La Casa del Libro ги продава своите eReaders за помалку од 30 евра

La Casa del Libro ги продава своите eReaders за помалку од 30 евра Изненадувачки, пред неколку минути добив билтен од Каза дел Либро каде зборуваше за новости во неговиот опсег Тагус, кога ја отворив врската ја најдов оваа неочекувана вест. Читатели за помалку од 30 евра !!

Ако не е шега, очигледно La Casa del Libro прави чистење на залихи, или така мислите кога ќе ги видите овие понуди. Шпанската книжарница ги остави моделите од 2013 година за 29,90 Тагус Тактил и за 99 евра Тагус Мамно.

Моделите од 2014 година се малку поскапи, тие не се читачи за помалку од 30 евра, но сепак се поевтини од „Киндл“, нешто што може да игра одличен поен во корист на шпанската книжарница. Во случај на Tagus Lux 2014, неговата цена е 69 евра, поевтина цена од нејзиниот наследник, Тагус Лукс 2015 година. А Тагус Тактил изнесува 49 евра, триесет евра помалку од основниот поттикне, значителна заштеда.

La Casa del Libro би била првата европска книжарница што продала еReaders за помалку од 30 евра

Со ова, нашата намера е да ги информираме нашите читатели, вие, дека постои добра можност за стекнување читачи за помалку од 30 евра и дека еРејдерите за читање на голем екран се веќе достапни. Tagus Magno е веќе за помалку од 100 евра.

И со ова, исто така, имам многу сомнежи во врска со Домот на книгата. Од една страна, до кој степен овој пад на цената може да биде разумен, т.е. Дали уредот треба да биде стар две години, дали треба да примениме 50% попуст? Дури и со овој попуст, дали книжарницата ќе заработи пари? Што ако Amazon го стори истото со своите eReaders?

Секако, се чини дека 2015 година ќе продолжи да биде полна со контроверзии, бидејќи не мислам дека откако ќе натера Amazon да наплаќа повисок ДДВ, компанијата на Безос ќе седи со скрстени раце од овие операции, иако од друга страна La Casa del Libro отсекогаш платил повисок ДДВ од Амазон Дали масите се свртени оваа година?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

17 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   агол dijo

  На мрежата сè уште е со големина од 300 степени, сите се уште се со иста цена.

 2.   Јован dijo

  Така е и моделот со светло за 50, за 2013 година. За 70 за 2014 година и за 99 за 2015 година.

 3.   микиј1 dijo

  Би било многу примамливо 100 евра за читач со 9, но како што велат погоре на официјалната веб-страница, тие цени не се појавуваат.
  Како и да е, дали ќе објават нови модели? ќе мора да бидеме внимателни.

 4.   ќелав dijo

  чекање на понудата на Киндл за 3… 2… 1

 5.   Хоакин Гарсија dijo

  Здраво момци, пред сè благодарам што нè прочитавте и дадовте свое мислење, како што реков во објавата, ги добив информациите преку билтенот, така што понудите сигурно ќе бидат во понуди, а не во официјалните делови на eReader. Во однос на новите модели, не мислам дека книжарницата ќе издаде нови модели, неодамна тие објавија нови модели, повеќе мислам дека е рекламна кампања, но човеку, тоа е многу добро или така ми се чини. И за крај, ги земам зборовите на Кел «чекајќи ја понудата на Киндл во 3… 2… 1

  П.С: Ви благодариме што не следевте

 6.   агол dijo

  Но, потпали го dx нема толку да го спушти, нели? Го видов тагот во делот понуди, но не можете да го купите. Дали е тоа добар е-читател?
  Го сакам за студирање.

 7.   Хоакин Гарсија dijo

  Здраво Гиле, ако она што го сакате е да имате eReader за студијата, јас би го препорачал Tagus Lux 2015, еReader кој има мал екран, но имате можност да слушате музички датотеки, агенда и подоцна можете да го искорените и инсталирајте ја продавницата за игри. Во моментов, секој EReader со 9 ″ или повеќе е лош за студијата, има само можност да прочита датотеки ништо друго. Сега, ако сакате голем екран, можеби таблетот е најкомплетната опција.

 8.   Александра dijo

  Здраво! Се сеќавам дека ги најдов пред неколку дена, но тие цени веќе не се појавуваат. Дали се отстранети?

 9.   агол dijo

  Но, Хоакин да гледам pdf книги на мал екран, тоа е пекол, затоа барам голем читач или е лоша идеја? Јас веќе поседувам поттикне издание paperwhite2.

  1.    Хоакин Гарсија dijo

   Човек да гледа pdf-датотеки, Tagus Magno е многу добра идеја, сега, јас студирав до неодамна и знам дека нешто друго ќе биде потребно, т.е. ќе треба да можете да слушате аудио книги, видеа, да имате агенда, видете ја е-поштата, итн ... За тоа, овие е-читачи станаа застарени (сите големи екрани) и ако ми кажете и дека го имате Kindle Paperwhite, би купил таблет од 10. Ако вашиот проблем е што ги читате pdf-овите со многу мали букви, постои веб-упатство за апликација што го трансформира pdf во epub, погледнете ја во секој случај, тоа ви помага за вашиот Kindle.

 10.   Јоргелис dijo

  Да да, го имам видено тука и бев супер изненадена!

 11.   Saman dijo

  Здраво, добро, имам ередер со повеќе години од матусалена лол, тоа е поскап од 7 ″ делта боја. Размислував за реновирање, најмногу поради тежината и затоа што екранот не е е-мастило. 29,90 беше добар за цената, ни мене не ми треба повеќе. Но, бидејќи веќе го нема на лагер, се одлучив за тактилниот таг 2014. Вистината е дека сум малку неодлучен и не разбирам многу. Обично читам во возот. Дали би го препорачале ова или Нолим? Или tagus lux 2014 БЛАГОДАРАМ !!!!!!

  1.    Хоакин Гарсија dijo

   Здраво Саман, од она што го кажуваш, гледам дека повеќе те интересира цената од што било друго, односно дека некоја посебна карактеристика, ако користите мотор за пребарување каталози на веб-страницата La Casa del Libro, сепак ќе го најдете eReader за 29,90 евра и други. Погледнете и кажете ни ги вашите сомнежи

 12.   Saman dijo

  Ви благодарам многу, вистината е за цената и дека тоа оди добро, јас не разбирам многу за бришачи или карактеристики, во основа читам и слушам музика. Го погледнав преку пребарувачот и кога ќе го изберам оној од 2013 година, автоматски се појавува оној од 2014 година, од 2013 година никој не чини да купи, барем за мене. Посакувам, го купив за таа цена без да погледнам понатаму. Но, бидејќи никогаш немав тагус или нолим во моите раце и не знаев како оди, не знам кој да изберам, многу ви благодарам што одговоривте и ing подадовте рака на „пардила“

 13.   Даниел dijo

  Атест. Минатата недела добив Tagus Tagus од 2014 година за помалку од 50 €. Патем, одлично купување.
  Поздрав и честитка за блогот.

 14.   Estrella dijo

  Ми е дадена Гаја Тагуас ... Може ли некој да ме советува? Сè уште не сум го отворил