Ocjenjujući, nakon mjesec dana korištenja mog Sony PRS-T2

Sony eReader

Danas prije točno mjesec dana kupio sam svoj drugi eReader, Sony PRS-T2 da sam od prvog trenutka smatrao preskupim i da sam nekoliko dana kasnije počeo misliti da je čak i jeftino i da danas autentični dragulj smatram "smiješnom cijenom".

Sigurno je da će me mnogi od vas označiti za neopreznog milijunaša ili budalu, ali ako prestanemo razmišljati o tome i ako stvarno volite čitati i ako uspijete izvući dovoljno iz ovog uređaja, njegova cijena na kraju je samo puki detalj.

Vraćajući se svom članku, jer iako se to možda ne čini tako, nisam ovdje došao procijeniti isplati li se novac potrošiti na Sony uređaj ili ne, već da reći ću vam moje iskustvo i osobno mišljenje.

Sony eReader

Prije nego što sam se odlučio za kupnju Sony PRS-T2, isprobao sam mnoge uređaje, pročitao stotine usporedbi, informacija i članaka u mreži mreža i bez sumnje mislim da sam bio potpuno u pravu što sam se odlučio za ovaj uređaj, a nakon čitanja u ovom istom zaobiđite količinu problema koje drugi uređaj stvara i koje napokon cijenim kupujući zajedno s PRS-T2, govorim kao što možete zamisliti o BQ Cervantes svjetlo na dodir.

Među pozitivnim točkama koje sam pronašao u ovom uređaju mogao bih istaknuti:

  • Vijek trajanja baterije. Uređaj imam točno mjesec dana i svakodnevno ga koristim, još nisam morao puniti bateriju što je nesumnjivo nešto izvanredno
  • Brzina čitača. Uz iznimku pokretanja, brzina okretanja stranice i ostale funkcije koje se mogu izvršiti pomoću eReader-a su izuzetno brze
  • Kompatibilnost formata. Bez sumnje, ova je točka za mene bila hitna potreba koju je Sony PRS-T2 uspio pokriti izvrsnom notom, a to je da bez problema i poteškoća mogu čitati PDF ili EPUB datoteke
  • Jednostavnost upotrebe. Za sve one koji kažu, posebno za osobe starije dobi, da zbog poteškoća u rukovanju s njima neće napustiti svoje tradicionalne knjige zbog elektroničke knjige, jako griješe. To je možda najlakši i najjednostavniji uređaj ove vrste za rukovanje

Sony eReader

Kako bi moglo biti drugačije u ovom mjesecu također sam otkrio neke negativne točke, ali to ni u kojem slučaju ne zamagljuje moje opće mišljenje o ovom uređaju:

  • Nije moguće izdvojiti bilješke. Bilješke se mogu bilježiti za svaku riječ ili frazu u knjizi, ali se ne mogu izdvojiti, na primjer na računalo, što je nesumnjivo negativna točka
  • Vanjski dizajn. Odabrao sam crni Sony PRS-T2 zbog ozbiljnosti i načelno čistoće, ali svaki put kad stavim prst na vanjsku oblogu moj otisak ostane na njemu, čineći vanjski dio uređaja "pomalo ružnim".

Bez sumnje, nakon mnogih rundi, sati traženja i čitanja informacija i mišljenja, iskreno vjerujem u to Bio sam potpuno u pravu kad sam kupio Sony PRS-T2 Do te mjere da bih, da mi netko trenutačno ponudi zamjenu za bilo koji drugi uređaj, dajući mi punu cijenu Sony uređaja i bez da mi naplati bilo koji euro za novi uređaj, odgovorio bih negativno bez ikakvog oklijevanja.

Kakvo je vaše iskustvo i ocjena eReadera koji su vam dali kraljevi ili Djed Mraz?.

Više informacija - Usporedba: Sony PRS-T1 vs Sony PRS-T2


Ostavite svoj komentar

Vaša email adresa neće biti objavljen. Obavezna polja su označena s *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obvezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostira Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.

