Калибар веќе има резервна алатка

калибар Еден од најпознатите и најдобрите менаџери за е-книги неодамна е ажуриран со големо подобрување. Ова подобрување е да направите резервни копии на целата програма. Така е, Калибар во своето последно ажурирање вгради функција ново што не само што дозволува да се направи резервни копии од нашите е-книги и читања, но исто така прави и резервни копии од приклучоци, поставки, список со книги, информации, итн. Сè што имаме во нашиот калибар, така што ако сакаме да го однесеме на друг компјутер, можеме да го сториме тоа без проблем.

Новата функција Калибар ќе ни овозможи да создадеме резервна копија во единствена мала датотека и тогаш можеме да ја однесеме таа датотека на друг компјутер со Калибар и преку истата функција, да ги вратиме поставките и книгите.

Бекапите за калибар ќе бидат корисни за работа со повеќе компјутери

Покрај тоа, како што е вообичаено во Калибар, најновите ажурирања донесоа подобрувања во управувањето со новите eReaders, на новите верзии на фирмверот, вградени нови средства за комуникација за нашите извори и секако, вклучување на поправени грешки што ја прави програмата да остане најпосакувана за многу корисници кои сакаат е-читачи и е-книги.

Оваа алатка за бекап е имплементирана во верзијата 2.47 на Калибар, верзија што доколку ја немате, подобро е да ја добиете за нејзините придобивки. Покрај тоа, мора да се земе предвид дека за да се користи оваа нова функција, и програмата домаќин и гостинот мора да ја имаат оваа или повисока верзија, во спротивно нема да биде можно да се вратат податоците или да се извезуваат податоци.

Сметам дека оваа нова функција за калибар е интересна бидејќи има многу од нас кои работат со неколку компјутери истовремено, а има и многу кои прават или треба да направат форматирање на нивната опрема со последователна загуба на информации, а понекогаш и дупликат датотеки и е-книги . Се чини дека ова сега ќе заврши благодарение на оваа алатка или барем така се надевате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.