Звучно: сега со 3 бесплатни месеци од најдобрите аудио книги и подкасти

Звучен

Обожавате читање и имате планини од акумулирани книги кои немате време да ги читате. Премногу сте мрзливи да читате кога би можеле да правите други работи. Имате проблем со видот што ве спречува да уживате во читањето. ништо од тоа не е важно, со Audible можете да продолжите да уживате во најдобрите аудио книги и подкасти на една платформа за сите уреди. Треба само да се грижите дали ќе уживате во нарациите што и да правите, од работа, вежбање или едноставно легнување и релаксирање додека слушате.

И најдобро од сè, сега можете да уживате до 3 месеци потполно бесплатно. Нема што да плаќате 9,99 евра месечно од самиот почеток, бидејќи можете да тестирате што може да ви донесе оваа платформа без да платите ниту денар. И ако ве убеди, можете да продолжите со тоа со плаќање на таа претплата што е поевтина од другите платформи за стриминг.

Што се слуша

Звучно лого

La читањето книги отсекогаш било важен дел од образованието на која било личност. Преку читањето можеме да го прошириме нашето знаење за различни теми, да научиме нови работи, па дури и да ги практикуваме нашите вештини за пишување. Сепак, не секој има време или мотивација да чита книга секогаш кога ќе им се допадне. Можеби имате долго патување до работа или училиште, што значи дека сте заглавени во автомобилот најмалку еден час секој ден. Или можеби имате толку многу други хоби што се чини дека читањето не вреди да одвоите во моментов. Ако мислите дека читањето не е ваша работа во моментов, но сепак ги сакате придобивките од читањето книги што е можно почесто, Audible е совршеното решение за вас. Прочитајте за да дознаете зошто.

звучен е а апликација за аудио книги што ви овозможува да уживате во вашите омилени книги кога и да посакате. Тоа е услуга за претплата, така што ќе треба да плаќате мала претплата секој месец за да продолжите да ја користите апликацијата. Тоа, рече, придобивките од користењето на оваа апликација се вредни за месечната исплата. Ако не сте запознаени со придобивките од читањето книги, треба да знаете дека читањето може да направи повеќе од само подобрување на вашите литературни вештини. Исто така, може да ве направи поупатени, подисциплинирани и посигурни како личност. За жал, не секој има време да ја прочита корицата на книгата и тука доаѓа Audible.

Кога ќе преземете Audible за прв пат, ќе станете член на апликацијата. Можеш изберете план за претплата што најмногу ви одговара: еден, шест или дванаесет месеци. Секој план за претплата вклучува бесплатен пробен период за да можете да видите дали Audible е вистинскиот за вас пред да се заложите за долгорочна претплата. Имајте предвид дека ќе треба да ја откажете претплатата пред да заврши пробниот период за да избегнете наплата на целиот износ. Откако ќе станете член, можете да почнете да барате книги.

Тековен каталог

Има над 90.000 наслови за избор, така што секогаш можете да најдете нешто што ве интересира. Можете да пребарувате книги по жанр, автор, наратор итн. Откако ќе најдете книга што сакате да ја слушате, само додајте ја во вашата библиотека. Насловите се достапни и на шпански и на други јазици, како и многу подкасти.

Книгите не се читаат со вештачки машински гласови, кои се прилично непријатни. Дали е така раскажани од познати личности од големината на Хозе Коронадо, Мишел Џенер, Хуан Еханове, Адријана Угарте, Мигел Бернардеу, Леонор Ватлинг, Марибел Верду и многу други.

Што се однесува до ексклузивни подкасти, ќе можете да уживате во некои од вашите омилени ликови, како што се Ана Пастор, Хорхе Мендес, Марио Вакеризо, Аласка, Олга Виза, Емилио Арагон и многу други.

Конечно, запомнете дека содржината расте постепено, бидејќи малку по малку се додаваат нови наслови за да не ви биде досадно.

каде што можете да уживате

Звучниот може да се ужива на повеќе платформи. Од компјутер со неговата веб-базирана верзија, до мобилни уреди, бидејќи има апликации за iOS/iPadOS во App Store, а исто така и домашна апликација за Android во Google Play.

Покрај тоа, многу е лесен за ракување поради неговата едноставна апликација и можете да изберете помеѓу онлајн содржина, или исто така преземете ги насловите што сакате да ги слушате присутен кога немате интернет конекција.

Предности на Audible

Некои предност од платформите како Audible за кои треба да знаете се:

 • Подобрена писменост: Читањето (или слушањето во овој случај) е добар начин за подобрување на вокабуларот, граматиката и пишувањето. Тоа е исто така добар начин да научите нови зборови што сè уште не ги знаете. Љубителите на литературата кои се исто така страствени читатели можат да го прошират својот речник многу повеќе од оние кои не читаат често. Сепак, читањето може да биде тешка задача за некои луѓе, особено оние кои имаат дислексија или едноставно имаат проблеми со читањето воопшто. Затоа аудиокнигите се одлична идеја: ги обезбедуваат истите придобивки како читањето, но полесно се вари.
 • Познавање на различни предмети:Читањето може да ви помогне да станете поупатени за различни теми што ве интересираат. Можете да изберете да читате за речиси сè, од наука до историја, од бизнис до духовност. Дури и ако изберете да читате за нешто што не мора да ве интересира, можете да научите многу од речиси се.
 • Подобрена концентрација и дисциплина: Читањето е одличен начин да ја зголемите вашата дисциплина и способноста да се фокусирате. Ќе треба да седнете да читате книга од корица до корица, со што ќе ви биде полесно да се фокусирате на една задача во исто време.
 • Зголемена самодоверба: Читањето исто така може да ви помогне да ја зголемите вашата самодоверба. Ќе добиете шанса да ги вежбате вашите вештини за пишување, што може да биде корисно за оние кои се соочуваат со блокада на писателот.
 • Подобрено читање со разбирање: Конечно, можете да ја подобрите вашата способност за разбирање читајќи со читање книги. Ова може да биде особено корисно за оние кои сакаат да се вратат на училиште, но сè уште не сакаат да се посветат на читање куп учебници.
 • создава навика: Ова е одлична книга за читање доколку сакате да дознаете повеќе за тоа како можете да ги промените сопствените навики и да ги направите попродуктивни. Оваа книга е напишана од добитникот на Пулицерова награда Чарлс Духиг, кој открива како луѓето можат да бидат попродуктивни со разбирање како се формираат навиките.
 • Предностите на аудио: како аудио, ви овозможува да слушате додека правите некоја задача, од физички вежби, до додека сте опуштено одмарате, поминувате низ други домашни задачи, работа итн.

Како да го пробате Audible бесплатно

Звучна понуда

Најдобро од сè, сега можете обидете се Audible by 3 месеци бесплатно ако сте клиент на Amazon Prime. А ако не сте, можете да уживате 1 месец бесплатно. Во секој случај, по пробниот период од 90 или 30 дена бесплатно, можете да продолжите да уживате во целата нејзина содржина за 9,99 €/месечно за звучна претплата. Не ја пропуштајте оваа можност! Вакви промоции ретко се прикажуваат во текот на годината...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.