Најдобри обвивки на поттикне

Амазон поттикне

Kindle на Амазон се веројатно најуспешните eReaders на пазарот. Тие со години успеаја да освојат милиони корисници. Фактот дека има неколку формати, што дава можност за избор, неговата прифатлива цена и огромниот каталог на книги достапни на Амазон се некои од причините за неговиот успех. Многу корисници се обложуваат на една, која им наложува да купат и корица.

Бидејќи идејата е да го земеме Kindle со нас кога одиме на пат или додека одиме на работа, да читаме во движење. Значи, купувањето корица е нешто од важност. Бидејќи на овој начин ќе го заштитиме од удари и ќе спречиме собирање прашина.

Потоа ви оставаме серија навлаки за Киндл кои сигурно ќе ве интересираат. Постојат навлаки за секој од моделите што можеме да ги најдеме денес. Но, ние ќе специфицираме во секој од производите за која големина или модел е дизајнирана наведената обвивка. Подготвени сте да ги запознаете овие модели?

Случај Моко Киндл оаза (9 генерации, издание за 2017 година)

Случај со ноќно поттикнување на Моко ryвезди

Започнуваме со овој оригинален и уметнички случај за Kindle Oasis од деветтата генерација, во својата верзија од 2017 година. Станува збор за случај кој се издвојува по познатата слика на Ван Гог, „ryвездената ноќ“. Значи, тоа е различен капак што излегува од вообичаените рамни бои. Овој случај има тврд капак што го штити уредот во секое време. Отпорен е на удари и секаква нечистотија. Така што нашиот eReader е секогаш безбеден и заштитен.

Покрај тоа, тој има отвор на дното што ни овозможува да го полниме уредот или да го поврземе со компјутер без да ја отстраниме куќиштето. Тој е дизајниран така што можеме удобно да читаме или да работиме во секое време, без да го отстраниме. Овој случај е моментално достапен на Не се пронајдени производи.

Заштитна футрола за Kindle (7-та генерација - модел 2014)

Случај со црн киндл XNUMX-та генерација

Второ, наоѓаме потрадиционална и класична опција. Едноставна, добро дизајнирана и многу практична црна футрола Kindle. Тоа е добра алтернатива за оние кои бараат нешто дискретно и пред се функционално. Се соочуваме со случај дизајниран за седмата генерација на Kindle, лансиран во 2014 година. Затоа, тој не е компатибилен со моделите од претходните генерации.

Тоа е отпорна кутија што ќе го заштити eReader од удари и гребнатини постојано. Покрај тоа, неговиот дизајн е дизајниран така што можеме да читаме со една рака додека го користиме. Така, нема да биде вознемирувачко во кое било време. На дното на куќиштето има отвор, кој го изложува USB-то, така што можеме да го полниме или да го поврземе со компјутерот, без да мора да го отстрануваме. Овој ракав Киндл е достапен на а цена од 6,99 евра.

Случај Киндл Paperwhite

Црвена футрола за Kindle Paperwhite 6 инчи

Третото од кориците на оваа листа Тоа е модел за 6-инчниот Kindle Paperwhite од сите генерации. Значи, без разлика каква верзија имате, таа ќе биде компатибилна со вашиот уред. Тоа е прекривка направена од синтетичка кожа во црвена боја, црвено вино. Значи, тоа е тон што е необичен во овие насловни во темна боја, но без да биде премногу светкав. Благодарение на материјалот со кој е направен, тој не се лизга од рацете.

Покрај тоа, тоа е вода, пот и отпад од прав. Значи нечистотијата нема да го достигне уредот во кое било време. Исто така, треба да се спомене дека е многу лесен за чистење, така што во однос на одржувањето не бара премногу време. Paperе можеме да го користиме нашиот Paperwhite во секое време користејќи го капакот, всушност, можеме да го вклучиме или исклучиме уредот само со отворање или затворање на капакот. Значи, многу е погодно да се користи. Овој случај е моментално достапен на цена од 10,99 евра.

