.co.uk

Lasă comentariul tău

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

*

  1. Responsabil pentru date: Miguel Ángel Gatón
  2. Scopul datelor: Control SPAM, gestionarea comentariilor.
  3. Legitimare: consimțământul dvs.
  4. Comunicarea datelor: datele nu vor fi comunicate terților decât prin obligație legală.
  5. Stocarea datelor: bază de date găzduită de Occentus Networks (UE)
  6. Drepturi: în orice moment vă puteți limita, recupera și șterge informațiile.

  1.   Luis el a spus

    Mama mea are Sony PRS-T1 roz și este foarte încântată. El nu a reușit să testeze noul model, dar deocamdată cel vechi funcționează ca un farmec.

    Foarte bun articol!

    1.    Villamandos el a spus

      Acest model este frumos, iar capacul în aceeași culoare este frumos.

      Diferențele de la primul model la al doilea sunt vizibile, dar primul dintre dispozitive este încă un dispozitiv foarte, foarte bun.

      Un salut!

  2.   Ivan el a spus

    Am sony prs t-1 și singurul lucru care lipsește este un dicționar es-es. Altfel este aproape perfect.

  3.   Alex el a spus

    Ne gândim să oferim Sony PRS-T2 soacrei mele, a văzut-o cu un prieten și a fost destul de convinsă.

    Cu toate acestea, între acesta și Kindle nu sunt sigur care dintre ele merită mai mult, în afară de prețul pentru beneficii și utilizare, în cazul în care ar obține toate performanțele.

    Dacă acest lucru este mai bun decât Kindle, dar este stors doar pentru a citi și punct nu știu dacă diferența de preț are sens.

    Aveți vreo părere să-mi dați un cablu?
    Mersi!

  4.   DaVinci el a spus

    Vă rog, cineva face ecrane de 8 sau 9 inci în eink, șase este ridicol, nu vă lăsați vederea cu tft-ul și îl lăsați forțându-l cu litere mici și linia constantă satos ca clipit este ridicol

    1.    Irene Benavidez el a spus

      Cineva le face. În același blog aveți articole despre 92 ″ Onyx Boox M9,7 sau Tagus Magno, de aceeași măsură (pentru a da câteva exemple).

      Dar aveți și alte opțiuni (unele întrerupte, dar accesibile la mâna a doua): Kindle DX, PocketBook Pro ... Este o chestiune de căutare.

  5.   Nacho el a spus

    Salut, întreb din ignoranța mea și cu ignoranță totală. Dacă aveți posibilitatea să cumpărați ambele, este T2 mai bun decât T1? În cazul meu particular, mp3-ul este secundar, în T2 puteți înrădăcina și citi cărți Kindle cu el?. Mulțumiri

    1.    Adevarul el a spus
  6.   brad el a spus

    Dacă t2 este mai rapid decât t1, va fi atunci când se inițializează, rotirea paginii și accesul la meniu sunt la fel de rapide.

    T2 este un capcan ca un vârf de copac de pin. Trebuiau să lanseze ceva nou și să folosească același software, eliminând funcționalități și restricționând în continuare conexiunea la diferite programe de încărcare, cum ar fi Adobe Digital Editions. Singurul lucru bun este că cadrul este mai degrabă mat decât lucios, altfel s-a agravat.

    Nu are intrare de muzică sau card SD și dacă actualizați firmware-ul, dictatura Sony împiedică înrădăcinarea.

  7.   Jona el a spus

    O întrebare pe care am că am pierdut cutia și nu știu caracteristicile t1, mi-ai putea oferi că vreau să o vând și am nevoie de aceasta nouă, o configurez doar dacă te interesează scriindu-mi, mulțumesc

  8.   ARA el a spus

    Am o problemă, am pus o parolă și nu-mi mai amintesc și nu mă lasă să accesez meniul, încerc să o formatez, dar nu mă lasă să fac nimic. Ce pot face ?