eReader за енергетски систем

Шпанскиот бренд исто така се впушти во продажба на уреди за читање електронски книги. Тој eReader за енергетски систем Веќе не се продава, па затоа треба да бидете многу свесни за другите достапни алтернативи кои имаат слична цена и карактеристики.

Препорачани модели на алтернативи на ечитачот на енергетскиот систем

Меѓу алтернативните модели на еРеадер за енергетскиот систем ние ви препорачуваме следното:

Kindle 2022 Basic

Достапен модел на почетно ниво кој пакува одлични карактеристики, одличен квалитет и одлично искуство, плус огромна библиотека од над 1.5 милиони наслови (и се зголемува):

PocketBook Lux 3

Овој друг е-читач на PocketBook е исто така достапен, а најдоброто нешто е што има се што можете да очекувате од одличен уред, дури и подобар од системот за енергија:

СПЦ Дикенс светлина 2

Следниот препорачан производ е овој SPC, кој исто така може да биде одлично решение за оние кои бараат нешто со добра вредност за парите:

Woxter E-Book Scribe

Се разбира, ја имате и евтината опција на Woxter, која исто така има повеќе од пристојни карактеристики за неговата цена:

Карактеристики на енергетскиот систем eReader

е-читач на енергетскиот систем

Ако сте заинтересирани за е-читач на Energy System, треба да знаете што се тие неговите главни технички карактеристики да ги споредиме со препорачаните модели што ги предложивме во претходниот дел:

Интегрирана светлина

Електронските читачи на енергетскиот систем имаат a Предно светло од ЛЕД тип вграден за да можете да читате во секакви услови на амбиентално осветлување, дури и кога сте во целосна темнина. Може да биде практично и за читање во кревет без да му пречи на другиот. Секако, ова светло може да се прилагоди во однос на интензитетот, за да можете постојано да го прилагодувате на вашите потреби.

Анти-отсјај

Се разбира, екраните на Energy Sistem eReaders имаат a третман на површината против отсјај, т.е. да се избегне досаден отсјај кои ве спречуваат да уживате во добро искуство додека ги читате вашите омилени книги или стрипови.

WiFi

Вклучено е и Energy System eReader Поврзување WiFi да се поврзете на интернет безжично и на тој начин да имате пристап до онлајн книжарниците од каде што можете да ја добиете содржината за да креирате своја дигитална библиотека со еКниги и да уживате во сите наслови за кои сте сонувале.

Простор за складирање

Се разбира, уште една одлична карактеристика на овие е-читачи на Energy Sistem е тоа што имаат слот за microSD картичка, што ви овозможува да додадете една од овие отстранливи мемории за да го проширите внатрешниот капацитет доколку не ги задоволува вашите потреби. Така, можете да имате повеќе гигабајти, што се преведува во илјадници и илјадници книги складирани за читање офлајн кога и каде сакате.

Дали Energy Sistem е добар бренд?

енергетски систем за читање

Energy Sistem е шпански бренд кој се позиционираше во националниот технолошки сектор благодарение на мноштвото мали уреди како слушалки, MP3 плеери, звучници, звучни кули итн. И тие се издвојуваат по нивната евтина цена, иако со пристоен квалитет и перформанси. Тие не произведуваат свои производи, туку доаѓаат од Кина, како што е случајот со други слични брендови.

Што се однесува до е-читачите на енергетскиот систем, вистината е таа Тие немаат најдобри мислења. на корисниците, иако се зависи од тоа што навистина барате за таа цена. Така, во принцип, подобро е да изберете други производи како оние што ги препорачуваме како алтернатива.

Кои формати може да ги чита е-читачот на Енергетскиот систем?

Многу корисници се прашуваат колку формати на датотеки прифаќа овој енергетски систем eReader, бидејќи количината на содржина што ќе ја имате на дофат ќе зависи од тоа. Во овој случај, треба да се забележи дека тие можат да репродуцираат а огромен број на датотеки како што се:

  • е-книги или електронски книги: EPUB, PDF, FB2, MOBI, RTF.
  • Видеа: AVI, MP4, MKV, MOV, 3GP, VOG, MPG, FLV, RM, RMVB.
  • Аудио: MP3, WMA, ACC, WAV, OGG, FLAC, APE.
  • Слики: JPG, JPEG, BMP, PNG, GIF.
  • Други: TXT, HTML, CHM, HTM.

Што се случи со е-читачите на енергетскиот систем?

Конечно, исто така, треба да се забележи дека на Електронските читачи на Energy System веќе не се продаваат. Во продавниците каде што ги имаа, како Amazon, Fnac и слично, престанаа да имаат залиха. Шпанската фирма целосно ја прекина активноста во овој сектор на електронски книги за да се фокусира на други каде што е поуспешна, како што е делот за аудио. И тоа е дека, со толку многу конкуренти и монополизација на брендови како Kindle и Kobo, не вреди многу производители да продолжат со овој бизнис. Тоа му се случи на голем бренд како Sony, а му се случи и на Energy Sistem...