  1.   neodlučan dijo

    A pitanje koje si mnogi od nas postavljaju je: što je bolje, ovo ili Paperwhite?

    1.    Villamandos dijo

      Testirao sam 2 i duži Sony PRS-T2

      1.    zamijeniti dijo

        Jeste li stvarno probali oboje? Kakvu ste usporedbu napravili? Usporedite prethodnu generaciju e-čitača (očito PRS-T2) s novom generacijom. Možete li objasniti zašto je SONY dulje duljine?

        1.    Villamandos dijo

          Za mene zbog brzine sustava, mogućnosti kada je u pitanju čitanje datoteka, dizajna i upravljivosti uređaja kada je povezan s računalom. Pored mnogih negativnih aspekata koji mi se ne sviđaju kod Kindlea.

          Svatko je vrlo slobodan imati svoje mišljenje, ja imam svoje, vi imate svoje i svako ono koje želi.

          Za mene je Sonyjev uređaj možda bolji, ali za vas još jedan i ne mora biti loš ...

          1.    zamijeniti dijo

            Svatko će moći imati jasno mišljenje, što ne znači da postoje određene stvari koje su objektivne. Kako PRS-T2 pobjeđuje Paperwhite? U tom smislu čita više formata i ima utor za MicroSD karticu. Kako ga Paperwhite pobjeđuje? U rezoluciji, u brzini (da, okretanje stranice Paperwhitea je puno brže, na primjer), u tehničkoj podršci (Amazon daje najbolju tehničku podršku danas od svih tvrtki za e-čitače), u prednjem svjetlu osvjetljenja, u besplatna pohrana u Amazonovom oblaku itd.

            Što se tiče onoga što kažete, upravljivost Kindle-a kad je spojen na računalo jednostavna je kao i pendrive-a. Ne ulazim u dizajn jer je to nešto očito subjektivno.

            Pretpostavljam da je moguće da će SONY prije ili kasnije izdati e-čitač za ovu generaciju koji se može natjecati s KoboGlo, Tagus Lux, Kindle Paperwhite itd., Ali do danas nema takvog čitača i opet ističem da PRS -T2 u usporedbi s nekim od prethodnih nije ništa drugo nego čitač prošle generacije i, općenito, inferioran.

            Iskreno, vjerujem da niste imali priliku usporediti oba čitatelja pa nije dobro o tome iznositi mišljenja.

            Bez prepirke, pozdrav.


          2.    katafrakt dijo

            Brzina sustava? Na Sonyju PRS-T2? Molim vas ... Ako čak i Kindle 4 od 79 eura pri otvaranju pokrene tisuću okretaja i okrene stranicu (bolje je da ne razgovaramo kako ne bismo ponizili jadni Sony). Što se tiče trajanja baterije, normalna stvar za BILO ČITAČA je da traje oko mjesec dana brzinom od pola ili sata dnevnog čitanja, pa ni oni nisu izmislili kotač u tome.

            Što se tiče «jednostavnosti upotrebe», Kindle 4 (koji nije taktilni) puno je intuitivniji i «prirodniji» kada je u pitanju okretanje stranice, jer sve što trebate je pritisnuti bilo koji gumb naprijed i natrag na obje ekrana palcem ili kažiprstom. A što se tiče cijene dobro ... Kindle 4 po cijeni od 79 eura (i prije par dana na akciji od 59 eura).

            K4 ne čita ePub, istina, ali to trenutno nije problem, jer su sve knjige koje se prodaju i piratiraju u formatima ePub i mobi (onaj Kindle), a neke u novom Amazon KF8 formatu. A tu je i Kalibar.

            A to je da ne spominjemo brojne mogućnosti Kindlea izvan čitanja knjiga: slanje i automatsko pretvaranje web stranica i novina, preuzimanje pregleda knjiga, mogućnost vraćanja kupljenih knjiga ako vam se ne sviđaju ... Svejedno.

