Γιατί η Sony «έδωσε» τη θήκη στο Sony Reader PRS-T3 της;

Sony

Την περασμένη εβδομάδα η Sony παρουσίασε το νέο eReader που υπόσχεται νέες και ενδιαφέρουσες βελτιώσεις και τις οποίες έχει βαπτίσει ακολουθώντας σχεδόν μια παράδοση Sony Reader PRS-T3. Από αυτήν τη νέα συσκευή έχουμε ήδη αναθεωρήσει πολλές από τις πτυχές της, όπως τις προδιαγραφές ή τα χαρακτηριστικά, αλλά κάθε μέρα που περνά ρωτάω στον εαυτό μου μια ερώτηση στην οποία δεν μπορώ να δώσω μια σταθερή απάντηση.

Η ερώτηση είναι αυτή που δίνει τίτλο σε αυτό το άρθρο. Γιατί η Sony «έδωσε» τη θήκη στο Sony Reader PRS-T3 της; και στα οποία, όπως είπα, δεν μπόρεσα να δώσω απάντηση, αλλά μέσω αυτού του άρθρου θα προσπαθήσω να βγάλω κάποιο συμπέρασμα.

Και είναι ότι εάν η Amazon αποκτήσει τα οφέλη της μέσω της πώλησης διαφορετικού ψηφιακού περιεχομένου, Η Sony κάνει όλα τα κέρδη της από την πώληση των συσκευών της και στην περίπτωση των PRS-T1 και PRS-T2 μέσω των διαφορετικών καλυμμάτων τους, πολύ απαραίτητο και πωλείται σε μερικές φορές καταχρηστικές τιμές.

Με την άφιξη του Sony Reader PRS-T3, το εξώφυλλο περιλαμβάνεται ήδη στο ηλεκτρονικό βιβλίο οπότε δεν θα είναι απαραίτητο να το αποκτήσω με αυτό που η Sony χάνει ένα από τα κύρια εισοδήματά της, το οποίο είναι σίγουρα δύσκολο για μένα να καταλάβω, δεδομένου ότι καμία εταιρεία στην αγορά ψηφιακής ανάγνωσης δεν προσφέρει μια υπόθεση με τη συσκευή της και δεν βλέπω τον λόγο για τον οποίο έχει υπογραφεί Ιαπωνικά θα πρέπει να το προσφέρει.

Σκέφτηκα ότι θα μπορούσε να είναι ένας τρόπος να διαφοροποιηθεί από άλλες εταιρείες, αλλά η απώλεια είναι πολύ σημαντική αφού, για παράδειγμα, το κάλυμμα Sony Reader PRS-T2 αξίζει μεταξύ 35 και 50 ευρώ ανάλογα με το μοντέλο που επιλέχθηκε.

Το συμπέρασμα θα μπορούσε να είναι αυτό Η Sony δεν ενδιαφέρεται πολύ για τα οφέλη της αγοράς eReader, πολύ πιθανό συμπέρασμα ή ότι τα οφέλη που προσφέρονται από αυτές τις συσκευές είναι τόσο μεγάλα που δεν σας πειράζει να προσφέρετε στους χρήστες σας ένα κάλυμμα που περιλαμβάνεται στη συσκευή.

Γιατί πιστεύετε ότι η Sony αποφάσισε να συμπεριλάβει ένα κάλυμμα στο νέο της Sony Reader PRS-T3;.

Περισσότερες πληροφορίες - Kindle Paperwhite Vs Sony Reader PRS-T3, ντεμπούτο μονομαχία


6 σχόλια, αφήστε τα δικά σας

Αφήστε το σχόλιό σας

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

*

*

  1. Υπεύθυνος για τα δεδομένα: Miguel Ángel Gatón
  2. Σκοπός των δεδομένων: Έλεγχος SPAM, διαχείριση σχολίων.
  3. Νομιμοποίηση: Η συγκατάθεσή σας
  4. Κοινοποίηση των δεδομένων: Τα δεδομένα δεν θα κοινοποιούνται σε τρίτους, εκτός από νομική υποχρέωση.
  5. Αποθήκευση δεδομένων: Βάση δεδομένων που φιλοξενείται από τα δίκτυα Occentus (ΕΕ)
  6. Δικαιώματα: Ανά πάσα στιγμή μπορείτε να περιορίσετε, να ανακτήσετε και να διαγράψετε τις πληροφορίες σας.

