Kindle Fire HD 6

Амазон

La Kindle Fire HD 6Тоа е како што многумина замислувате и сте можеле да видите на сликата што го води овој напис, таблет од Амазон, кој има 6-инчен екран и припаѓа на истото семејство со Kindle Fire, иако би можеле да кажеме за тоа е далечен братучед што нема многу врска со другите гаџети во семејството. Една од предностите на овој Kindle е несомнено неговата цена од 99 евра.

Сепак, нејзината цена не треба да не замаглува нас и погледот и да го земе предвид тоа неговиот екран е многу мал, па можеби нема да можеме да го користиме за сè што можеме да смислиме.

Дизајн

Семејството Kindle Fire HD од 6 и 7 инчи Тие се несомнено најубавите уреди на Амазон, со различни бои и привлечните дизајни можат да направат секој да се за inуби само гледајќи во нив. Двата уреди се нудат во пет различни бои; црна, бела, магента, жолта и сина кобалт.

Во нашиот случај, успеавме да го испробаме црниот, кој го задржува трезвениот стил на другите уреди од фирмата во режија на ffеф Безос. Неговата големина е идеална да се држи или држи со една рака, иако нејзината тежина е донекаде голема за уред со толку мали димензии.

Материјалите што се користат за производство на овој Kindle се пластика, нешто што треба да се очекува за цената на уредот. Во принцип, тој е прекрасен дизајн благодарение на неговата боја, но многу нормален во однос на линиите, рабовите и другите аспекти.

Амазон

Проценка на неговите карактеристики и спецификации

Можеме да кажеме дека овој Kindle Fire HD 6 ги има вистинските карактеристики и спецификации за да му се даде многу основна употреба. Со четири-јадрен процесор, од кои два работат со 1,5 Ghz и други два со 1,2 Ghz, поддржан од меморија од 1 GB RAM меморија, овозможувајќи ни да сториме речиси сè со некоја солвентност и без да забележиме кога го користиме таблетот. прекумерно забавување

Исто така, има внатрешно складирање од 8 GB што понекогаш можеме да бидеме малку кратки, но што можеме да го прошириме преку разни услуги за складирање во облакот.

Конечно, мора да ја споменеме нејзината батерија, која според Амазон може да ни овозможи да го користиме уредот 8 часа, но со текот на времето можеме брзо да сфатиме дека со просечна употреба, неговото времетраење е долго, ако не и многу помалку.

Позитивни аспекти

Добрите

 • Неговата големина е несомнено една од најголемите во корист на овој уред бидејќи ни овозможува да го носиме на пример во јакна или во која било торба
 • Интересни карактеристики и спецификации
 • Дизајн
 • Неговата цена е уште една од позитивните точки на овој Kindle Fire HD 6 и е дека за само 99 евра можеме да имаме и да уживаме во интересен уред

Негативни аспекти

Contras

 • Неговите 286 грама тежина за уред со толку мала големина неизбежно мора да бидат негативен аспект.
 • Вашиот екран понекогаш може да биде претесен за да прегледате некоја содржина или на пример да се обидете да напишете е-пошта

Амазон

 За кого служи овој Kindle Fire HD 6?

Овој поттикне, поради неговите чудни димензии има многу изразена публика И, ако барате таблет со голема моќност и голем екран за уживање во филмови или серии, не треба да го купувате.

Напротив, ако барате мал и лесен за транспорт уред кој нема превисока цена, Kindle Fire HD 6 може да биде без сомнение уредот што го барате.

Исто така, Може да биде идеален подарок за најмалите во куќата или за оние тинејџери кои сакаат да го имаат својот прв таблет за сурфање на Интернет или репродукција на дигитална содржина.

Цена и достапност

Овој Kindle Fire HD 6 е достапен за купување на Амазон по цена од 99 евра за моделот од 8 GB и 119 евра за моделот за внатрешно складирање од 16 GB. Покрај тоа и како и обично можете да ги набавите уредите без рекламирање за нешто повисока цена.

Мислење на уредникот

Kindle Fire HD 6
 • Оценка на уредникот
 • 3.5 ratingвезден рејтинг
99
 • 60%

 • Kindle Fire HD 6
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Екран
  Уредник: 75%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 55%
 • складирање
  Уредник: 50%
 • Траење на батеријата
  Уредник: 50%
 • Илуминација
 • Поддржани формати
  Уредник: 90%
 • Conectividad
  Уредник: 85%
 • цена
  Уредник: 75%
 • Употребливост
  Уредник: 85%
 • Екосистем
  Уредник: 90%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.