Ocena po miesiącu użytkowania mojego Sony PRS-T2

Sony eReader

Dzisiaj dokładnie miesiąc temu kupiłem drugi eReader Sony PRS-T2 Że od pierwszej chwili uznałem, że jest za drogi, a kilka dni później zacząłem myśleć, że jest nawet tanio i że dziś uważam autentyczny klejnot w „śmiesznej cenie”.

Z pewnością wielu z Was odrzuci mnie jako nierozważnego milionera lub głupca bez więcej, ale jeśli przestaniemy o tym myśleć i jeśli naprawdę lubisz czytać i jesteś w stanie wyciągnąć wystarczająco dużo z tego urządzenia, jego cena okazuje się być tylko szczegółem.

Wracając do mojego artykułu, bo choć może się tak nie wydawać, nie przyjechałem tutaj, aby ocenić, czy warto było wydać pieniądze na urządzenie Sony, czy nie, ale raczej po to, aby opowiem Ci moje doświadczenie i osobistą opinię.

Sony eReader

Przed podjęciem decyzji o zakupie Sony PRS-T2 wypróbowałem wiele urządzeń, przeczytałem setki porównań, informacji i artykułów w całej sieci i bez wątpienia uważam, że miałem całkowitą rację decydując się na to urządzenie i nie tylko po przeczytaniu w tym samym pokonuje ilość problemów, jakie daje drugie urządzenie, które w końcu ceniłem kupując razem z PRS-T2, mówię jak można sobie wyobrazić o Oświetlenie dotykowe BQ Cervantes.

Wśród pozytywnych punktów, które znalazłem w tym urządzeniu, mógłbym wyróżnić:

  • Żywotność baterii. Mam urządzenie dokładnie od miesiąca i używając go codziennie nie musiałem jeszcze ładować baterii, co jest niewątpliwie czymś niezwykłym
  • Szybkość czytnika. Z wyjątkiem uruchamiania, szybkość przewracania stron i inne funkcje, które można wykonać za pomocą eReadera, są niezwykle szybkie
  • Kompatybilność formatu. Bez wątpienia ten punkt był dla mnie pilną potrzebą, którą Sony PRS-T2 zdołał pokryć doskonałą notatką, a mianowicie, że mogę czytać pliki PDF lub EPUB bez problemu i trudności
  • Łatwość użycia. Bardzo się mylą ci wszyscy, którzy mówią, zwłaszcza osoby w podeszłym wieku, że nie porzucą swoich tradycyjnych książek na rzecz książki elektronicznej ze względu na trudności w ich obsłudze. Jest to prawdopodobnie najłatwiejsze i najprostsze w obsłudze urządzenie tego typu

Sony eReader

Jak mogłoby być inaczej w tym miesiącu odkryłem również pewne negatywne punkty, ale w żadnym wypadku nie zaciemniają one mojej ogólnej opinii na temat tego urządzenia:

  • Nie można wyodrębnić notatek. Notatki można robić na każdym słowie lub frazie w książce, ale nie można ich wydobyć, na przykład do komputera, co jest niewątpliwie punktem ujemnym
  • Projekt zewnętrzny. Wybrałem czarny Sony PRS-T2 za to, że jest poważny i w zasadzie czysty, ale za każdym razem, gdy kładę palec na zewnętrznym wykończeniu, mój odcisk palca pozostaje na nim, przez co obudowa urządzenia jest „trochę brzydka”.

Bez wątpienia po wielu rundach, godzinach szukania i czytania informacji i opinii szczerze w to wierzę Miałem całkowitą rację, kupując Sony PRS-T2 do tego stopnia, że ​​gdyby ktoś w tej chwili zaoferował mi wymianę na jakiekolwiek inne urządzenie, dając mi pełny zwrot ceny, jaką kosztowało mnie urządzenie Sony i nie pobierając żadnego euro za nowe urządzenie, odpowiedziałbym negatywnie bez ani jednej sekundy wahanie.

Jakie jest Twoje doświadczenie i ocena eReadera, który podarowali Ci Królowie lub Święty Mikołaj?.

