SPC eReader

Друг бренд на е-читачи, иако не толку познат, е СПЦ. Овие производи можат да бидат и прифатлива алтернатива за големите брендови, а вистината е дека тие се доста интересни производи во однос на квалитетот, карактеристиките и технологијата. Затоа, ако сè уште не го знаете, треба да го знаете следново:

Најдобрите SPC модели на eReader

Помеѓу најдобрите модели на eReader SPC кои можете да ги купите денес се:

СПЦ Дикенс светлина 2

SPC Dickens Light 2 е електронски плеер за книги што се одликува навистина евтина цена, но со некои карактеристики за истакнување. На пример, има екран со позадинско осветлување што можете да го гледате во режим на портрет или пејзаж, има и предни копчиња за брзи функции, прилагодливо предно светло, 1 месец траење на батеријата со едно полнење и е лесен и тенок.

Вашиот екран е 6-инчен тип е-мастило, и има капацитет за складирање од 8 GB што може да се прошири до 32 GB со помош на microSD мемориски картички. Исто така, треба да се каже дека има едноставен интерфејс и практични карактеристики како речник, функција за пребарување зборови, Оди на страница, автоматско вртење страница, обележувачи на страници итн.

SPC Dickens Light Pro

Друг истакнат модел е SPC Dickens Light Pro. Понапреден модел од претходниот, со екран на допир e-Ink, прилагодливо предно светло при осветлување и температура на бојата, вертикална или хоризонтална положба за читање, со еден месец автономија, 8 GB внатрешна меморија и со вклучен капак .

Вашиот екран е 6 инчи, и има прилично компактен и лесен дизајн. Неговата дебелина е само 8 mm, што ви овозможува лесно да го држите со една рака без никаков проблем, дури и на долги временски периоди.

Карактеристики на SPC eReaders

тестирање ereader spc

Како карактеристики на SPC eReadersМораме да го истакнеме следново:

Еден месец автономија

Ефикасноста на екраните e-Ink на овие е-читачи на SPC и нивниот хардвер ги прави батеријата на овие уреди трае неколку недели, дури и еден месец со едно полнење. Ова е голема предност што ќе ве спречи да го полните уредот на секои два или три или да го најдете без полнење и да ви го расипе времето за читање во денот.

MicroUSB врска

Тие имаат microUSB врска, со кабелот не само што можете лесно да ја полните батеријата. Исто така, ќе имате можност да го поврзете вашиот eReader SPC со вашиот компјутер како да е друг отстранлив мемориски медиум и на тој начин да пренесувате датотеки до или од уредот.

Речник

Вклучува интегриран речник на шпански, што ќе ви овозможи брзо да го консултирате секој збор што не го знаете и без потреба да користите друг уред за него или да го носите речникот со себе. Исто така, ова може да биде совршено и за деца кои учат вокабулар.

затемнувачко светло при осветлување

Предното светло на овие SPC ечитачи е LED, не троши многу, а исто така дозволува прилагодете го интензитетот на осветленоста да го приспособат на која било амбиентална светлина. Ќе ви овозможи дури и да читате во темница, без да ја вознемирувате партнерката кога сте во кревет и читате, а таа сака да спие.

Дали SPC е добар бренд за eReader?

ereader spc

SPC е шпанска фирма на технологијата. Овој бренд е посветен на маркетинг на различни технолошки уреди, вклучително и eReaders. Специјализирана е за паметни и поврзани производи, како за дома, така и за компании, со повеќе од 30 години искуство во секторот.

Исто така има и добра вредност за парите, како што видовте. И овие модели на SPC eReader имаат се што очекувате од читач на еКниги. Меѓутоа, ако има негативна страна, тоа е што немате разновидни модели.

Како да ресетирате е-книга SPC?

Ако вашиот eReader SPC не работи правилно или гледате дека паѓа, има a начин за ресетирање овој уред е многу лесен. Чекорите се:

  1. Пронајдете мала дупка што ќе биде на долната страна на уредот.
  2. Вметнете нешто тенко и лесно притиснете.
  3. Сега ќе видите дека уредот се рестартира.

Кои формати ги чита eReader SPC?

читач за преглед spc

Доколку се сомневате во формати кои SPC за eReader ги прифаќаЕве ги сите датотеки што можете да ги користите:

  • е-книги, стрипови, весници и списанија: EPUB, PDF, TXT, HTML, FB2, RTF, MOBI, CHM, DOC.
  • Датотеки со заштита: Adobe DRM за EPUB и PDF.
  • Слики: JPG, BMP, PNG, GIF.

Каде да купите евтин SPC eReader

Конечно, кога зборуваме за каде да купите евтин SPC за eReader, мора да истакнеме две главни локации:

Амазон

Во големата онлајн продавница ќе најдете SPC eReaders по добра цена, понекогаш дури и со попусти. Дополнително, ги имате сите гаранции за купување и враќање понудени од американскиот гигант, како и сигурни плаќања и ексклузивни поволности доколку сте веќе корисник на Prime.

Медијамаркт

Во германскиот ланец Mediamarkt ќе го најдете и eReader SPC. Тоа е по добра цена и можете да изберете дали да го однесете дома во моментот со одење на кое било од продажните места низ географијата на Шпанија или да го купите од нивната веб-страница за да го испратите до вашиот дом.