  1.   είχα ένα sony dijo

    Η sony έχει λίγες πιθανότητες στην αγορά και προσπαθεί να τις αυξήσει;

  2.   Χουάν Κάρλος dijo

    Ίσως ο ηλεκτρονικός αναγνώστης να σχεδιάστηκε με την υπόθεση από την αρχή.
    Ή ότι η τιμή της υπόθεσης περιλαμβάνεται ήδη στην τιμή του e-reader.
    Ή ότι είναι κάτι που προσελκύει την προσοχή και λέει: «- Στο Amazon δεν σας δίνουν την υπόθεση και εμείς».

    Νομίζω ότι μπορεί να είναι ένα σύνολο τριών.

  3.   Armando dijo

    Λοιπόν, είναι σαφές ότι η θήκη που παρέχει δεν έχει φως, ότι η ίδια η συσκευή δεν διαθέτει οπίσθιο φωτισμό LED και ότι η θήκη με εξωτερικό φωτισμό θα πωλείται ξεχωριστά για 50 ευρώ, οπότε δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την τρέχουσα θήκη που περιλαμβάνεται. Η συσκευή κοστίζει 150 ευρώ. Δηλαδή, με φωτισμό συμπεριλαμβανόμενο = 200 ευρώ. Αυτό νομίζω ότι θα κάνουν.

  4.   Elo dijo

    Έχω την τάση να πιστεύω ότι το «κάλυμμα» έχει ανθεκτικότητα σε χρόνο x…. Με το οποίο, μεσοπρόθεσμα, εάν πρέπει να ανοίξετε και να κλείσετε το βιβλίο πολλές φορές, καθώς η ανάγνωση συγχρονίζεται με τη λειτουργία αναστολής κατά το άνοιγμα και το κλείσιμο, καθώς εξαντλείτε το εξώφυλλο, μπορείτε να πετάξετε το βιβλίο.

    Νομίζω ότι περισσότερο από μια αλλαγή στον τύπο του e-reader, στον οποίο από ό, τι λίγο μπόρεσα να παρατηρήσω, η ευκρίνεια της οθόνης είναι λίγο μεγαλύτερη από το προηγούμενο μοντέλο της, οι ίντσες μειώνονται λίγο, κάτι που φαίνεται πιο μικρό και καταλαμβάνει λιγότερα.

    Επίσης, το ισπανικό λεξικό που είναι ενσωματωμένο (υποθέτω λόγω της ζήτησης των χρηστών), αν και η σελίδα υποστήριξης για βιβλία εξακολουθεί να μην υπάρχει.

    Νομίζω ότι έχει το πλεονέκτημα ότι έρχεται με μια "θήκη" και επίσης με μια "υποδοχή για κάρτα micro-sd" στο πίσω μέρος (είναι δύο μικρές λεπτομέρειες που πωλούν), και περισσότεροι από ένα @ από αυτούς που έχουν ήδη πέρασαν τα προηγούμενα μοντέλα τους Σίγουρα θα τσιμπήσουμε ... γιατί ο ηλεκτρονικός αναγνώστης εξακολουθεί να είναι "πολύ άτακτος", παρά το ότι είναι σχεδόν, σχεδόν, όπως και ο προκάτοχός του, το PRST2.