Więcej informacji - Porównanie: Sony PRS-T1 vs Sony PRS-T2


Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

  1. Odpowiedzialny za dane: Miguel Ángel Gatón
  2. Cel danych: kontrola spamu, zarządzanie komentarzami.
  3. Legitymacja: Twoja zgoda
  4. Przekazywanie danych: Dane nie będą przekazywane stronom trzecim, z wyjątkiem obowiązku prawnego.
  5. Przechowywanie danych: baza danych hostowana przez Occentus Networks (UE)
  6. Prawa: w dowolnym momencie możesz ograniczyć, odzyskać i usunąć swoje dane.

  1.   niezdecydowany powiedział

    A pytanie, które wielu z nas zadaje sobie, brzmi: co jest lepsze, ten czy Paperwhite?

    1.    Villamando powiedział

      Testowałem 2 i długo Sony PRS-T2

      1.    zamień powiedział

        Czy naprawdę próbowałeś obu? Jakie porównanie zrobiłeś? Porównujesz czytnik poprzedniej generacji (oczywiście PRS-T2) z czytnikiem nowej generacji. Czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego SONY ma lepszą długość?

        1.    Villamando powiedział

          Dla mnie ze względu na szybkość działania systemu, możliwości w zakresie odczytu plików, design i łatwość zarządzania urządzeniem po podłączeniu do komputera. Oprócz wielu negatywnych aspektów, których nie lubię w Kindle.

          Każdy ma swobodę wyrażania opinii, ja mam swoją, ty masz swoją i każdemu tę, którą chce.

          Dla mnie urządzenie Sony może być lepsze, ale dla Ciebie inne i wcale nie musi być złe...

          1.    zamień powiedział

            Każdy będzie mógł mieć jasną opinię, co nie oznacza, że ​​są pewne rzeczy, które są obiektywne. Jak PRS-T2 pokonuje Paperwhite? Dzięki temu czyta więcej formatów i ma gniazdo kart MicroSD. Jak pokonuje go Paperwhite? W rozdzielczości, w szybkości (tak, na przykład przewracanie strony w Paperwhite jest znacznie szybsze), w wsparciu technicznym (Amazon daje dziś najlepsze wsparcie techniczne ze wszystkich firm e-czytników), w jego oświetleniu front-light, w bezpłatne przechowywanie w Amazon Cloud itp.

            Jeśli chodzi o to, co mówisz, zarządzanie Kindle po podłączeniu do komputera jest tak proste, jak w przypadku pendrive'a. Nie wchodzę w projekt, bo to coś wyraźnie subiektywnego.

            Przypuszczam, że możliwe jest, że SONY prędzej czy później wypuści e-czytnik dla tego pokolenia, który może konkurować z KoboGlo, Tagus Lux, Kindle Paperwhite itp., ale do dziś takiego czytnika nie ma i jeszcze raz podkreślam, że PRS -T2 w porównaniu do niektórych poprzednich to nic innego jak czytelnik poprzedniej generacji i ogólnie gorszy.

            Szczerze wierzę, że nie miałeś możliwości porównania obu czytelników, więc nie warto wyrażać opinii na ten temat.

            Bez złości, pozdrowienia.


          2.    katafrakt powiedział

            Szybkość systemu? Na Sony PRS-T2? Proszę... Jeśli nawet Kindle 4 za 79 euro daje tysiąc obrotów przy starcie i przewraca stronę (lepiej, żebyśmy nie rozmawiali, żeby nie upokorzyć biednego Sony). Jeśli chodzi o żywotność baterii, normalną rzeczą dla KAŻDEGO CZYTNIKA jest to, że trwa około miesiąca w tempie pół lub godziny codziennego czytania, więc nie wymyślili też koła.

            Jeśli chodzi o „łatwość obsługi”, Kindle 4 (który nie jest dotykowy) jest znacznie bardziej intuicyjny i „naturalny”, jeśli chodzi o przewracanie strony, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć dowolny przycisk do przodu i do tyłu na obu e ekran kciukiem lub palcem wskazującym. A jeśli chodzi o cenę, cóż… Kindle 4 za 79 euro (a kilka dni temu w sprzedaży za 59 euro).

            K4 nie czyta ePub, to prawda, ale nie stanowi to obecnie problemu, ponieważ wszystkie sprzedawane i pirackie książki są w formatach ePub i mobi (ta na Kindle), a niektóre w nowym formacie Amazon KF8. A potem jest Kaliber.

