La Casa del Libro ќе го лансира новиот Tagus Magno 2016

Тагус Мавно Во текот на последните денови видовме како La Casa del Libro лансира нови терминали и исто така ажурира нови модели кои имаат толку голем успех меѓу своите клиенти. Но, највпечатливиот од сите eReaders, Tagus Magno се чини дека овој пат ќе биде ажуриран Или поточно, ќе се најде меѓу каталогот „Тагус“ во 2016 година.

Во моментов 2016 година Тагус Мамно постои но претходниот модел се појавува на главната страница, Tagus Magno 2014, малку застарен eReader за цената што ја има, близу 300 евра. Но, ако ја погледнеме веб-страницата на La Casa del Libro, можеме да видиме како вистинскиот уред што би одговарал на Tagus Magno 2016 многу се менува и се ажурира за уште една година за да продолжи да е eReader со најголем екран на пазарот.

Tagus Magno од 2016 година продолжува да одржува не само изгледот на претходниот модел туку го одржува истиот софтвер, препознавајќи ги истите формати како претходниот модел. Исто така го има истиот капацитет за складирање, но може да се прошири благодарение на слотот за микрос картичка.

Tagus Magno од 2016 година ќе биде побрз од неговиот претходник

Главните промени на Tagus Magno 2016 се наоѓаат во процесорот, кој е заменет со слободен кортекс -A9 на 1 Ghz. Меморијата за овен исто така е ажурирана и отиде од 256 Mb до 512 Mb овен. Овие промени се позитивни за моделот, несомнено е, но има и негативни точки како што е вклучувањето на батерија од 1.700 mAh. батерија што гледам малку оскудна за екранот што го има. Иако ова не го прави срамота мал, новиот Tagus Magno за 2016 година сигурно ќе има проблеми со надминување на 15-дневната автономија.

Цената е сè уште негативна точка на овој eReaderHaveе има цена од 299 евра, нешто скапо за еРедер. Останатите карактеристики, како и резолуцијата, сепак се исти како и претходните модели, нешто што не го разбираме бидејќи тие би можеле добро да изберат да го остават Tagus Magno каков што е и да ја намалат цената или целосно да ја обноват. Лично бев разочаран од овој eReader бидејќи го очекував тоа излезе тотална промена а не лесна модификација на Tagus Magno, сега ако го баравте Tagus Magno но побрзо, Tagus Magno 2016 е вашиот eReader Дали има некој во собата?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ggt dijo

  Зарем не би бил M96 за процесорот?

 2.   Млеки dijo

  Ми се допаѓа овој читач, но цената паѓа за да го купам.