  5.   Elo dijo

    Παρεμπιπτόντως, είναι περίεργο να σημειωθεί ότι στον ιστότοπο Mediamark, ένα μοντέλο του PRST3 χωρίς κάλυμμα ή κάλυμμα κυκλοφόρησε (χωρίς κάλυμμα, νομίζω ότι υποδεικνύεται), μια "περιορισμένη" έκδοση 99 ευρώ ... η οποία ... ήρθε χωρίς κάλυμμα και το αστείο είναι ότι σε σύντομο χρονικό διάστημα διορθώνουν προσθέτοντας το "κάλυμμα με την αύξηση της τιμής" (το Sony PRST149 e-reader είναι περίπου 159 έως 3 ευρώ, ανάλογα με το πού το αγοράζουμε) ). Με αυτό, βλέπω ότι έχουν προσπαθήσει να αγοράσουν - δοκιμάζοντας πρώτα, με κάτι δοκιμαστικό - και το κέρδος 99 έως 149 ευρώ κατά μέσο όρο, νομίζω ότι είναι κέρδος, περισσότερο από γενναιόδωρο. Δεν βλέπω μεγάλη απώλεια, στο βαθμό που το "μανίκι" είναι ανταγωνιστής της Amazon.

    Αντιθέτως, βλέπω ότι το «λαγό» το παίρνει η Sony, επειδή τρώει και μαγειρεύει τη «θήκη» μόνη της χωρίς να έχει μεσάζοντες, ότι παίρνει τα κέρδη από την εν λόγω υπόθεση.

    Όταν βγήκαν οι πρώτοι αναγνώστες της Sony, είχαν πιο υπερβολικές τιμές (δεν είναι πολύ φτηνό να πω), αλλά από την πλευρά μου, δεν θα το άλλαζα για οποιονδήποτε άλλο αναγνώστη άλλης μάρκας.

    Το φως δεν παρέχει πραγματικά μεγάλη σαφήνεια σε μια θήκη ... Νομίζω ότι η ανάγνωση με μια κατάλληλη πηγή φωτός είναι προτιμότερη από το να αφήσετε τα μάτια σας με έναν "οπτικό μίνι φακό", που σας δίνει λίγο φως για να διαβάσετε.

    Κατανοώ ότι το εξώφυλλο είναι απαραίτητο, αλλά νομίζω ότι έχουν σημειώσει ένα τεράστιο γκολ με την «ενσωμάτωση του αναγνώστη-καλύμματος» σε ένα ενιαίο πακέτο… αφού «καταρρέει» ή περιστρέφεται ... δεν συγχρονίζει τη σελίδα ανάγνωσης με το βιβλίο, με το οποίο ... Θα κολλήσω με το PRST2 και θα κοιτάξω, το σκέφτομαι για μέρες, αλλά ... δεν με πείθει αρκετά.

    Ένα άλλο μειονέκτημα που βλέπω, είναι ότι με την ΤΙΜΗ που έχει ο αναγνώστης, θα πρέπει να μπορεί να έρθει με έναν τρέχοντα φορτιστή (έχω ψάξει για έναν προσαρμογέα, επειδή κοστίζει μια ώρα ... μαϊμού και άλλη πάπια) και με αυτό το ιερό Πάσχα, αλλά… θα μπορούσαν να έχουν στρογγυλοποιήσει το μερίδιο αγοράς περισσότερο, εκτός από τις βελτιώσεις που εφαρμόστηκαν, με το POWER ADapt.

    Νομίζω ότι μας δίνουν σαν "παιδιά", καραμέλα από καραμέλα ... και έτσι αρχίζουν να δουλεύουν.

    Όλοι καταλήγουν στο συμπέρασμά τους ...

  6.   Γιολάντα dijo

    Ότι το κάλυμμα είναι χάλια. Το έχω από τον Μάρτιο και είναι ήδη πολύ επιδεινωμένο και δεν βγάζω το βιβλίο μου από το σπίτι πολύ, μόνο αυτό το καλοκαίρι σε διακοπές. Έλα, έχω ήδη αγοράσει ένα άλλο στο ebay.