Tolino Shine 2 HD или како сертификат чини 40 евра

Толино Блесок 2 HD Вчера ви го претставивме новиот Толино еРедер, еРедер кој беше претставен на Саемот во Франкфурт, но не беше единствениот. Tolino Alliance исто така го претстави Tolino Shine 2 HD, eReader кој го зазеде името на стар модел.

Во суштина новиот Tolino Shine 2 HD е ист како Tolino Vision 3 HD Освен недостатокот на два елементи што го прави новиот Tolino Shine 2 HD поевтин од Tolino Vision 3 HD. Предметите што недостасуваат во новиот Tolino Shine 2 HD се отпорност на вода или удари и чешма2flip.

Два елементи кои лично Не ми недостасува во еРедер и дека сепак се чини дека ова ги поскапи уредите на Толино до 40 евра од нејзината вредност основно, нешто што изгледа доста високо ако земеме предвид дека сега веќе има таблети со цена помала од 50 долари, што е да се каже дека за оваа разлика може да се набават таблет и еРедер, т.е. без отпорноста на вода, но сепак двајца читатели.

Ако го игнорираме Tolino Vision 3 HD и ги земеме предвид Tolino Shine 2 HD и неговата цена, би можел да кажам дека се соочуваме со многу интересен уред, способен да се соочи со Kobo Glo HD и Kindle Paperwhite, кој иако има капацитетот на меморијата е исцрпен, Tolino SHine 2 HD има можност да складира до 25 GB документи и е-книги, пристап до жаришта или едноставно нема рекламирање на овој уред.

Но, најлошо од сè е тоа економски високиот уред е оној што ringвони на пазарите а не економските алтернативи. За среќа, има се повеќе и повеќе ефтини уреди со висок квалитет и висока технологија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)