            A to nie wspominając o wielu możliwościach Kindle poza czytaniem książek: wysyłanie i automatyczna konwersja stron internetowych i gazet, pobieranie podglądów książek, możliwość zwrotu zakupionych książek, jeśli ci się nie podobają… W każdym razie.

            Poproszę o trochę więcej obiektywizmu i rygoru.


          3.    Marcial powiedział

            Wtedy nadejdzie tito Amazon, połączy twoich czytelników z Wi-Fi i usunie wszystkie twoje książki z powodów uznaniowych (jak już to zrobiło więcej niż raz). A reszta z nas będzie się bardzo śmiać, że jesteś tak głupi, że kazałeś tańczyć z diabłem.


          4.    pepe_thunder powiedział

            Proszę !! Skąd bierzesz te bzdury?


          5.    Marii del Carmen powiedział

            Wygląda na to, że dobrze znasz Sony i mam problem: nie widzę niektórych książek, które ostatnio załadowałem, jeśli patrzę na nie na komputerze, są, ale nie pojawiają się w Czytniku. Usunąłem kilka już przeczytanych, ale wciąż nie pokazuje mi nowych, co mogę zrobić? Jestem zdesperowanyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


  2.   Edward Perez powiedział

    Mam białą księgę.

    To, co znacznie przewyższa Sony, to podświetlenie.
    To jest po prostu świetne.
    Urządzenie nie „odkształca się” w świetle zewnętrznym, zachowuje swoją estetykę. Dodatkowo jest stopniowany w zależności od ilości światła w otoczeniu.
    Ma ten sam problem z powierzchnią. Moje ślady są wszędzie. Pojemność baterii to 4 tygodnie, lub 3, jeśli masz ją z Wi-Fi i podświetleniem zawsze aktywnym, drobny problem.

    Zawsze korzystałem z kindle i nie wiem, czy inne urządzenia mają takie same udogodnienia. Dopiero na początku korzystałem z połączenia laptopa do przekazywania książek. Obecnie sposób przekazania książki nie może być prostszy niż wysłanie e-maila do Kindle'a, a w 30 sekund lub mniej mam ją już na e-czytniku, bez konieczności chodzenia dookoła i szukania podłączenia do laptopa.

    Rozdzielczość ekranu należy do najwyższych na rynku, czyli według specyfikacji technicznej. Podczas przewracania strony nie jest to zauważalne.

    To, co daje mu wartość dodaną, to fakt, że Kindle uczy się na podstawie twoich nawyków czytania. W zależności od tego, ile przeczytasz, oblicza, jak długo zamierzasz ukończyć rozdział (10 minut, 12, 15 itd.) lub za ile godzin skończysz książkę. Jeśli się rozleniwisz i przestaniesz czytać na kilka dni, zostanie to przeliczone.

    Wreszcie, jak przechodzę od jednego kindle do drugiego, książki są w „chmurze”, wystarczy je zsynchronizować i mam dokładnie to samo.

    Powierzchnia dotykowa została znacznie ulepszona. Przyciski zostały odłożone na bok, z wyjątkiem jednego. A kiedy dotkniesz powierzchni, wydaje się porowata, jak kartka papieru.

    Pozdrowienia.

    1.    Villamando powiedział

      Świetna ocena przyjaciela Kindle, bardzo za to dziękuję.

      Pozdrowienia!

  3.   tam powiedział

    Dzięki sony prs t1 możesz wyodrębnić notatki z książek. Wystarczy skorzystać z oprogramowania Sony Reader for PC. Otwierasz książkę iw prawej dolnej części klikasz ikonę, aby wyeksportować notatki.

    1.    Villamando powiedział

      Spróbuję, aby zobaczyć, czy działa w obu przypadkach. Dziękuję Ci!!

      1.    Sansa powiedział

        Możesz także użyć Evernote, aby udostępnić notatki na swoim koncie Evernote, aby mieć je na swoim komputerze lub telefonie.

  4.   Niezdecydowany2 powiedział

    A co z plikami PDF? Którą czytają lepiej, na tym urządzeniu czy na Paperwhite?

    1.    Villamando powiedział

      W Sony czytają bardzo, bardzo dobrze, w Kindle próbowałem go bardzo krótko i nie udało mi się przeczytać żadnego PDFa, ponieważ nie jest to dla mnie w tej chwili potrzebne.

