Фантастични Beверови и каде да ги најдете проблематичен наслов?

„Фантастични животни и каде да ги најдам“

Викендов филмот «Фантастични beверови и каде да ги најдете«, Првиот филм во новата сага заснован на книгите на .К. Роулинг. И, како што обично се случува во овие случаи, книгите и публикациите поврзани со овој наслов почнуваат да се продаваат како слатки торти. Но, се чини дека тоа не е така.

Според многу книжари и корисници во САД, Канада и други земји, книгата врз која се базира филмот не може да се најде. Овој наслов е објавен во 2001 година, книга која немаше многу продажба и сега одеднаш е повлечена од книжарниците.

Книгата е сценарио, не е напишана во роман форма така неколкуте преостанати примероци не се наменети за пошироката јавност како што би сакале, но за обожавателска јавност или поточно за колекционери. Ова изненади многумина, но тие доведоа и до многу поплаки и многу тврдења за оваа состојба.

Книгата за животни и фантастика и каде да ги најдеме ќе излезе по завршувањето на филмот

Од издавачот и Потермор се наведува дека ситуацијата се должи на фактот дека ќе започне специјално и ново издание на овој наслов што ќе вклучува материјал и пролог од авторот, како издание ориентирано за пошироката јавност. Сепак, се чини дека ова издание не пристигна на време за лансирање на филмот и презентација на животот на г-дин Скамандерс.

Во секој случај се чини дека сè има врска со продажба на книги и заработка на пари. Тоа е нешто што никогаш не се заморувам да го кажам и секој чекор што го прават Потермор и Роулинг го потврдуваат тоа. Но, во овој случај, покрај тоа, се чини дека ќе се смени односот на дистрибуција или продажба на книги / филмови. Обично пред книгата да биде објавена, а потоа и филмот. Сега можеби е обратно и ајде прво да го видиме филмот, а потоа и книгата. Но Дали ќе биде интересно за читателот вака? Што мислиш? Дали мислите дека книгата ќе излезе со време?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.