            Molim vas, malo više objektivnosti i strogosti.


          3.    vojni dijo

            Tada će doći tito Amazon, koji će vaše čitatelje staviti na Wi-Fi i izbrisati sve vaše knjige iz diskrecijskih razloga (kao što je to već učinio više puta). A mi ostali puno ćemo vam se smijati jer ste bili toliko glupi što ste vas natjerali da plešete s vragom.


          4.    pepe_grm dijo

            Molim te !! Odakle ti te gluposti?


          5.    Marija del Karmen dijo

            Čini se da dobro poznajete Sony, a ja imam problem: ne vidim neke knjige koje sam nedavno učitao, ako ih pogledam kroz računalo, ali one se ne pojavljuju u Readeru. Izbrisao sam nekoliko već pročitanih, ali još uvijek mi ne pokazuje nove, što mogu učiniti? Ja sam očajna


  2.   Edward Perez dijo

    Imam bijeli papir.

    Ono što daleko nadmašuje Sony je pozadinsko osvjetljenje.
    Jednostavno je super.
    Uređaj se ne "deformira" u vanjskom svjetlu, održava svoju estetiku. Uz to se gradira ovisno o količini svjetlosti u okolišu.
    Ima isti problem s površinom. Moji otisci stopala su posvuda. Kapacitet baterije je 4 tjedna, odnosno 3 ako imate Wi-Fi i pozadinsko osvjetljenje uvijek aktivno, mali problem.

    Uvijek sam koristio kindle i ne znam imaju li drugi uređaji iste mogućnosti. Samo sam u početku koristio vezu s prijenosnim računalom za prosljeđivanje knjiga. Trenutno način prosljeđivanja knjige ne može biti lakši od slanja e-pošte na Kindle, a za 30 sekundi ili manje imam je na e-čitaču, a da ne moram obilaziti tražeći da je povežem s prijenosnim računalom.

    Razlučivost zaslona jedna je od najviših na tržištu, to je prema tehničkim specifikacijama. Pri okretanju stranice to se ne primjećuje.

    Ono što mu dodaje dodanu vrijednost je to što Kindle uči iz vaših čitateljskih navika. Ovisno o tome koliko ste pročitali, izračunava se koliko ćete završiti poglavlje (10 minuta, 12, 15 itd.) Ili za koliko sati biste završili knjigu. Ako vas lijeni i prestanete čitati danima, to se preračunava.

    Konačno, kad se prebacim s jedne na drugu, knjige su u "oblaku", jednostavno ih moram sinkronizirati i imam potpuno iste.

    Dodirna površina je znatno poboljšana. Gumbi su odvojeni, spremite jedan. A kad dodirnete površinu, osjeti se porozno, poput lista papira.

    Pozdrav.

    1.    Villamandos dijo

      Sjajna ocjena prijatelja Kindle, hvala vam puno na njemu.

      Pozdrav!

  3.   alej dijo

    Uz sony prsten t1 možete li izdvajati bilješke iz knjiga. Samo upotrijebite Sony Reader za računalo. Otvorite knjigu i u donjem desnom dijelu kliknite ikonu za izvoz bilješki.

    1.    Villamandos dijo

      Pokušat ću da vidim radi li za oboje. Hvala vam!!

      1.    Sansa dijo

        Evernote također možete koristiti za dijeljenje bilješki sa svojim Evernote računom kako bi se mogle pohraniti na vaše računalo ili telefon.

  4.   Neodlučen2 dijo

    A što je s PDF-ovima? Koji čitaju bolje, na ovom uređaju ili na Paperwhiteu?

    1.    Villamandos dijo

      U Sonyju su čitali vrlo, jako dobro, u Kindleu sam ga probao vrlo kratko i nisam uspio testirati čitanje bilo kojeg PDF-a jer mi to trenutno nije nužno.