      1.    katafrakt powiedział

        Bez względu na to, jak dobrze są czytane, plik PDF NIE jest przeznaczony do wyświetlania na ekranie o przekątnej 6 cali, chyba że, powtarzam, został wygenerowany z rozmiarem strony, który uwzględnia wymiary w mm ekranu o przekątnej 6 cali. Czytelnicy nie czynią cudów, zwłaszcza jeśli PDF zawiera ilustracje.

        1.    David miralles powiedział

          Człowieku, to zależy od tego, jak generowany jest plik PDF. Jeśli masz kserokopię w formacie elektronicznym, to tak, ale jeśli na przykład jest ona wyciągnięta z pliku .doc, czytelnik przechwytuje tylko tekst i wygląda fantastycznie. Można powiedzieć, że nienawidzisz Sony, ale rozpalenie nie jest tak dobre, a Sony nie jest takie złe. Mam T1 i poza lampką resztę robi mój czytnik bez problemów. To, czego brakuje w T2 to odtwarzanie dźwięku, czasami lubię słuchać muzyki w tle podczas czytania.

          1.    lektor powiedział

            Właściwie, niezależnie od pochodzenia pliku PDF, e-czytnik (niezależnie od marki) nie będzie zbyt wygodny w obsłudze, jeśli plik zostanie wygenerowany w formacie A4. W przypadku plików PDF o tym rozmiarze tablet zawsze będzie lepszy (jeśli może być lepszy o 9,7 lub 10,1″).


    2.    katafrakt powiedział

      Cześć. Żaden ekranowy czytnik e-ink o przekątnej 6 cali nie nadaje się do odczytu plików PDF, chyba że jest „wydrukowany” w tym rozmiarze. Jeśli pracujesz z plikami PDF w rozmiarze DINA4, musisz kupić czytnik 8 ″ lub tablet 10 ″.

  5.   CARMEN „ZAGUBIONA” powiedział

    witam, dostałem w prezencie Sony PRS-T2. Problem w tym, że na temat ebooków jestem dość ignorantem. Mam na komputerze książki w formacie pdf, czy mogę je przenieść do sony tak, jak jest? lub muszę je przekonwertować na inny format.

    Jeśli muszę je przekonwertować, proszę, jak to się robi? Dzięki

  6.   Pepe Aragon powiedział

    Gdzie mogę znaleźć ołówek do Sony prst2, mój zaginął

  7.   Kokpity powiedział

    Jeśli chodzi o czytanie książek w formacie PDF, nikt nie może pobić Sony T1,2. Mam Kindle i Kobo, ale zawsze wracam do mojego Sony, ponieważ mają idealne oprogramowanie do czytania książek PDF: ich kolumny, automatyczne przycinanie, możliwość czytania ich tak, jakby były ePubem bez konieczności konwertowania, tak czy inaczej. W przypadku plików PDF Sony T1,2 nie ma sobie równych.
    pozdrowienia

  8.   Kokpity powiedział

    Jeśli chodzi o czytanie książek w formacie PDF, nikt nie może pobić Sony T1,2. Posiadam podświetlany Kindle i Kobo, ale zawsze wracam do mojego Sony, ponieważ mają idealne oprogramowanie do czytania książek w PDF, oprócz praktyczności jego przycisków: możliwość czytania ich w kolumnach, robienie automatycznego przycinania, możliwość ich odczytania jak z ePub'a i tak będzie bez konieczności ich konwertowania. W przypadku plików PDF Sony T1,2 nie ma sobie równych.
    pozdrowienia

    1.    Ale Kendra powiedział

      jak to robisz? Wyciąłem dla mnie spód każdej strony pdf, kupiłem go tydzień temu i chcę go wyrzucić! Mam prs600, który uwielbiam, ale jestem stary, dlatego chciałem go zaktualizować, muszę go przeczytać w pdf, wyrzuca mnie, jeśli mam przekonwertować 1600 książek, pomóż mi ,,, zrobię zostawię ci mój e-mail, jeśli możesz to zrobić alejandrasanroman@hotmail.com, Dziękujemy!

