Kindle Paperwhite Signature Edition, новиот читач што протекува по грешка

Споредба на новиот Kindle Paperwhite со Kindle Basic

Пристигнувањето на глобалната пандемија предизвика, меѓу другото, технолошкиот свет да забави, како и сите општества. И тоа предизвика големите компании како Амазон да го одложат нивното лансирање до две години подолго од очекуваното. Долго време многумина од нас кои ги следат цените и понудите на Kindle што ги имавме ажурирањето на Kindle Paperwhite, Readвездата за читање на Амазон која не беше ажурирана со години.

Неодамна Новиот Kindle Paperwhite на Амазон беше претставен по грешка, некои уреди што ги изненадија сите.

Првата промена што треба да ја споменеме за овие нови модели е Усвојување на екран од 6,8 инчиНа Конечно, Амазон направи компромис и неговите уреди достигнуваат поголема големина на екранот, иако густината на пикселите останува.

За разлика од другите модели на Kindle, новиот Kindle Paperwhite ќе има две изданија: „нормално“ издание со 6,8-инчен екран и 8Gb меморија и верзија наречена Signature Edition што значително ќе го подобри моделот и карактеристиката a Меморија од 32 Gb и екран од 6,8 инчи.

Двата модели ќе имаат сертификатот IPX68 дека веќе го имате тековниот модел и ќе имате сензор за топла светлина, како и ќе биде зголемен бројот на LED светла на задното осветлување, бидејќи веќе ги имаат уредите на конкурентските компании.

За жал, овие модели Тие немаат екран во боја ниту можност да можат да извршуваат epub -датотекиНа Карактеристики што многу корисници ги очекуваат и што се чини дека Амазон одлучи да го донесе на уредите со премиум опсег, бидејќи овие модели на Kindle Paperwhite го немаат.

Звучно и безжично полнење е она што го носи новото Kindle Paperwhite Signature Edition

Она што пријатно ми го привлече вниманието (без занемарување на новата големина на екранот) е вклучувањето на bluetooth модул со звук за слушање аудио книгиНа Функција што нелогично ги имаше уредите од ниска класа, Basic Kindle, но која го немаше овој модел на повисоки придобивки. Ова несомнено се должи на успехот на Звучен, Услугата за аудио-книги на Амазон, што ме тера да мислам дека оваа функција ќе стане основна функција како што е екранот со задно осветлување.

Колку што знаеме, и Kindle Paperwhite и Kindle Paperwhite Signature Edition немаат екран во боја, но тие имаат функција што не е забележана кај е -читачите, што се чини дека ќе ја видиме кај повеќе читачи, безжично полнење. Kindle Paperwhite Signature Edition ќе има безжично полнење иако се чини дека тоа не значи дека нема долго траење на батеријата. За жал, нормалниот Kindle Paperwhite ја нема оваа функција, бидејќи изгледа добро решение за оние моменти кога сакаме да читаме и кога ни е испразнето батеријата.

Изворот на оваа вест е самиот Амазон, бидејќи во вашата канадска веб -страница погрешно ги објави новите спецификации и новите модели како и цената на секој уред.

По неколку години без покачување на цената, Амазон ја зголеми цената на Kindle Paperwhite, со 149 долари како нова цена за овој eReader. И во случајот на Kindle Paperwhite Signature Edition цената на уредот достигнува $ 209 по единица.

Цената како што можете да видите е значително зголемена, но земајќи го предвид безжичното полнење, се чини дека не е толку порастот за придобивките што ги нуди. А кај нормалниот модел, иако се зголемува за 10 долари во однос на старата цена, уште пониско од останатите модели со 6,8-инчен екран, нешто што несомнено ќе натера многу корисници да се одлучат за уредот Амазон.

Дали Kindle Paperwhite ќе биде единствениот модел на Амазон што доби надградба?

Во моментов ги знаеме само новите модели на Kindle Paperwhite, ние не знаеме ништо за Kindle Oasis или Basic Kindle, модели кои не се ажурирани долго време и кои можат да го направат тоа истовремено со Kindle Paperwhite.

Запознајте ги спецификациите на новата иднина Kindle Basic Лесно е, но што е со Оинзата за поттикнување? Kindle Paperwhite Signature Edition не само што ја зголемува цената на уредите од средна класа, туку и прави перформансите на е-читачот од висока класа на Амазон се зголемениНа Така, се чини дека големината на екранот ќе се зголеми во премиум опсегот или барем ќе биде поинаква. Екранот во боја може да биде добра опција, иако по неколку месеци лансирање, големите компании во секторот како што е Амазон с still уште не се позиционираат за технологијата. Вклучувањето на отпорност на звук и вода се исто така елементи што несомнено ќе бидат во висок опсег, а безжичното полнење може да биде друга функција што треба да се разгледа. Оттука, секоја нова функција е можна, иако лично Мислам дека Амазон ќе се фокусира на неколку нови функции, како и во минатото со првиот Kindle Paperwhite или Kindle Voyage.

За жал, не знаеме кога новиот Kindle Paperwhite ќе биде пуштен во продажба во остатокот од светот, но мислам дека нема да потрае долго бидејќи се повеќе корисници зборуваат за нови додатоци за овие модели.

Сликата - Добар читател


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.