La Casa del Libro го ажурира Tagus Lux 2015

Tagus Lux 2015 година

Вчера ви кажавме како Casa del Libro пушти во продажба нов eReader со 6,8 ″ екран и висока резолуција, иако стара технологија. Што повеќе Тагус тера Има водоотпорност како Кобо Аура H2O. Но, ова не беше единствениот нов уред од Тагус и од Куќата на книгата.

Видовме и како се ажурираше Tagus Lux 2015, овој пат вклучувајќи ја и технологијата Carta на вашиот екран и нудат добар квалитет на овој eReader, но со прилично слаба резолуција.

Можеби Tagus Lux 2015 со Carta е eReader со најлоша резолуција од сите оние што имаат екрани за е-мастило со Carta, новиот Тагус Лукс има 212 dpi, нешто ниско ако ги земеме предвид 300 dpi на Kobo Glo HD.

Tagus Lux 2016 е Tagus Lux 2015 со мени

Куќата на книгата ја крсти како Tagus Lux 2016, иако ако ги погледнете техничките спецификации, eReader само ја смени технологијата на екранот, ништо повеќе, што значи дека многумина нема да мора да го обновуваат својот eReader и ако мислевте за тоа, погледнете го затоа што можеби нема да треба да се направи тоа. Лично веќе го очекувавме ова лансирање, но не мислевме на тоа Куќата на книгата ќе ја крсти како Tagus Lux 2016 И дури и да го стори тоа, eReader ќе донесеше повеќе ажуриран хардвер или друга новина.

Цената на овој eReader е 119 евра, релативно ниска цена ако ги земеме предвид и останатите уреди. Покрај тоа, ако ја игнорираме резолуцијата, новиот Tagus Lux 2015 може да биде многу интересен и конкурентен eReader бидејќи содржи Android и Play Store може да се инсталира со последователен пристап до други библиотеки, ние одиме интересен eReader за оние кои не се толку верни на нивните библиотеки со заглавија.

Позитивното од сето ова е што имајќи нов модел, остатокот од читателите на La Casa del Libro ќе има пониска цена ако е можно и исто така подостапни Не мислиш?


3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Улијан dijo

  „Ние сме интересен eReader за оние кои не се толку верни на своите библиотеки покрај креветот. Не разбирам Дали има проблем да се читаат формати од други библиотеки? Освен Амазон, се разбира дека има свој формат.

 2.   Камило Моја dijo

  Тагус е најлошата работа што може да им се случи на читателите на Ибукс, ве молиме, не купувајте, не преземајте, тоа е безобразен, бавен читач, не ја зачувува позицијата во која ја читавте и секогаш ја губите страницата губи време и трпеливост, тоа е ѓубре. Моите поплаки никогаш не беа слушнати во Каза дел Либро или на контактот Тагус. Искрено најлошото искуство што го имав некогаш со софтверот во мојот живот.

 3.   Луис dijo

  Моето искуство е лошо, многу лошо. Во првата недела мораа да го сменат (остана обесен) и оној што ми го испратија после една година не дава повеќе од проблеми со екранот.
  Стапив во контакт и ми велат да им го испратам, но со кутијата и во овој момент веќе го немам, па не можам да им го испратам.
  Мојот читател е Tagus Lux 2015
  Јас не ги препорачувам. Тие се полоши отколку да удрат Татко.