      1.    katafrakt dijo

        Bez obzira na to koliko se dobro čitaju, PDF NIJE namijenjen za gledanje na 6-inčnom zaslonu, osim ako, ponavljam, nije generiran s veličinom stranice koja uvažava dimenzije u 6-inčnom zaslonu. Čitatelji ne čine čuda, pogotovo ako PDF sadrži ilustracije.

        1.    David miralles dijo

          Čovječe, to ovisi o načinu stvaranja PDF-a. Ako je vaša fotokopija u elektroničkom formatu, da, ali ako je, primjerice, izvađena iz .doc, čitač samo snima tekst i izgleda fantastično. Možete reći da mrzite Sony, ali raspaljivanje nije toliko dobro, a Sony nije toliko loše. Imam T1 i osim svjetla, ostalo moj čitatelj radi bez problema. Ono što nedostaje T2 je reprodukcija zvuka, ponekad volim čitati malo pozadinske glazbe.

          1.    čitač dijo

            Zapravo, bez obzira na podrijetlo PDF-a, e-čitačem (bez obzira na njegovu marku) neće biti baš ugodno rukovati ako je datoteka generirana u formatu A4. Za PDF-ove te veličine tableti će uvijek biti bolji (ako mogu biti bolji za 9,7 ili 10,1)).


    2.    katafrakt dijo

      Zdravo. Nijedan čitač e-tinte sa 6-inčnim zaslonom nije prikladan za čitanje PDF-a, osim ako nije 'ispisan' za tu veličinu. Ako radite s PDF-om veličine DINA4, vaša stvar je kupiti 8-inčni čitač ili 10-inčni tablet.

  5.   CARMEN "IZGUBLJEN" dijo

    bok, dobio sam Sony PRS-T2. Problem je u tome što sam po pitanju e-knjiga prilično neznalica. Na računalu imam knjige u pdf formatu, mogu li ih prenijeti sonyju kakva jesu? ili ih moram pretvoriti u drugi format.

    Ako ih moram pretvoriti, molim vas, kako se to radi? Hvala

  6.   Pepe Aragón dijo

    Gdje mogu pronaći olovku za sony prst2, moja je izgubljena

  7.   Kokpita dijo

    Što se tiče čitanja knjiga u PDF formatu, nitko ne može pobijediti Sony T1,2. Imam Kindle i Kobo, ali uvijek se vraćam svom Sonyju jer imaju idealan softver za čitanje PDF knjiga: svoje stupce, automatsko isjecanje, sposobnost čitanja kao da su ePub bez potrebe za konverzijom, svejedno. Za PDF-ove Sony T1,2 nema premca.
    pozdravi

  8.   Kokpita dijo

    Što se tiče čitanja knjiga u PDF formatu, nitko ne može pobijediti Sony T1,2. Imam Kindle i Kobo osvijetljene, ali uvijek se vraćam svom Sonyju jer imaju idealan softver za čitanje knjiga u PDF-u, uz praktičnost njihovih gumba: mogućnost čitanja u stupcima, automatsko obrezivanje, mogućnost čitanja kao iz ePuba, bez obzira na to bit će potrebna. Za PDF-ove Sony T1,2 nema premca.
    pozdravi

    1.    Ale kendra dijo

      kako to činiš? Izrezao sam kraj svake pdf stranice, kupio sam je prije tjedan dana i želim je baciti! Imam prs600 koji volim, ali star sam, zato sam ga želio ažurirati, moram ga pročitati u pdf-u, vadi me ako moram pretvoriti 1600 knjiga, pomozite mi ,,, Ostavit ću vam moju e-poštu ako to možete alejandrasanroman@hotmail.com, Hvala vam!

  9.   acido dijo

    Pozdrav, htio sam vas pitati je li to korisno za bilježenje na sveučilištu ili možete li pročitati knjigu i brzo otići do urednika da rezimirate knjigu. Hvala

  10.   Salva dijo

    Ne znam hoće li ovo još biti aktivno, ali pokušavam sreću. S Epubom Game of Thrones e-knjiga (to je ovaj model) okreće me po tri stranice odjednom: od 412-315 do 416-419, što mi onemogućava da pročitam što teoretski kaže u 413. godini jer tipka skače oko tih blokova i dodir poludi ako pokušam povući.