  9.   kwas powiedział

    Witam, chciałem Cię zapytać, czy przydaje się do robienia notatek na uniwersytecie, czy możesz przeczytać książkę i szybko udać się do redakcji, aby ją streścić. Dzięki

  10.   salwa powiedział

    Nie wiem, czy to będzie jeszcze aktywne, ale próbuję szczęścia. Z Epub of Game of Thrones ebook (to jest ten model) przewraca mnie przez trzy strony na raz: od 412-315 do 416-419, uniemożliwiając mi przeczytanie tego, co teoretycznie mówi w 413, ponieważ przycisk przeskakuje wokół tych bloków i dotyk szaleje, jeśli spróbuję przeciągnąć.

    To normalne?

    1.    salwa powiedział

      Cóż, przyjaciel mi to przekazał, więc rozumiem, prawda?

      1.    Villamando powiedział

        Cóż, nie mogłem wtedy powiedzieć prawdy, polecam pytać na forum, nigdy mi się to nie zdarzyło z moim urządzeniem.

        Inną opcją może być zdobycie innej identycznej książki, aby sprawdzić, czy problem leży w cyfrowej książce, która byłaby najbardziej normalna.

  11.   Gerardo powiedział

    witam mam problem z T2 którą kupiłem w tym tygodniu, nie mogę w pełni załadować książki, którą przekonwertowałem z FB2 na PDF, musi mieć 692 strony i załadowanych jest tylko 61, ktoś wie dlaczego.

    dzięki

  12.   antonio powiedział

    Mam Sony. Chociaż rozważałem zakup podpałki. Każdy jest w porządku. Chociaż rozpalacz ma inne "funkcje", nie sądzę, że jest lepszy w tym lub na odwrót.
    Nie zapominajmy, jaka jest Twoja rola: czytać książkę. Nie chcę, aby odtwarzał mp3 lub oczywiście wideo (ograniczenia ekranu).
    Ale czy ktoś widział tradycyjną książkę ze światłem? Nie uważam więc za konieczne, aby ekran mojego czytnika go nie miał, chociaż światło nie jest podświetlane, jak w Kindle. Dużo pracuję z komputerami, aby unikać światła podczas czytania.
    Mówią, że rozpalanie jest szybsze, jeśli chodzi o przewracanie strony… szczerze, mój przewraca ją szybciej niż patrzenie w górę.
    Również do pracy i studiów muszę otwierać i zmieniać kilka dokumentów Word i PDF. Nie przyszłoby mi to do głowy z czytnikiem Sony, ale też z Kindle, po prostu żaden z nich nie był w stanie pokryć nawet 10% moich potrzeb w zakresie mocy i szybkości, do tego mam komputer i tablet.
    Krótko mówiąc, kindle ma światło (nie jest to konieczne, wręcz przeciwnie, unikam), czy jest szybsze? Nie potrzebuję tej prędkości, robi więcej rzeczy…. Po prostu chcę to przeczytać. Każdy dobrze spełnia funkcję, do której jest: czytanie, mam znajomych z Kindle i bardzo się cieszę.

  13.   Esther powiedział

    No cóż, mam problem: kiedy kupuję książkę online (płatnie) pozostaje ona na twardym dysku mojego komputera, ale nie mogę jej przenieść do czytnika. Natomiast z darmowymi lub pirackimi książkami nie mam problemu. Format zakupu to .acsm, mają DRM i chociaż mam zainstalowane Adobe Digital Editions i Calibre to nie wiem gdzie jest usterka, ale nie widzę ich w czytniku (chociaż mówi mi że tak , już istnieją, że jeśli chcę je wymienić…) To frustracja. Czy ktoś może mi pomóc? Dziękuję Ci.

  14.   Ricardo powiedział

    Cześć, dzięki za komentarz. Chciałbym zadać pytanie o ten czytnik, ponieważ oceniam zakup.
    Widziałem, że ma zintegrowany słownik angielsko-hiszpański, dzięki czemu po przeczytaniu książki, wybraniu słowa można zobaczyć tłumaczenie. Interesuje mnie ta funkcja dla języka francuskiego, ale czytelnik, którego widziałem, ma słownik francusko-angielski, a nie francusko-hiszpański.
    Czy wiesz, czy można pobrać słowniki hiszpańsko-francuskie i zintegrować je z lekturą?
    dzięki

  15.   Sasha powiedział

    Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy e-booki można kupić z debetem w Sony prs T2? Dzięki!