Случај со Amazon Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite Cover со цртеж на книги

Следно на списокот е уште еден случај за Kindle Paperwhite, во неговите верзии од 2012 до 2017 година. Значи, сите корисници со која било од овие верзии на популарниот eReader ќе можат да го користат без никаков проблем. Во овој случај, се издвојува за дизајнот, со слика на полица за книги полна со книги. Многу соодветно со оглед на производот за кој е дизајниран овој случај. Станува збор за футрола дизајнирана во синтетичка кожа, која дава отпор и го штити уредот во секое време.

На таков начин што ќе избегнеме да добие удари или да има нечистотија или течности што го оштетуваат. Што повеќе, лесен е за чистење на капакот, така што не треба да се грижиме за каква било дамка. Има магнетно затворање затворено во кожата, што ни овозможува лесно да ја отвораме и затвориме куќиштето. Покрај тоа, можеме да го вклучиме или исклучиме Kindle кога ќе ја отвориме или затвориме футролата. Овој случај е моментално достапен на цена од 15,99 евра.

Финти покритие за Киндл оаза 2017 година

Случај со оаза на кафеави финти

Модел за корисници кои купиле Kindle Oasis од 2017 година, кои припаѓаат на деветтата генерација уреди на Амазон. Соочени сме со прекривка во кафеава боја. Направен е од синтетичка кожа, што му дава голема отпорност, како и спречува нечистотија или течности да стигнат до уредот. Тоа е малку поширок случај од другите модели, но има мала тежина. Значи, превозот е едноставен и удобен во секое време.

Ни овозможува да читаме со една рака и можеме да го свиткаме куќиштето така што Киндл Оазата е во вертикална положба. Идеално ако треба да напишеме нешто или да сакаме да читаме без постојано да го држиме уредот во наши раце. Тоа е квалитетен капак, со отпорен, класичен и елегантен дизајн. Опција со која знаете дека нема да успеете на кој било начин. Во моментов е достапна на А. Не се пронајдени производи.

Случај PIXNOR за Amazon Kindle Paperwhite

Случај Pixnor Kindle Paperwhite

Следниот случај на списокот е направен од вистинска кожа. Тоа е модел PIXNOR за Kindle Paperwhite, најпопуларниот модел на американската фирма. Во овој случај, ние сме соочени со случај кој се издвојува по својот весел дизајн со цртеж во стил на масло. Значи, тоа е добра опција за корисниците кои бараат различен случај со оригинален дизајн. И покрај неговиот дизајн, благодарение на неговата темно сина боја, тој не е многу светкав или невесело покритие.

Тоа е тенок капак, лесен за инсталирање. Иако е тенок, тој ќе го заштити уредот од удари во секое време. Исто така против нечистотија или течности. Така што ќе бидете добро заштитени во секаков вид на ситуација. Има систем што му овозможува на уредот да се вклучи во моментот кога ќе ја отвориме куќиштето. Покрај тоа, можеме да читаме со едната рака користејќи го случајот, па затоа не мора да се грижиме дека тоа е досадно кога се користи Киндл. Овој ракав е достапен на а Не се пронајдени производи

Заштитна футрола за Kindle (8-та генерација - модел 2016)

Амазон Киндл XNUMX-от генерал Случај

Завршивме со ова модел дизајниран за модели од осмата генерација на Amazon eReaders. Се соочуваме со сребрено-сива обвивка. Тоа е случај кој е дизајниран исклучиво за оваа осма генерација. Значи, не е компатибилен со уреди од други генерации. Има фин дизајн, што е многу лесно да се инсталира, како и да е многу отпорно. Така што ќе го заштитува уредот во секое време од удари или нечистотија.

Кога треба да го наполниме Kindle, нема проблем, бидејќи можеме да продолжиме да го користиме случајот во секое време без никаков проблем. Повторно, како што видовме во другите модели, уредот се вклучува кога ќе ја отвориме куќиштето. Можеме да читаме со една рака додека го држите корицата, бидејќи е многу тенок, па нема да биде непријатно. Покрај тоа, многу е лесно да го чувате во вашата торба или ранец постојано. Во моментов е достапен на А. цена од 24,99 евра на Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.