    Normalno je?

    1.    Salva dijo

      Pa, prijatelj mi ga je dodao, pa dobro razumijem?

      1.    Villamandos dijo

        Pa, tada vam nisam mogao reći istinu, preporučujem da to pitate na forumu, nikad mi se to nije dogodilo s mojim uređajem.

        Druga mogućnost može biti nabavka još jedne identične knjige kako bi se utvrdilo leži li problem u digitalnoj knjizi koja bi bila najnormalnija.

  11.   Gerardo dijo

    bok, imam problem s T2 koji sam kupio ovaj tjedan, ne mogu u potpunosti učitati knjigu koju sam pretvorio iz FB2 u PDF, ona mora imati 692 stranice i učitana je samo 61, netko zna zašto.

    hvala

  12.   Antonio dijo

    Imam Sony. Iako sam procjenjivao kupnju kindla. I jedno i drugo je u redu. Iako Kindl ima i druge "značajke", ne mislim da je superioran za to ili obrnuto.
    Ne zaboravimo koja je vaša uloga: čitati knjigu. Ne želim da reproducira mp3 ili očito video (ograničenja zaslona).
    Ali, je li itko vidio tradicionalnu knjigu sa svjetlom? Stoga ne smatram bitnim da ga zaslon mog čitača nema, iako svjetlo nije osvijetljeno kao kod Kindlea. Puno radim s računalima kako bih pokušavao izbjegavati svjetlost tijekom čitanja.
    Kažu da je raspaljivanje brže što se tiče okretanja stranice ... iskreno, moj to okreće brže nego što mi treba da podignem pogled.
    Također za posao i studije moram otvoriti i izmjenjivati ​​nekoliko word i pdf dokumenata. Niti bih pomislio da to radim sa Sonyjevim čitačem, ali ni s Kindleom, jednostavno niti jedan od njih nije mogao pokriti niti 10% mojih potreba za snagom i brzinom, jer za to imam računalo i tablet.
    Ukratko, kindl ima svjetlost (nije potrebno, naprotiv, izbjegavam je), je li brži? Ne treba mi ta brzina, ona čini više stvari ... Samo želim da se pročita. Svatko dobro radi funkciju zbog koje je: čitajući, imam prijatelje s Kindleom i jako sam sretan.

  13.   Esther dijo

    Pa, imam problem: Kada knjigu kupim putem interneta (plaćam), ona ostaje na tvrdom disku mog računala, ali je ne mogu prenijeti na e-čitač. S besplatnim ili piratskim knjigama, s druge strane, nemam problema. Format kupnje je .acsm, oni imaju DRM, i premda imam instalirane Adobe Digital Editions i Caliber, ne znam gdje je kvar, ali ne, ne vidim ih u programu za učitavanje (iako mi govori da da, oni već postoje, ako ih želim zamijeniti ...) To je frustracija. Može li mi netko pomoći? Hvala vam.

  14.   Ricardo dijo

    Pozdrav, hvala na komentaru. Želio bih postaviti pitanje o ovom čitaču jer procjenjujem kupnju.
    Vidio sam da ima integrirani englesko-španjolski rječnik, h da nakon čitanja knjige, odabira riječi možete vidjeti prijevod. Zanima me ova funkcija za francuski, ali čitatelj kojeg sam vidio ima francusko-engleski rječnik, a ne francusko-španjolski.
    Znate li je li moguće preuzeti španjolsko-francuske rječnike i integrirati ih u čitanje?
    hvala

  15.   Sasha dijo

    Pozdrav, zanima me mogu li se e-knjige kupiti s zaduživanjem sony prsten T2? Hvala!

    1.    Villamandos dijo

      Što podrazumijevate pod terećenjem?

      Pozdrav!