    1.    Villamando powiedział

      Co rozumiesz przez debet?

      Pozdrowienia!

  16.   Shoei powiedział

    Mam tego sony i też jestem zachwycony. Zwłaszcza z szybkością, z jaką ładuje książki i strony. A także z oprogramowaniem, które zawiera do zarządzania, co jest bardzo intuicyjne i proste.

  17.   lara powiedział

    Dobrze! jak ktoś zapytał poniżej… czy można dodać słownik hiszpańsko-francuski do domyślnych słowników e-czytnika Sony? (do prst3, który teraz wyszedł ponownie)

  18.   Niedźwiedź polarny powiedział

    Oczywiście możesz wypakować notatki na komputer. Użyj do tego czytnika Sony (PC lub Mac)

  19.   Anonimowy powiedział

    Dużo bardziej podoba mi się prs t2 (ma przyciski, dotykowy ekran, łatwość obsługi...), choć przyznam, że oświetlenie pw jest bardzo dobre

  20.   Adolfo powiedział

    Dostałem prst2 w prezencie, ale mam pytanie, na które sprzedawca nie rozwiązał. Kiedy przewracasz stronę lub przesyłasz zdjęcie, często miga, dopóki obraz się nie ustabilizuje. To normalne?

  21.   Mariam Manzur powiedział

    Witam mój mąż dał mi w zeszłym tygodniu bo spotykam się z tym ebookiem lub czytnikiem, jestem nowa i próbuję sobie z tym poradzić, to dopóki się nie dostosuję, jeśli mam zapytanie i pobrałem dużo książek w tym trylogię, którą jestem umieram z chęci przeczytania Wszystkie formaty, które ściągam to pdf, bo tak naprawdę nie wiem, który format jest najlepszy, a z trzech książek pierwsza i trzecia nie pozwalają mi zmienić litery, bo ????? Pobrałem tę samą książkę z innych stron, ale nadal dzieje się to samo, co z drugą książką nie cierpię, ale nie mogę przeczytać drugiej, jeśli nie przeczytałem pierwszej, czy możesz mi pomóc, ponieważ najwyraźniej masz więcej doświadczenia i wiesz jak sobie z tym poradzić pomóż mi proszę bardzo dziękuję

  22.   sybila powiedział

    Mam premierę sony prsT2, mam już wgrane 100 książek, jestem bardzo dobrym czytelnikiem... i może żądny nowości.Czy wygodnie jest załadować z wyprzedzeniem? Kolejne pytanie Zazwyczaj po kliknięciu w książkę pojawia się napis: ** pliku nie można znaleźć, pozycja została usunięta z komputera **, mimo że jest oznaczona słowem NOWY. Co to znaczy? Czy nie odzyskałem tej książki?
    Jeśli chodzi o *ładowanie baterii*, co jest wygodniejsze? Poczekaj, czy jest całkowicie wyczerpany lub ładuje się wcześniej?
    Dziękuję, jeśli otrzymam odpowiedzi na te problemy, które zostały przedstawione.

  23.   Raúl Pallero powiedział

    Witaj Villalobos, mam PRS T2 i podczas pobierania książek z ochroną DRM powinienem załadować Adobe ID do czytnika, jak to się robi? Przeszedłem przez całą konfigurację i nic nie mogę znaleźć, przy okazji jestem neofitą w kwestiach cybernetycznych. Dzięki Raulowi

  24.   Joaquin George powiedział

    Witam, dzięki za krytykę, pomogło mi to w podjęciu decyzji o zakupie. Pochodzę z Argentyny i rynek e-czytników nie jest tutaj rozwinięty; Chociaż są firmy, które produkują w naszym kraju wiele gam produktów elektronicznych, takich jak tablety, notebooki, lcd itp., a mówię o takich markach, jak między innymi Sony, Hitanchi, Lenovo; Nie są przeznaczone dla e-czytników. Jedynym, który ma reprezentację, jest Grammata. Tak więc otrzymanie tego Sony, z pewnością importowanego, jest cennym znaleziskiem.

