Амазон се обложува на Kindle Oasis за летно читање

Киандл оаза

Летните одмори се поблиску од кога било и тоа ги тера многу компании да започнат кампањи и нови уреди, така што корисниците подобро ќе го искористат своето летно време. Амазон се одлучи за овој пат да ја лансира новата верзија на својата Kindle Oasis и понудите на други уреди.
Киндл оазата е е-читач за врвни производи на Амазон, eReader кој не само што има квалитетни компоненти, туку исто така нуди голем екран и водоотпорност.

Kindle Oasis се обновува со шампањ во боја

И токму оваа безбедност и отпорност против вода го направија theвезден производ за летото, лето на плажа, базен и море. Новата Kindle Oasis ќе ја смени својата надворешна обвивка, обвивка што ќе биде облечена во злато од шампањ за да остане незабележана меѓу ситните песоци на плажа. Киндл оазата ќе се продава за 249,99 евра основната верзија 8 GB и најкомплетната верзија со капацитет од 32 GB ќе има цена од 339,99 евра.

El Поттикне Paperwhite Исто така, се приклучува на оваа промоција со вградување на фонтот Букерли и дебагирање во отчитувањето што ја прави страницата да се врти побрзо од порано. Е-книгите што се компатибилни со букерниот извор е повеќе од 3 милиони наслови, вклучително и бестселери, што го прави Kindle Paperwhite поинтересен од кога и да е со својата цена.

Таблетите Амазон исто така се приклучуваат на оваа промоција со новите Fire HD 8 и Fire 7, две таблети со обновен екран и многу ниска цена. Таблети од Амазон, огнот HD 8огнот 7 Тие ќе бидат понудени за 109,99, односно 69,90 евра.

Новата Kindle Oasis е многу интересна не само поради својата нова боја, туку и поради хардверот што го има овој eReader, но морам да признаам дека огнот 7 стана кралица на таблетите и не само за неговата цена, туку и за слоевите на софтвер кои овозможуваат удобно и лесно читање насекаде. Мораме да кажеме дека тие не се очекуваа eReaders но тоа укажува на тоа дека Амазон не го напуштил пазарот eReader и дали ќе го лансира непарниот нов модел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јави dijo

  Го фатив кога го ставија на продажба минатата година и радост е да читам за тоа. Морам да кажам дека дополнителниот инч е забележлив и екранот е многу покршлив од оној на мојот Paperwhite 2.
  На крајот го вратив затоа што практично не сум читал ништо со месеци и не го искористив тоа, но ако требаше да купам чистач и парите не беа проблем ... препорачано. Тоа ако, најлошото, батеријата. Не трае половина колку што е КП.