  16.   shoei dijo

    Imam ovog sonyja i također sam oduševljena. Pogotovo brzinom kojom učitava knjige i stranice. A također i sa softverom koji uključuje za upravljanje, koji je vrlo intuitivan i jednostavan.

  17.   lara dijo

    Dobro! kao što je netko pitao u nastavku ... je li moguće dodati španjolsko-francuski rječnik u zadane rječnike sony e-čitača? (na prst3 koji je sada opet izašao)

  18.   Polarni medvjed dijo

    Naravno, bilješke možete izvući na računalo. Za to upotrijebite sony čitač (PC ili Mac)

  19.   Anoniman dijo

    Mnogo mi se više sviđa prs t2 (ima tipke, zaslon osjetljiv na dodir, jednostavnost korištenja ...), iako priznajem da je osvjetljenje pw-a jako dobro

  20.   Adolfo dijo

    Dali su mi prst2, ali imam pitanje koje prodavač nije riješio. Kad okrenete stranicu ili prenesete fotografiju, ona puno trepće dok se slika ne stabilizira. Normalno je?

  21.   Maryam manzur dijo

    Pozdrav, suprug mi je dao prošli tjedan jer sam upoznala ovu e-knjigu ili čitač, nova sam i trudim se biti u mogućnosti nositi se s njom, sve dok se ne prilagodim, ako imam upit i preuzmem puno knjiga, uključujući trilogiju da umirem pročitati Svi formati koje preuzmem su pdf, jer stvarno ne znam koji format najbolje funkcionira, a od tri knjige prva i treća knjiga ne dopuštaju mi ​​da promijenim slovo, jer ??? ?? Preuzeo sam istu knjigu s drugih stranica, ali i dalje mi se događa isto što i sa drugom knjigom ne patim, ali ne mogu pročitati drugu ako nisam pročitao prvu, možete li mi pomoći, jer očito imate više iskustva i znate kako se nositi s tim pomozite mi molim vas, hvala vam puno

  22.   sibila dijo

    Pokrećem sony prsT2, već sam uključio 100 knjiga, vrlo sam dobar čitatelj .. i možda željan vijesti. Je li prikladno učitati unaprijed? Drugo pitanje Obično se dogodi da se, kada kliknete na knjigu, pojavi znak koji kaže: ** datoteku nije moguće pronaći, stavka je uklonjena s računala **, unatoč tome što je označena riječju NOVO. Što to znači? Nisam li vratio tu knjigu?
    Što je prikladnije u vezi s * punjenjem baterije *? Čekajte ovdje je li potpuno iscrpljen ili se naplaćuje prije?
    Zahvalan ako primim odgovore na ove probleme koji su predstavljeni.

  23.   Raúl Pallero dijo

    Pozdrav Villalobos, imam PRS T2 i prilikom preuzimanja knjiga s DRM zaštitom trebao bih učitati Adobe ID u čitač, kako se to radi? Prošao sam sve konfiguracije i ne mogu ništa pronaći, inače sam neofit u kibernetičkim pitanjima. Hvala Raule

  24.   Joaquin George dijo

    Pozdrav, hvala na vašoj kritici, pomogao mi je u odluci da je kupim. Dolazim iz Argentine, a tržište e-čitača ovdje nije razvijeno; Iako postoje tvrtke koje u našoj zemlji proizvode mnoštvo elektroničkih proizvoda poput tableta, prijenosnika, lcd-a itd., A govorim o brandovima kao što su Sony, Hitanchi, Lenovo, između ostalih; Nisu posvećeni e-čitačima. Jedina koja ima zastupljenost je Grammata. Dakle, nabavka ovog Sonyja, zasigurno uvezenog, dragocjeno je otkriće.