  25.   Ender powiedział

    Myślę, że używanie erreadera od miesiąca nie wydaje się zbyt obszerną analizą, w rzeczywistości wciąż mam wiele wątpliwości, a nawet nie mówi się nic o słownikach, co dla wielu jest fundamentalne (a rozumiem że nie ma słownika w języku hiszpańskim i nie pozwala on instalować słowników, co w kindle pozwala), nic nie mówi się o wizualizacji obrazów; Ponieważ osoba, która wybiera e-czytnik, który umożliwia czytanie większej liczby formatów, to ze względu na wartość dodaną, jaką zapewniają, a tutaj nie jest powiedziane, czy na przykład obrazy można obracać, czy można powiększać i pomniejszać; w rzeczywistości nie wprowadzono nawet szczegółów technicznych i długich itp.

  26.   vicentez55 powiedział

    Brakuje mi dobrego słownika RAE, który pozwala konsultować się ze słowami w języku hiszpańskim, co do których mogę mieć wątpliwości. Mój ebook ma 11 zintegrowanych słowników, ale nie RAE, a co gorsza, SONY odmawia jego włączenia, a tym bardziej ułatwia to tym z nas, którzy już mają PRS-T2. Osobiście wezmę to pod uwagę na niekorzyść firmy SONY. Pozdrowienia

  27.   Elizeusz powiedział

    Jestem świetnym czytelnikiem i zastanawiam się nad zakupem urządzenia, ale nie decyduję się między Sony a kindle, czy ktoś może mi pomóc, podpowiadając, które jest najłatwiejsze w obsłudze i że pomogło czytać w nocy bez światła? Dziękuję Ci

  28.   Knot powiedział

    Mogę tylko powiedzieć, że nienawidzę Sony, a uwaga, łatwość zarządzania i niezawodność są NAJGORSZE

  29.   Możesz powiedzieć (@SePueDecir) powiedział

    Mój czytnik Sony zawsze był zły. Od czasu do czasu zacinał się podczas przeglądania słownika lub zmiany książek. Przewrócenie strony zajęło wieczność. Postanowiłem zaktualizować oprogramowanie ze strony Sony i tam zostało. Zamknięty na zawsze. Zabrałem go do oficjalnego serwisu i powiedzieli mi, że muszę go wyrzucić, że lepiej kupię inny. Mówię im, że tak jest, ponieważ próbowałem zainstalować ich oprogramowanie zgodnie z opisem i nie dają mi innego rozwiązania niż wyrzucenie go.

    Wydałem sporo pieniędzy na coś, myśląc, że Sony jest gwarancją i faktycznie jest oszustwem.

    Nie ma przewagi nad innymi czytnikami, jest skomplikowany w obsłudze, powolny, awarie, awarie, a serwis techniczny i obsługa klienta firmy Sony nie istnieją. Jego opcją jest zawsze „kup sobie nowy”.

  30.   Marvin powiedział

    Mam oba, oba są doskonałe, ale kindle przewyższa sony, nie tylko przewyższa sony pod względem iluminacji, ale na kindle można pobierać książki z dowolnego miejsca w internecie a nie na sony.

  31.   Francisco powiedział

    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak odinstalować futerał Sony PRSA-SC22 • Do czytnika książek Sony • Kolor czerwony
    • Numer referencyjny: SONY-PRSASC22R.WW
    • P / N ………… ..: PRSASC22R.WW
    • Rodzina …… .: Książki cyfrowe - Ebooki

  32.   Marca powiedział

    Witam wszystkich: czy moglibyście mi powiedzieć, jakie jest przeciętne życie waszych e-czytników? Mam Kindle Touch i po dwóch latach i 7 miesiącach zepsuł się klawisz menu i nie mogę się do niego dostać. Jestem szczerze rozczarowany tą marką, ponieważ nabyłem ją myśląc o wartości dodanej, jaką może zapewnić: jakość, książki w amazon itp. Ale teraz stwierdzam, że ponieważ jest poza gwarancją, nie mogą jej naprawić i jedynym rozwiązaniem jest zakup mi jeden z ich zapasów tańszych urządzeń. Czy e-książki trwają tak krótko? Mój jest bardzo zadbany, więc wydaje się, że to krótki czas.
    Dlatego myślę o przejściu na SONY.
    Z poważaniem.

  33.   Rober powiedział

    Gładkie mózgi, które kochają Apple, to te same, które kochają Kindle. Bogowie…..