џеб во боја, анализа на електронско читање со мастило во боја

Преглед на боја на PocketBook

Анализа на еден од ретките читачи на бои со е-мастило на пазарот. Нова технологија која ќе не придружува

PocketBook Touch HD 3 читач

Преглед на џебни допири HD 3

Ви оставам мои впечатоци по повеќе од еден месец тестирање. Вашите јаки страни, она што ви недостасува и споредбата со конкуренцијата

Лајк-книга Мимас

Likebook Mimas: Новиот eReader на Boyue

Дознајте повеќе за Likebook Mimas новиот Boyue eReader што можете да го добиете по најдобра цена за понудата за нејзино лансирање, достапна сега.

Прегледи и анализа на Бојјуевата книга Марс, еридер и анорид де7,8 "

Преглед на Boyue Likebook Mars

Денес е прегледот на Likebook Mars од Boyue, кинески бренд што не го знаат многу луѓе во Шпанија. И тоа е ...

Анализа и карактеристики на Кобо Форма

Преглед на Кобо Форма

Откријте колку се најдобрите или едни од најдобрите читачи на голем екран на пазарот. 8 "и асиметричен дизајн што ќе нè натера да уживаме во читањата

Преглед на оазата на Амазон Киндл, карактеристики и цени

2017 ″ Преглед на киндл оаза 7 година

Темелно го тестиравме новиот читач на Амазон. Негов е 7 "врв на опсегот и ние ќе ви кажеме како поминало искуството. Не пропуштајте го ако сакате одличен уред за читање

Преглед и анализа на Кобо Клара HD

Преглед на Кобо Клара HD

Во овој преглед, ние темелно ја анализираме Кобо Клара HD, одличен читач од 6 "од Кобо. Конкурент на Kindle Paperwhite

Преглед на читачи на Кобо Аура Еден

Преглед на Кобо Аура Еден

Откријте ја Kobo Aura One нејзините предности и недостатоци. По овој преглед, ќе знаете дали е направен за вас или дали претпочитате некој друг уред

Основен поттик

Најдобри обвивки на поттикне

Откријте го овој избор со неколку најдобри корици што можеме да ги најдеме за различните модели на Amazon Kindle на пазарот. Пронајдете го капакот што најдобро одговара на она што го барате.

Бележник засекогаш

Бележник засекогаш

Everlast Notebook е лаптоп со синтетичка хартија што ни овозможува дигитализирање на која било содржина, како и повторна употреба онолку пати колку што сакаме ...

Читање момче

Гледањето е верување, децата сè уште претпочитаат да читаат книги на хартија, оставајќи ги настрана е-книги

Децата и адолесцентите сè уште претпочитаат да читаат книги на хартија, без да обрнуваат премногу внимание на е-книги што поминуваат целосно незабележани на пазарот.

Толино Таб 8

Есента снема е-читачи

Новите лансирања на eReaders нормално се очекуваат на есен, нешто што веќе не е вообичаено како што можеме да заклучиме од неколкуте лансирања ...

Икар Илумина E654BK

Icarus Illumina E654BK, нов eReader со Android

Icarus продолжува да произведува eReaders, овој пат го претстави новиот Icarus Illumina E654BK, мал eReader со мал екран со Android со сè ...

Ликвависта

Дали Амазон има eReader со екран во боја?

Амазон може да има чистач со екран во боја во својата спална соба, уникатен уред што ќе ги натера таблетите да престанат да продаваат, но дали е тоа вистина?

Гвидо

Гвидо, eReader за најмногу музичари

Гвидо е уред со двоен електронски екран со мастило, уред фокусиран на светот на музичарите, за да може да уредува и да создава партитури ...

Икар А4

Икар има и 13-инчен eReader

Икарус лансираше eReader со 13-инчен екран преку платформа за групно финансирање, нешто интересно за оние кои бараат ваков eReader ...

мастило 8

InkBook 8, eReader со голем екран

InkBook 8 е новиот eReader од Arta Tech кој нуди 8-инчен екран и Android со атрактивна цена, барем за многу корисници ...

Алдико

Алдико, сега достапен за iPad и iPhone

Апликацијата за читање Алдико сега е достапна за iOS. Стабилна верзија на познатата апликација за читање што ќе го понуди истото како и верзијата со Android.

Nook Glow Light Plus

Nook GlowLight Plus е веќе меѓу нас

Nook GlowLight Plus е во продажба сега. EReader со нормална технологија, особено Carta, кој вклучува отпорност на вода и удари.

eReaders за лето

5 совршени eReaders за ова лето

Летото е совршено време да уживате во читањето и затоа денес сакаме да предложиме 5 совршени еРедари за ова лето.

книги

10 совети за купување eReader

Интересна статија во која ви нудиме 10 совети што треба да ги земете во предвид кога купувате eReader или електронска книга.

Дисплеј на Мобиус

Onyx Boox да започне 13-инчен eReader

Како што потврди Onyx Boox, во октомври ќе видиме 13-инчен eReader кој ќе биде еден од најголемите за крајниот корисник иако неговата цена е скапа.

Андроид Kindle Fire

Кои е-читачи се лесни за хакирање?

Едноставна листа на кои уреди се лесни за хакирање, а кои не се за оние кои имаат намера или сакаат да направат модификации на нивниот eReader или таблет.

Kindle Fire HD 6

Напис каде детално го анализираме Kindle Fire HD 6 од Амазон.

Поттикне пожар

Букерли, новиот извор на Амазон

Амазон конечно го има оптимизиран фонтот за читање, тој се вика Букерли и во следните денови ќе се инсталира на еРедари и таблети за употреба.

Нолимбук +

Карактеристики на Карфур Нолимбук +. Откријте го овој eReader во длабочина.

Амазон

Патување поттикне

Карактеристики на Kindle Voyage на Амазон. Откријте го овој читател во длабочина.