  25.   ender dijo

    Mislim da se koristio erreader mjesec dana, ne čini se baš opsežnom analizom, zapravo još uvijek imam mnogo dvojbi, a o rječnicima se čak ništa ne govori, nešto što je za mnoge osnovno (i razumijem to ne postoji rječnik na španjolskom, a to ne dopušta instaliranje rječnika, nešto što in kindle dopušta), ništa se ne govori o vizualizaciji slika; jer osoba koja odabere učitač koji omogućuje čitanje više formata, to je zbog dodane vrijednosti koju oni pružaju, a ovdje se ne kaže mogu li se slike, na primjer, rotirati ili možete povećati i smanjiti; zapravo nisu stavljeni čak ni tehnički detalji i dugačak itd.

  26.   vicentez55 dijo

    Nedostaje mi dobar rječnik RAE-a koji mi omogućuje pregledavanje riječi na španjolskom, u što bih mogao sumnjati. Moja e-knjiga ima 11 integriranih rječnika, ali ne RAE-a, a što je još gore, SONY je odbija ugraditi, a još manje olakšati nama koji već imamo PRS-T2. Osobno ću to uzeti u obzir na štetu tvrtke SONY. Lijep pozdrav

  27.   Elizej dijo

    Sjajan sam čitatelj i razmišljam o kupnji uređaja, ali ne odlučujem između Sonyja i Kindla, može li mi netko pomoći, rekavši mi koji je najjednostavniji za upotrebu i da li je pomogao čitati noću bez svjetla? Hvala vam

  28.   Fitilj dijo

    Mogu samo reći da mrzim Sony i da su pažnja, upravljivost i pouzdanost NAJGORI

  29.   SePuede Say (@SePueDecir) dijo

    Moj Sony čitač uvijek je bio loš. Svako toliko bi zapeo prilikom pregledavanja rječnika ili prilikom mijenjanja knjiga. Trebalo je zauvijek okrenuti stranicu. Odlučio sam ažurirati softver sa Sony stranice i tu je i ostao. Zauvijek zaključan. Odnio sam ga službenom servisu i rekli su mi da ga moram baciti, da bolje da kupim još jedan. Kažem im da je tako jer sam pokušao instalirati njihov softver kako je naznačeno i ne daju mi ​​drugo rješenje osim da ga bacim.

    Potrošio sam dobar novac na stvar misleći da je Sony jamstvo i zapravo prevara.

    Nema prednost u odnosu na druge čitatelje, komplicirano je za rukovanje, usporava se, ruši, ruši, a Sonyjeva tehnička služba i briga o kupcima ne postoje. Njegova je opcija uvijek "kupiti si novu".

  30.   Marvin dijo

    Imam oboje, obojica su izvrsni, ali kindle nadmašuje sony, ne samo da nadmašuje sony zbog osvjetljenja, već na kindlu možete preuzeti knjige s bilo kojeg mjesta na internetu, a ne sa sony-a.

  31.   Francisco dijo

    Molim vas, može li mi netko reći način deinstalacije torbe Sony PRSA-SC22 • Za Sony Book Reader • Boja crvena
    • Referenca.: SONY-PRSASC22R.WW
    • P / N ………… ..: PRSASC22R.WW
    • Obitelj ...: Digitalne knjige - E-knjige

  32.   pokvariti dijo

    Pozdrav svima: možete li mi reći koji je prosječni život vaših e-čitača? Imam Kindle Touch i nakon dvije godine i 7 mjeseci tipka izbornika se pokvarila i ne mogu doći do nje. Iskreno sam razočaran ovom markom, budući da sam je stekao razmišljajući o dodanoj vrijednosti koju može pružiti: kvaliteti, knjigama u Amazonu itd. Ali sada otkrivam da je izvan garancije da je ne mogu popraviti, a jedino rješenje je kupiti meni jedan od njihovih zaliha jeftinijih uređaja. Traju li e knjige tako kratko? Moja je super njegovana pa se čini da je kratko vrijeme.
    Zbog toga razmišljam o prelasku na SONY.
    Srdačan pozdrav.

  33.   Rober dijo

    Glatki mozak koji voli Apple je isti onaj koji voli Kindle. Bogovi ... ..